Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Brodnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Brodnicy

Wierttrans

11 opinii
Studnie głębinowe Brodnica

Jeśli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Wierttrans są dla Ciebie idealni. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Usługi Studniarskie Szczepan Słowik

2 opinie
Usługi Studniarskie Szczepan Słowik - Najwyższej Klasy Kopanie Studni Brodnica

Po prostu zleć usługę kopania studni ekspertom z miejscowości Brodnica. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Brodnicy są jednymi z najlepszych. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Rewelacyjne Kopanie Studni

6 opinii
Ergos Sp. z o.o. - Rewelacyjne Kopanie Studni Brodnica

Nie marnuj energii i zleć twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii kopania studni z miejscowości Brodnica. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Najlepsze Studnie Wiercone

Aber Bruk - Najlepsze Studnie Wiercone Brodnica

Jesteś zdania, że najlepsze studnie wiercone to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Aber Bruk udzielą rad i znajdą dopasowne rozwiązanie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

"PRO-BUD" Przemysław Łaszewski

"PRO-BUD" Przemysław Łaszewski - Profesjonalne Studnie Głębinowe Brodnica

Nadal poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia PRO-BUD Przemysław Łaszewski. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Wyjątkowe Wiercenie Studni Głębinowej Brodnica

Usługi Budowlano-Ziemne Ryszard Kolk - Wyjątkowe Wiercenie Studni Głębinowej Brodnica

Powierz usługę wiercenia studni głębinowej specjalistom z miejscowości Brodnica. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Brodnicy nie mają sobie równych. Już nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Zakład Brukarski Rafał Wilkanowski

Zakład Brukarski Rafał Wilkanowski - Pierwszorzędne Studniarstwo Brodnica

Zakład Brukarski Rafał Wilkanowski oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Brodnicy i z sąsiednich miast. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Solidne Studnie Głębinowe Brodnica

PRZEM-BUD-KOMPLEKS. - Solidne Studnie Głębinowe Brodnica

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PRZEM-BUD-KOMPLEKS. z Brodnicy jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Perfekcyjne Studniarstwo w Brodnicy

MAT-KOP Brodnica - Perfekcyjne Studniarstwo w Brodnicy

Jeżeli poszukujesz świetnej współpracy to eksperci z MAT-KOP Brodnica perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Utyl-service bis Joanna Sochaczewska

Utyl-service bis Joanna Sochaczewska - Najlepsze Studnie Głębinowe Brodnica

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Utyl-service bis Joanna Sochaczewska jest na to skuteczną metodą. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Brodnicy (18)

Szukam ekipy do wykopania studni, Bartniczka

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-27 do 2023-06-04

 • Bartniczka

Perfekcyjne Studniarstwo Brodnica

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 8m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Brodnica

Porządna Studnia Głębinowa Brodnica

Przygotowanie studni głębinowej dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Szukam ekipy do wykopania studni. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Umów odpowiedni dla Ciebie termin już teraz!

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Świedziebnia

Zapytanie o wykopanie studni, Brodnica

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-04-24 do 2023-04-25

 • Brodnica

Doskonała Budowa Studni Głębinowej Brodnica

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: podlewanie ogrodu Wymagania dodatkowe: Studnia ma być na tylko potrzeby podlewania ogrodu w okresie wiosenno - letnim Termin zakupu: w ciągu...

2023-04-15 do 2023-04-23

 • Brodnica

Potrzebuję wykopać studnię, Brodnica

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Brodnica

Świetna Studnia Głębinowa

Wciąż jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od studni głębinowej. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-01-23 do 2023-01-27

 • Jabłonowo Pomorskie

Perfekcyjna Studnia Głębinowa

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Gospodarstwo rolne Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-03-05 do 2023-03-13

 • Rywałdzik

Profesjonalne Studniarstwo

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-29 do 2023-02-06

 • Nowe Miasto Lubawskie

Dam zlecenie na wykopanie studni, Skarlin

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Skarlin

Doskonałe Kopanie Studni Brodnica

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 50m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Nowe Miasto Lubawskie

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 90m, Mroczno

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 90m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-23 do 2023-03-31

 • Mroczno

Znakomita Studnia Głębinowa

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Letniskowy Wymagania dodatkowe: Studnia ma służyć do podlewania ogrodu Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Rypin

Zlecę wykonanie studni, Rypin

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Rypin

Potrzebuję wykopać studnię, Rypin

Zdecyduj się na prace dotyczące wysokiej klasy kopania studni od sprawdzonych zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Rypin lub okolicy. Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2023-03-18 do 2023-03-26

 • Rypin

Tania Budowa Studni Brodnica

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Warmińsko-mazurskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Grądy

Dam zlecenie na wykopanie studni, Wąbrzeźno

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-23 do 2023-03-03

 • Wąbrzeźno

Odpowiednia Budowa Studni Głębinowej

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: Działka rekreacyjna Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Skudzawy
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty