Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Będzinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Będzinie

P.U.H AGMA MAREK WARMUZ

7 opinii
Studnie głębinowe Będzin

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to eksperci z P.U.H AGMA MAREK WARMUZ są dla Ciebie idealni. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Świetna Studnia Kopana

14 opinii
Usługi Budowlane - Świetna Studnia Kopana Będzin

Zaufaj fachowcom w dziedzinie studni kopanej i zatrudnij Usługi Budowlane. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

F.H.U. MEDEX WOJCIECH WOŹNIAK

4 opinie
F.H.U. MEDEX WOJCIECH WOŹNIAK - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej Będzin

Wiercenie studni głębinowej to życiowa pasja ekipy z firmy F.H.U. MEDEX WOJCIECH WOŹNIAK - nie mają sobie równych w tym fachu. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę.

F.U.H. "AREK" Arkadiusz Pytel

6 opinii
F.U.H. "AREK" Arkadiusz Pytel - Doskonałe Studnie Głębinowe Będzin

Uwierz ekspertom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij F.U.H. AREK Arkadiusz Pytel. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Studniarstwo Będzin

1 opinia
PUH Artur Pyrek - Pierwszorzędne Studniarstwo Będzin

Ten fachowiec działa na obszarze miejscowości Będzin i świadczy liczne usługi z zakresu pierwszorzędnego studniarstwa. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najlepsze Studnie Wiercone w Będzinie

2 opinie
Instalacje Elektryczne ELMON - Najlepsze Studnie Wiercone w Będzinie

Jesteś zdania, że najlepsze studnie wiercone to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Instalacje Elektryczne ELMON udzielą rad i znajdą dopasowne rozwiązanie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najlepsze Studnie Głębinowe Będzin

3 opinie
P.H.U. DRATWA - Najlepsze Studnie Głębinowe Będzin

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Zaufaj doświadczeniu P.H.U. DRATWA. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeśli chcesz poznać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

PHU Fixer

1 opinia
PHU Fixer - Porządna Studnia Kopana Będzin

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od studni kopanej to zaufaj doświadczeniu PHU Fixer. Będzin i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Profesjonalne Kopanie Studni

2 opinie
Budo-remontex - Profesjonalne Kopanie Studni Będzin

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Budo-remontex są dla Ciebie idealni. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe

1 opinia
"Seb-Trans" Firma Transportowo-Usługowo-Handlowa Sebastian Pulut - Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe Będzin

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od studni głębinowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Seb-Trans Firma Transportowo-Usługowo-Handlowa Sebastian Pulut. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Będzinie (15)

Doskonałej Jakości Studnia Głębinowa Będzin

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-04-29 do 2023-05-07

 • Sosnowiec

Porządna Studnia Głębinowa

Ten Klient jest zdania, że porządna studnia głębinowa to niełatwy temat. Wysłał zlecenie o treści "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Dąbrowa Górnicza

Zlecę wykonanie studni, Dąbrowa Górnicza

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Obszar na którym należy wykonać odwiert to Wygiełzów/Sikorka Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Dąbrowa Górnicza

Dam zlecenie na wykopanie studni, Dąbrowa Górnicza

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Dąbrowa Górnicza

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-20 do 2023-01-23

 • Dąbrowa Górnicza

Potrzebuję wykopać studnię, Dąbrowa Górnicza

Powinieneś poznać szczegóły tego zlecenia jeśli Twoja działalność została stworzona z pasji do studniarstwa i oferuje perfekcyjne kopanie studni na obszarze Dąbrowy Górniczej, a także okolicznych miast i powiatów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Dąbrowa Górnicza

Dam zlecenie na wykonanie studni kopanej, 8m, Mysłowice

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 8m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Studnia kręgowa Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-05-13 do 2023-05-17

 • Mysłowice

Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 3m, Katowice

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 3m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Katowice

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 6m, Katowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: ogrodek Wymagania dodatkowe: Miejscem pracy jest ogród, drzwi wejściowe mają 1 metr. Głębokość wynosi maksymalnie 6 metrów, przy 4 jest już woda. Również pomo...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Katowice

Potrzebuję firmy do wykonania studni kopanej, 6m, Katowice

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: Ogrod Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Katowice

Opłacalna Budowa Studni Będzin

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Budowa domu Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Świerklaniec

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Nowe Chechło

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Nowe chechło

Znakomita Budowa Studni Głębinowej Będzin

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł budowy studni głębinowej, choć próbuje znaleźć od dawna, zgłosił nam zapytanie o treści - Potrzebuję wykopać studnię. To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Klienta. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Jaworzno

Budowa Studni

Zdecydowanie o wyborze budowy studni nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i znajdź dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zlecę wykonanie studni. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2023-04-17 do 2023-04-25

 • Łazy

Zlecę wykonanie studni, Łazy

Planujesz wykonać zlecenie na kopanie studni, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zlecę wykonanie studni to rewelacyjny pomysł. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-04-17 do 2023-04-25

 • Łazy
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty