Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Gliwicach

Fantastyczne Wiercenie Studni Głębinowej

1 opinia
Studnie głębinowe Gliwice

Zleć zadanie wiercenia studni głębinowej profesjonalistom firmy BOGMAR z miejscowości Gliwice. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Gliwic nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej

7 opinii
GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej Gliwice

Wybierz tę firmę jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do pierwszorzędnego wiercenia studni głębinowej w miejscowości Gliwice lub okolicy. Już teraz skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

JB Jerzy Bury Studnie Głębinowe Sp. Kom.

4 opinie
JB Jerzy Bury Studnie Głębinowe Sp. Kom. - Najlepsze Studnie Głębinowe Gliwice

Jeżeli poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z JB Jerzy Bury Studnie Głębinowe Sp. Kom. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Doskonałe Kopanie Studni

2 opinie
Brux - Doskonałe Kopanie Studni Gliwice

Jeżeli potrzebujesz doskonałego kopania studni w rejonie Gliwic i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie Brux. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni Gliwice

7 opinii
Makrobud Dom - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Gliwice

Powierz usługę kopania studni specjalistom z miejscowości Gliwice. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Gliwic nie mają sobie równych. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Solidne Studniarstwo w Gliwicach

6 opinii
ŁUKASZ KASPROWICZ TMS - Solidne Studniarstwo w Gliwicach

Ten specjalista działa w rejonie Gliwic i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu solidnego studniarstwa. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Fantastyczne Kopanie Studni Gliwice

1 opinia
Sławbud - Fantastyczne Kopanie Studni Gliwice

Zleć usługę kopania studni ekspertom firmy Sławbud z miejscowości Gliwice. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Gliwic są w ścisłej czołówce. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najlepsze Wiercenie Studni Głębinowej

4 opinie
"BRUK-DAWPOL" Dawid Połczyński - Najlepsze Wiercenie Studni Głębinowej Gliwice

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy BRUK-DAWPOL Dawid Połczyński, która świadczy usługi wiercenia studni głębinowej na ponadprzeciętnym poziomie. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej

1 opinia
PROJEKTMEBEL Witold Bajor - Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej Gliwice

Jeśli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z PROJEKTMEBEL Witold Bajor są dla Ciebie idealni. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Najwyższej Klasy Kopanie Studni

2 opinie
FHU INZYNIER - Najwyższej Klasy Kopanie Studni Gliwice

Po prostu zleć usługę kopania studni profesjonalistom z miejscowości Gliwice. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Gliwic są jednymi z najlepszych. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Gliwicach (16)

Dam zlecenie na wykonanie studni abisyńskiej, 25m, Gliwice

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 25m Umiejscowienie studni: w ogrodku Wymagania dodatkowe: Preferujemy wykonawców z najbliższej okolicy. Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Gliwice

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m, Rudno

Klient wprowadził zapytanie "Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m". Zrealizuj usługę najwyższej klasy kopania studni jako fachowiec w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z okolic Śląskiego i okolicznych miast. Przedstaw wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Rudno

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Przyszowice

Jako profesjonalista złóż najlepszą ofertę budowy studni. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpienia zlecenie o treści "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m" jest idealne dla Twojej firmy. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Przyszowice

Rewelacyjna Budowa Studni Głębinowej Gliwice

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Działka rekreacyjna Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano 4 dni temu

 • Knurów

Tania Budowa Studni Głębinowej

Pokaż Zlecającemu, że równie dobrej propozycji budowy studni głębinowej prędko nie znajdzie w miejscowości Śląskie i okolicy, więc jeżeli szuka taniej budowy studni głębinowej to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2022-09-26 do 2022-10-04

 • Ornontowice

Pierwszorzędne Kopanie Studni Gliwice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-10-19 do 2022-10-27

 • Mikołów

Solidne Studniarstwo Gliwice

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Potrzebuję wykonać studnie która zasili budynek jednorodzinny 130m2 w wode bieżącą, na działce wody gr...

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Orzesze

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 10m, Orzesze

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: działka Wymagania dodatkowe: teren jest piaszczysty Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Orzesze

Doskonałe Budowanie Studni Gliwice

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Ile kosztuje za metr kopania Jak długo trwa kopanie Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano wczoraj o 12:28

 • Orzesze

Potrzebuję wykopać studnię, Rybnik

Klient wprowadził zapytanie "Potrzebuję wykopać studnię". Wykonaj zlecenie doskonałego kopania studni jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania zleceń z okolic Rybnika i pobliskich miast. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2022-11-12 do 2022-11-20

 • Rybnik

Szukam ekipy do wykopania studni, Rybnik

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Rybnik Golejów Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Rybnik

Solidne Budowanie Studni

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze walory jako eksperta od budowania studni to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Dam zlecenie na wykopanie studni. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

2023-02-18 do 2023-02-26

 • Rybnik

Solidne Studniarstwo

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-10-08 do 2022-10-16

 • Rybnik

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 20m, Rybnik

Oferując usługi z zakresu studniarstwa od lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Rybnik, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-03-05 do 2023-03-13

 • Rybnik

Budowa Studni Gliwice

Zdecydowanie o wyborze budowy studni nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i znajdź dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Szukam ekipy do wykopania studni. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Wyry

Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 3m, Katowice

Jako ekspert złóż najlepszą ofertę budowy studni. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Na pewno zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 3m" jest stworzone dla Twojej firmy. Pokaż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty