Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Dąbrowie Górniczej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Dąbrowie Górniczej

Kacper Zając Rabbit Trip

17 opinii
Studnie głębinowe Dąbrowa Górnicza

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Kacper Zając Rabbit Trip będzie najszybszą drogą. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa

2 opinie
Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa - Profesjonalna Studnia Artezyjska Dąbrowa Górnicza

Planujesz wybrać godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa z Dąbrowy Górniczej będzie najszybszą drogą. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Doskonałe Kopanie Studni Dąbrowa Górnicza

2 opinie
Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane Por-Bud - Doskonałe Kopanie Studni Dąbrowa Górnicza

Jeżeli potrzebujesz doskonałego kopania studni w rejonie Dąbrowy Górniczej i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane Por-Bud. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Pierwszorzędne Studniarstwo Dąbrowa Górnicza

3 opinie
Pg bud - Pierwszorzędne Studniarstwo Dąbrowa Górnicza

Firma Pg bud to wybitni specjaliści od studniarstwa i kopania studni, obsługujący Klientów z Dąbrowy Górniczej i przyległych powiatów. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Firma Usługowa MF Łukasik Artur

1 opinia
Firma Usługowa MF Łukasik Artur - Najwyższej Klasy Kopanie Studni Dąbrowa Górnicza

Powierz usługę kopania studni profesjonalistom z miejscowości Dąbrowa Górnicza. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Dąbrowy Górniczej są w ścisłej czołówce. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

BUD-GIPS-BAU

1 opinia
BUD-GIPS-BAU - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Dąbrowa Górnicza

BUD-GIPS-BAU oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Dąbrowy Górniczej i okolic. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

DAM-BUD 2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia
DAM-BUD 2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Najlepsze Studnie Głębinowe Dąbrowa Górnicza

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Powierz tę kwestię specjalistom z DAM-BUD 2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Prospecti sp. z o.o.

Prospecti sp. z o.o. - Profesjonalne Studniarstwo Dąbrowa Górnicza

Właśnie wybierasz solidnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Prospecti sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

BURTAN

BURTAN - Znakomite Studnie Głębinowe Dąbrowa Górnicza

Firma BURTAN oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Dąbrowy Górniczej i z sąsiednich miast. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Rewelacyjne Kopanie Studni w Dąbrowie Górniczej

Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych ŁAGOSZ Sp. z o.o. - Rewelacyjne Kopanie Studni w Dąbrowie Górniczej

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego kopania studni, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych ŁAGOSZ Sp. z o.o. jest Twoim rozwiązaniem. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Dąbrowie Górniczej (16)

Solidne Studniarstwo Dąbrowa Górnicza

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Sławków

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze mocne strony jako eksperta od kopania studni to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Sławków

Solidne Studniarstwo

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 71-100mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Niegowonice

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Sosnowiec

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Poręba

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-03 do 2023-11-11

 • Poręba

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Poręba

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Poręba

Najwyższej Klasy Budowa Studni Głębinowej Dąbrowa Górnicza

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Jaworzno

Zlecę wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Jaworzno

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Informacje dodatkowe: Średnica rury 160mm, Rura PCV z gwintem(3mb - 1szt.). Poziom wody grun...

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Jaworzno

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Jaworzno

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Jaworzno

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 20m, Mierzęcice

To zlecenie o treści - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 20m jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Śląskiego oraz przyległych powiatów. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Mierzęcice

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Przeczyce

Klient szuka doskonałej współpracy i pisze - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb. To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Przeczyce

Pierwszorzędna Budowa Studni Głębinowej

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł budowy studni głębinowej, mimo że próbuje znaleźć od wielu dni, wysłał nam ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb. To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Klienta. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-11-01 do 2023-11-09

 • Wojkowice

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Mysłowice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Mysłowice

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Mysłowice

Studniarstwo nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie kopania studni. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Mysłowice

Zlecę wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Mysłowice

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę budowy studni głębinowej. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpienia zapytanie o treści "Zlecę wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb" jest idealne dla Ciebie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Mysłowice

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Podzamcze

Jeszcze jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od studni głębinowej. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Podzamcze
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty