Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Bielsku-Białej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Bielsku-Białej

Doskonała Studnia Artezyjska Bielsko-Biała

10 opinii
Studnie głębinowe Bielsko-Biała

Przygotowanie studni artezyjskiej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Quercu Jarosław Godula ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Wiercenie studni Sylwester Budzik "STUDNIA_DLA_KAZDEGO"

4 opinie
Wiercenie studni Sylwester Budzik "STUDNIA_DLA_KAZDEGO" - Doskonałe Studnie Głębinowe Bielsko-Biała

Przygotowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Wiercenie studni Sylwester Budzik STUDNIA_DLA_KAZDEGO ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Hydroartem

1 opinia
Hydroartem - Pierwszorzędna Studnia Kopana Bielsko-Biała

Zaufaj specjalistom w dziedzinie studni kopanej i zatrudnij Hydroartem. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Doskonałej Jakości Studnie Wiercone

2 opinie
Aquawiert - Doskonałej Jakości Studnie Wiercone Bielsko-Biała

Jeżeli poszukujesz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Aquawiert są dla Ciebie idealni. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Najlepsze Studnie Głębinowe w Bielsku-Białej

2 opinie
F.H.U.Wodwiert - Najlepsze Studnie Głębinowe w Bielsku-Białej

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od studni głębinowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia F.H.U.Wodwiert. Bielsko-Biała i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

F.H. Gelato

2 opinie
F.H. Gelato - Świetna Studnia Artezyjska Bielsko-Biała

Uważasz, że świetna studnia artezyjska to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej

5 opinii
Hydrotechnika Adrian Horecki - Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej Bielsko-Biała

Nie marnuj energii i zleć twoje zadanie tym fachowcom od wiercenia studni głębinowej z Bielska-Białej. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Firma Usługowo Handlowa PATI Grzegorz Hansel

25 opinii
Firma Usługowo Handlowa PATI Grzegorz Hansel - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Bielsko-Biała

Jeżeli jeszcze szukasz ekspertów od studni wierconych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Firma Usługowo Handlowa PATI Grzegorz Hansel. Bielsko-Biała i okolice to główny obszar ich działania. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

MEGIDO_Serwis Domów i Ogrodów

1 opinia
MEGIDO_Serwis Domów i Ogrodów - Profesjonalna Studnia Artezyjska Bielsko-Biała

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z MEGIDO_Serwis Domów i Ogrodów są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Rewelacyjne Studnie Wiercone Bielsko-Biała

2 opinie
King-Kop - Rewelacyjne Studnie Wiercone Bielsko-Biała

Jeżeli jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od studni wierconych to skorzystaj z doświadczenia King-Kop. Bielsko-Biała to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Bielsku-Białej (14)

Zapytanie o wykopanie studni, Bielsko-Biała

Powiedz Zleceniodawcy, że lepszej oferty budowy studni nie znajdzie w miejscowości Bielsko-Biała i okolicy, więc jeśli szuka odpowiedniej budowy studni to bez zbędnej zwłoki powinien wybrać Twoją Firmę. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Bielsko-Biała

Szukam ekipy do wykopania studni, Bielsko-Biała

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-06-20 do 2023-06-28

 • Bielsko-Biała

Pierwszorzędne Kopanie Studni Bielsko-Biała

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-06-13 do 2023-06-21

 • Bielsko-Biała

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 30m, Bielsko-Biała

Dla Zlecającego, który pisze - Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 30m, znalezienie opłacalnej budowy studni jest niełatwe, jednak pracownicy Twojej firmy będą na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego produktu. Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Bielsko-Biała

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Bielsko-Biała

To zlecenie o treści - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Bielska-Białej i okolic. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Bielsko-Biała

Zlecę wykonanie studni, Wilkowice

Masz zamiar przyjąć zlecenie na kopanie studni, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zlecę wykonanie studni to dobry wybór. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Wilkowice

Kopanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Jaworze

Potrzebuję wykopać studnię, Bestwina

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Bestwina

Profesjonalne Studniarstwo Bielsko-Biała

Studniarstwo nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie kopania studni. Zapoznaj się z treścią zapytania, które brzmi "Zapytanie o wykopanie studni". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Bestwina

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Kozy

Studniarstwo nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zlecenia o treści "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m". Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 6 dni temu

 • Kozy

Budowa Studni Bielsko-Biała

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę znakomitej budowy studni gwarantując przy tym fachową obsługę, a na życzenie też usługi dodatkowe, z pewnością zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykopanie studni. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2023-04-01 do 2023-04-09

 • Czechowice-Dziedzice

Studniarstwo

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Czechowice-Dziedzice

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Rybarzowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Rybarzowice

Solidne Studniarstwo

Jeśli Studniarstwo nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowania studni. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 4 dni temu

 • Międzybrodzie Bialskie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty