Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Bieruniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Bieruniu

Elbutex

4 opinie
Studnie głębinowe Bieruń

Zrealizowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Elbutex ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Doskonałe Studnie Głębinowe w Bieruniu

2 opinie
G&B - Doskonałe Studnie Głębinowe w Bieruniu

GB oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Bierunia i okolic. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

F.H.U. Sabrex

2 opinie
F.H.U. Sabrex - Porządna Studnia Kopana Bieruń

Zaufaj specjalistom w dziedzinie studni kopanej i zatrudnij F.H.U. Sabrex. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Brukkan s.c.

2 opinie
Brukkan s.c. - Solidne Kopanie Studni Bieruń

Zatrudnij firmę Brukkan s.c. jeśli szukasz kompetentnych ludzi do solidnego kopania studni w miejscowości Bieruń lub okolicy. Zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

STERMAR Mieszalnia Tynków i Farb, Ocieplenia

STERMAR Mieszalnia Tynków i Farb, Ocieplenia - Perfekcyjna Studnia Artezyjska Bieruń

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij STERMAR Mieszalnia Tynków i Farb Ocieplenia. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Zakład budowlany Marcin Hli

Zakład budowlany Marcin Hli - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Bieruń

Jeśli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Zakład budowlany Marcin Hli są dla Ciebie idealni. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Bieruń

Kamil Gaweł - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Bieruń

Zaufaj specjalistom w dziedzinie studni kopanej i zatrudnij Kamil Gaweł. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Świetne Studnie Wiercone Bieruń

PRZ Achtelik - Świetne Studnie Wiercone Bieruń

Wciąż szukasz specjalisty od studni wierconych? Skorzystaj z kwalifikacji PRZ Achtelik. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Firma Budowlano Handlowa A&S Alojzy Socha

Firma Budowlano Handlowa A&S Alojzy Socha - Rewelacyjna Studnia Artezyjska Bieruń

Wykonanie studni artezyjskiej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Firma Budowlano Handlowa AS Alojzy Socha ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Solidne Studnie Wiercone

PHU GEMAR - Solidne Studnie Wiercone Bieruń

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od studni wierconych? Wykorzystaj kompetencje PHU GEMAR. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Bieruniu (17)

Odpowiednia Budowa Studni Bieruń

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2022-10-28 do 2022-11-05

 • Lędziny

Rewelacyjna Budowa Studni Głębinowej Bieruń

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Oświęcim

Budowanie Studni Bieruń

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na fantastyczne budowanie studni w rejonie Mysłowic i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2022-09-13 do 2022-09-20

 • Mysłowice

Korzystna Budowa Studni

Udowodnij Zleceniodawcy, że równie dobrej oferty budowy studni nie znajdzie w miejscowości Małopolskie i okolicy, więc jeżeli szuka korzystnej budowy studni to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Jawiszowice

Potrzebuję wykopać studnię, Rudołtowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Trzeba sprawdzić gdzie jest woda Termin zakupu: Klient nie wie...

2022-12-10 do 2022-12-18

 • Rudołtowice

Świetna Studnia Głębinowa Bieruń

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Wyry

Perfekcyjne Budowanie Studni

Bądź pewny, że Klienci zlecający budowanie studni są dobrej jakości. Skontaktuj się z nim jako specjalista od budowania studni. Zaprezentuj bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś.

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Gostyń

Doskonałej Jakości Studnia Głębinowa

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 3m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Katowice

Solidne Studniarstwo Bieruń

Jako wybitni eksperci macie możliwość spełnić oczekiwania w temacie studniarstwa. Ogłoszenie ma treść "Szukam ekipy do wykopania studni". Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2022-10-08 do 2022-10-16

 • Katowice

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Katowice

Jako ekspert zaproponuj najlepszą ofertę budowy studni głębinowej. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Na pewno zlecenie o treści "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m" jest idealne dla Ciebie. Skontaktuj się i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2022-11-01 do 2022-11-09

 • Katowice

Zlecę wykonanie studni, Katowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-10-13 do 2022-10-21

 • Katowice

Pierwszorzędne Budowanie Studni

Budowanie studni to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w tym fachu. Więcej informacji prześlij po kontakcie.

2022-10-19 do 2022-10-27

 • Mikołów

Świetna Budowa Studni

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę świetnej budowy studni gwarantując przy tym solidną obsługę, a opcjonalnie też usługi dodatkowe, z pewnością zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o wykopanie studni. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2022-10-02 do 2022-10-10

 • Kęty

Najlepsza Studnia Głębinowa

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Potrzebuję wykonać studnie która zasili budynek jednorodzinny 130m2 w wode bieżącą, na działce wody gr...

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Orzesze

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 10m, Orzesze

Musisz koniecznie odpowiedzieć na to zlecenie jeśli Twoja firma jest stworzona z zamiłowania do studniarstwa i oferuje najwyższej klasy kopanie studni na terenie miejscowości Śląskie, jak również okolicznych miast i powiatów. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Orzesze

Doskonała Studnia Głębinowa

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do wykopania studni". Jako zaufany specjalista w dziedzinie studni głębinowej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano wczoraj o 12:28

 • Orzesze

Poszukuję wykonawcy odwiertów wraz ze studnią głębinowa, do 90szt., woj. śląskie

Zakres zlecenia: wykonanie odwiertów wraz ze studnią głębinowa Ilość: do 30 nieruchomości po 3 odwierty Głębokość: każdy odwiert 100mb Informacje dodatkowe: prace wykonywane etapami Termin skorzystania z oferty: pierws...

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Będzin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty