Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Bielsku-Białej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 658 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Bielsku-Białej

Doskonała Studnia Artezyjska Bielsko-Biała

20 opinii
Studnie głębinowe Bielsko-Biała

Przygotowanie studni artezyjskiej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Studnie Głębinowe Arche ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Aquawiert

12 opinii
Aquawiert - Doskonałe Studnie Głębinowe Bielsko-Biała

Przygotowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Aquawiert ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Wiercenie studni Sylwester Budzik "STUDNIA_DLA_KAZDEGO"

5 opinii
Wiercenie studni Sylwester Budzik "STUDNIA_DLA_KAZDEGO" - Pierwszorzędna Studnia Kopana Bielsko-Biała

Zaufaj specjalistom w dziedzinie studni kopanej i zatrudnij Wiercenie studni Sylwester Budzik STUDNIA_DLA_KAZDEGO. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Doskonałej Jakości Studnie Wiercone

3 opinie
F.H.U.Wodwiert - Doskonałej Jakości Studnie Wiercone Bielsko-Biała

Jeżeli poszukujesz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z F.H.U.Wodwiert są dla Ciebie idealni. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Najlepsze Studnie Głębinowe w Bielsku-Białej

2 opinie
F.H. Gelato - Najlepsze Studnie Głębinowe w Bielsku-Białej

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od studni głębinowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia F.H. Gelato. Bielsko-Biała i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Hydrotechnika Adrian Horecki

5 opinii
Hydrotechnika Adrian Horecki - Świetna Studnia Artezyjska Bielsko-Biała

Uważasz, że świetna studnia artezyjska to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej

27 opinii
H&H BUD SPÓŁKA CYWILNA HANSEL GRZEGORZ, HANSEL ŁUKASZ - Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej Bielsko-Biała

Nie marnuj energii i zleć twoje zadanie tym fachowcom od wiercenia studni głębinowej z Bielska-Białej. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Usługi remontowo- wykończeniowe REMO Rafał Holbój

7 opinii
Usługi remontowo- wykończeniowe REMO Rafał Holbój - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Bielsko-Biała

Jeżeli jeszcze szukasz ekspertów od studni wierconych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Usługi remontowo- wykończeniowe REMO Rafał Holbój. Bielsko-Biała i okolice to główny obszar ich działania. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

MEGIDO_Serwis Domów i Ogrodów

1 opinia
MEGIDO_Serwis Domów i Ogrodów - Profesjonalna Studnia Artezyjska Bielsko-Biała

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z MEGIDO_Serwis Domów i Ogrodów są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Rewelacyjne Studnie Wiercone Bielsko-Biała

2 opinie
King-Kop - Rewelacyjne Studnie Wiercone Bielsko-Biała

Jeżeli jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od studni wierconych to skorzystaj z doświadczenia King-Kop. Bielsko-Biała to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Bielsku-Białej (14)

Zlecę wykonanie studni głębinowej, głębokość 51-70mb, Bielsko-Biała

Powiedz Zleceniodawcy, że lepszej propozycji budowy studni głębinowej szybko nie znajdzie na terenie Bielska-Białej, więc jeżeli poszukuje świetnej budowy studni głębinowej to bez wahania powinien wybrać Twoją Firmę. Zaprezentuj ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie.

2024-04-02 do 2024-04-02

 • Bielsko-Biała

Znakomita Budowa Studni Bielsko-Biała

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Bielsko-Biała

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Bielsko-Biała

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Bielsko-Biała

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Bielsko-Biała

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-14 do 2024-02-15

 • Bielsko-Biała

Wysokiej Klasy Kopanie Studni Bielsko-Biała

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Bielsko-Biała

Budowanie Studni Bielsko-Biała

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-10-06 do 2023-10-14

 • Bielsko-Biała

Profesjonalna Studnia Głębinowa Bielsko-Biała

Przygotowanie studni głębinowej z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb. Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Bronów

Kopanie Studni

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 31-50mb". Przyjmij zadanie wysokiej klasy kopania studni jako profesjonalista w tej branży. Zawiadom o gotowości do realizacji prac z okolic Śląskiego i pobliskich miast. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-12-20 do 2023-12-28

 • Bronów

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Kaniów

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-30 do 2024-04-07

 • Kaniów

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Międzybrodzie Bialskie

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Międzybrodzie Bialskie

Wysokiej Klasy Budowanie Studni

Zaoszczędź sobie kłopotów i wybierz zlecenie na wysokiej klasy budowanie studni z miejscowościŚląskie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Międzybrodzie Bialskie

Doskonałej Jakości Studnia Głębinowa

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-04 do 2024-01-12

 • Kalna

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Łodygowice

Udowodnij Zlecającemu, że równie dobrej oferty budowy studni szybko nie znajdzie w miejscowości Śląskie i okolicy, więc jeżeli szuka doskonałej budowy studni to bez zbędnej zwłoki powinien wybrać Twoją Firmę. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-02-08 do 2024-02-08

 • Łodygowice

Tania Budowa Studni Głębinowej Bielsko-Biała

Dla Zlecającego, który napisał - Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 31-50mb, wybranie taniej budowy studni głębinowej może być skomplikowane, ale pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Kobiernice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty