Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Dąbrowie Górniczej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 653 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Dąbrowie Górniczej

Bres-Bud Michał Jarek

7 opinii
Studnie głębinowe Dąbrowa Górnicza

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Bres-Bud Michał Jarek będzie najszybszą drogą. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

Kacper Zając Rabbit Trip

13 opinii
Kacper Zając Rabbit Trip - Profesjonalna Studnia Artezyjska Dąbrowa Górnicza

Planujesz wybrać godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Kacper Zając Rabbit Trip z Dąbrowy Górniczej będzie najszybszą drogą. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Doskonałe Kopanie Studni Dąbrowa Górnicza

2 opinie
Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa - Doskonałe Kopanie Studni Dąbrowa Górnicza

Jeżeli potrzebujesz doskonałego kopania studni w rejonie Dąbrowy Górniczej i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Pierwszorzędne Studniarstwo Dąbrowa Górnicza

2 opinie
Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane Por-Bud - Pierwszorzędne Studniarstwo Dąbrowa Górnicza

Firma Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane Por-Bud to wybitni specjaliści od studniarstwa i kopania studni, obsługujący Klientów z Dąbrowy Górniczej i przyległych powiatów. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Pg bud

3 opinie
Pg bud - Najwyższej Klasy Kopanie Studni Dąbrowa Górnicza

Powierz usługę kopania studni profesjonalistom z miejscowości Dąbrowa Górnicza. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Dąbrowy Górniczej są w ścisłej czołówce. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Firma Usługowa MF Łukasik Artur

1 opinia
Firma Usługowa MF Łukasik Artur - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Dąbrowa Górnicza

Firma Usługowa MF Łukasik Artur oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Dąbrowy Górniczej i okolic. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

BUD-GIPS-BAU

1 opinia
BUD-GIPS-BAU - Najlepsze Studnie Głębinowe Dąbrowa Górnicza

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Powierz tę kwestię specjalistom z BUD-GIPS-BAU. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

DAM-BUD 2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia
DAM-BUD 2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Profesjonalne Studniarstwo Dąbrowa Górnicza

Właśnie wybierasz solidnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? DAM-BUD 2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Prospecti sp. z o.o.

Prospecti sp. z o.o. - Znakomite Studnie Głębinowe Dąbrowa Górnicza

Firma Prospecti sp. z o.o. oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Dąbrowy Górniczej i z sąsiednich miast. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Rewelacyjne Kopanie Studni w Dąbrowie Górniczej

BURTAN - Rewelacyjne Kopanie Studni w Dąbrowie Górniczej

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego kopania studni, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma BURTAN jest Twoim rozwiązaniem. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Dąbrowie Górniczej (14)

Potrzebuję wykopać studnię, Dąbrowa Górnicza

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Witam. Szukam firmy która wykona studnie głębinową. Teren bardzo twardy Dąbrowa Górnicza (Ujejsce) Termin ...

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 6 dni temu

 • Dąbrowa Górnicza

Staranna Studnia Głębinowa Dąbrowa Górnicza

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako dobra firma od studni głębinowej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

2023-01-20 do 2023-01-23

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Dąbrowa Górnicza

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Mam studnię głębinową na 26 metrach co jakiś czas woda ma nieprzyjemny zapach i smak. Studnia co jakiś czas musi być o...

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 5m, Dąbrowa Górnicza

Wykonanie studni głębinowej dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 5m. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2022-09-24 do 2022-10-02

 • Dąbrowa Górnicza

Najlepsze Kopanie Studni Dąbrowa Górnicza

Pragniesz znaleźć zlecenia jako solidny fachowiec z zakresu najlepszego kopania studni z Śląskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Przedstaw dopasowaną ofertę temu Klientowi - zadzwoń jak najszybciej.

2022-09-20 do 2022-09-28

 • Mitręga

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 25m, Łazy

Jeśli studniarstwo na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 25m". Pokaż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś.

2023-01-01 do 2023-01-09

 • Łazy

Poszukuję wykonawcy odwiertów wraz ze studnią głębinowa, do 90szt., woj. śląskie

Zakres zlecenia: wykonanie odwiertów wraz ze studnią głębinowa Ilość: do 30 nieruchomości po 3 odwierty Głębokość: każdy odwiert 100mb Informacje dodatkowe: prace wykonywane etapami Termin skorzystania z oferty: pierws...

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Będzin

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 35m, Siewierz

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 35m Umiejscowienie studni: Domek letniskowy Wymagania dodatkowe: Wjazd droga o szerokosci 3m Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2022-10-01 do 2022-10-09

 • Siewierz

Opłacalna Budowa Studni Dąbrowa Górnicza

Dla Zlecającego, który pisze - Potrzebuję wykopać studnię, wybranie opłacalnej budowy studni może być trudne, ale Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2022-08-04 do 2022-08-12

 • Mysłowice

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Mysłowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: wąski wjazd na teren działki, urządzenie do wiercenia musi być małe, odpadają maszyny zainstalowane na pojazdach; doda...

2022-09-13 do 2022-09-20

 • Mysłowice

Potrzebuję wykopać studnię, Klucze

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-07 do 2023-01-15

 • Klucze

Zlecę wykonanie studni, Siemianowice Śląskie

Klient poszukuje świetnej współpracy i pisze - Zlecę wykonanie studni. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2022-08-24 do 2022-09-01

 • Siemianowice Śląskie

Potrzebuję wykopać studnię, Zawiercie

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-07-31 do 2022-08-08

 • Zawiercie

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 35m, Zawiercie

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę pierwszorzędnej budowy studni głębinowej gwarantując przy tym dobrą obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, na pewno zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który napisał - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 35m. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Zawiercie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty