Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Będzinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Będzinie

P.U.H AGMA MAREK WARMUZ

6 opinii
Studnie głębinowe Będzin

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to eksperci z P.U.H AGMA MAREK WARMUZ są dla Ciebie idealni. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Świetna Studnia Kopana

18 opinii
Usługi Budowlane Leszek Ślusarski - Świetna Studnia Kopana Będzin

Zaufaj fachowcom w dziedzinie studni kopanej i zatrudnij Usługi Budowlane Leszek Ślusarski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

F.H.U. MEDEX WOJCIECH WOŹNIAK

5 opinii
F.H.U. MEDEX WOJCIECH WOŹNIAK - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej Będzin

Wiercenie studni głębinowej to życiowa pasja ekipy z firmy F.H.U. MEDEX WOJCIECH WOŹNIAK - nie mają sobie równych w tym fachu. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę.

Budmar uslugi remontowo -budowlane

1 opinia
Budmar uslugi remontowo -budowlane - Doskonałe Studnie Głębinowe Będzin

Uwierz ekspertom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij Budmar uslugi remontowo -budowlane. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Studniarstwo Będzin

6 opinii
F.U.H. "AREK" Arkadiusz Pytel - Pierwszorzędne Studniarstwo Będzin

Ten fachowiec działa na obszarze miejscowości Będzin i świadczy liczne usługi z zakresu pierwszorzędnego studniarstwa. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

Najlepsze Studnie Wiercone w Będzinie

1 opinia
PUH Artur Pyrek - Najlepsze Studnie Wiercone w Będzinie

Jesteś zdania, że najlepsze studnie wiercone to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z PUH Artur Pyrek udzielą rad i znajdą dopasowne rozwiązanie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najlepsze Studnie Głębinowe Będzin

2 opinie
Instalacje Elektryczne ELMON - Najlepsze Studnie Głębinowe Będzin

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Zaufaj doświadczeniu Instalacje Elektryczne ELMON. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeśli chcesz poznać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

P.H.U. DRATWA

3 opinie
P.H.U. DRATWA - Porządna Studnia Kopana Będzin

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od studni kopanej to zaufaj doświadczeniu P.H.U. DRATWA. Będzin i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Profesjonalne Kopanie Studni

1 opinia
PHU Fixer - Profesjonalne Kopanie Studni Będzin

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z PHU Fixer są dla Ciebie idealni. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe

2 opinie
Budo-remontex - Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe Będzin

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od studni głębinowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Budo-remontex. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Będzinie (16)

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Przeczyce

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od studni głębinowej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Przeczyce

Budowa Studni Będzin

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Sławków

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Wojkowice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-01 do 2023-11-09

 • Wojkowice

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 20m, Mierzęcice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: Dom letniskowy Termin skorzystania z oferty: Klient nie wie...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Mierzęcice

Budowa Studni

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę świetnej budowy studni gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a dla zainteresowanych też usługi dodatkowe, z pewnością przyciągniesz uwagę tego Zleceniodawcy, który pisze - Zlecę wykonanie studni. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Będzin

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Sosnowiec

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne mocne strony jako eksperta od budowania studni to zrealizuj zlecenie - Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie.

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Sosnowiec

Najwyższej Klasy Budowanie Studni Będzin

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi budowania studni na ponadprzeciętnym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest rzetelny. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o wykopanie studni, Dąbrowa Górnicza

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Dąbrowa Górnicza

Fantastyczne Budowanie Studni

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Piekary Śląskie

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 51-70mb, Ożarowice

Planujesz przyjąć zlecenie na kopanie studni, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 51-70mb to doskonały pomysł. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Ożarowice

Solidne Studniarstwo Będzin

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Mysłowice

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Mysłowice

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Mysłowice

Tania Budowa Studni

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł budowy studni, choć poszukuje od niezliczonych dni, napisał nam zapytanie o treści - Zlecę wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb. To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Klienta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Mysłowice

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do 10mb, Katowice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Tel 602•••••• Termin skorzystania z oferty: najbl...

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Katowice

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do 10mb, Katowice

Nie trać czasu i wybierz zapytanie o najwyższej klasy budowanie studni z Katowic. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-11-25 do 2023-12-03

 • Katowice

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do 10mb, Katowice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty