Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 307 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Gliwicach

Fantastyczne Wiercenie Studni Głębinowej

9 opinii
Studnie głębinowe Gliwice

Zleć zadanie wiercenia studni głębinowej profesjonalistom firmy Studnie - Romana z miejscowości Gliwice. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Gliwic nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej

1 opinia
Studnie Głębinowe Śląsk Tarnowskie Góry - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej Gliwice

Wybierz tę firmę jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do pierwszorzędnego wiercenia studni głębinowej w miejscowości Gliwice lub okolicy. Już teraz skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia

7 opinii
GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia - Najlepsze Studnie Głębinowe Gliwice

Jeżeli poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Doskonałe Kopanie Studni

4 opinie
JB Jerzy Bury Studnie Głębinowe Sp. Kom. - Doskonałe Kopanie Studni Gliwice

Jeżeli potrzebujesz doskonałego kopania studni w rejonie Gliwic i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie JB Jerzy Bury Studnie Głębinowe Sp. Kom.. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni Gliwice

2 opinie
Brux - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Gliwice

Powierz usługę kopania studni specjalistom z miejscowości Gliwice. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Gliwic nie mają sobie równych. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Solidne Studniarstwo w Gliwicach

6 opinii
ŁUKASZ KASPROWICZ TMS - Solidne Studniarstwo w Gliwicach

Ten specjalista działa w rejonie Gliwic i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu solidnego studniarstwa. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Fantastyczne Kopanie Studni Gliwice

7 opinii
Makrobud Dom - Fantastyczne Kopanie Studni Gliwice

Zleć usługę kopania studni ekspertom firmy Makrobud Dom z miejscowości Gliwice. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Gliwic są w ścisłej czołówce. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najlepsze Wiercenie Studni Głębinowej

1 opinia
Sławbud - Najlepsze Wiercenie Studni Głębinowej Gliwice

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Sławbud, która świadczy usługi wiercenia studni głębinowej na ponadprzeciętnym poziomie. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej

4 opinie
"BRUK-DAWPOL" Dawid Połczyński - Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej Gliwice

Jeśli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z BRUK-DAWPOL Dawid Połczyński są dla Ciebie idealni. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Najwyższej Klasy Kopanie Studni

1 opinia
PROJEKTMEBEL Witold Bajor - Najwyższej Klasy Kopanie Studni Gliwice

Po prostu zleć usługę kopania studni profesjonalistom z miejscowości Gliwice. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Gliwic są jednymi z najlepszych. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Gliwicach (18)

Profesjonalne Studniarstwo Gliwice

Zlecający szuka dobrej współpracy i pisze - Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb. To zlecenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-11-08 do 2023-11-15

 • Gliwice

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m, Gliwice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: Działka niezabudowana Wymagania dodatkowe: Działka w Gliwicach, obręb Bojków, nr działki 1220/2. Termin skorzystania z oferty: Klient nie wie...

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Gliwice

Wykonanie studni wodomierzowej, Gliwice

Zakres zlecenia: wykonanie studni wodomierzowej do celów budowlanych Elementy: - wodomierz DN20 Q=4m3/h L=130mm, - zawór kulowy Dn25 - 3szt., - filtr siatkowy wody, - zawór antyskażeniowy BA BM Dn25, - włączenie do sieci ...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Gliwice

Perfekcyjne Studniarstwo

Zlecający poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m. To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Gliwice

Zlecenie na wykonanie studni kopanej, 6m, Gliwice

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Gliwice

Budowa Studni Gliwice

Rodzaj studni: pod gruntowe pompy ciepła Głębokość studni: 100m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Zlecę odwierty pod gruntowe pompy ciepła. Dwa odwierty po 100m głębokości każdy. Lokalizacja ul.•••••...

2023-06-29 do 2023-07-07

 • Gliwice

Zapytanie o wykopanie studni, Gliwice

Udowodnij Zlecającemu, że równie dobrej oferty budowy studni szybko nie znajdzie w miejscowości Gliwice i okolicy, więc jeżeli szuka doskonałej budowy studni to bez zbędnej zwłoki powinien wybrać Twoją Firmę. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Gliwice

Potrzebuję wykopać studnię, Gliwice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-27 do 2023-06-04

 • Gliwice

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 3m, Zabrze

Powinieneś poznać szczegóły tego zlecenia jeśli Twoja firma jest założona z zamiłowania do studniarstwa i oferuje perfekcyjne budowanie studni na terenie miejscowości Zabrze, a także pobliskich miast i powiatów. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Zabrze

Studniarstwo

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 4m Umiejscowienie studni: Budynek mieszkalny wielorodzinny Wymagania dodatkowe: Chodzi o wykopanie studni i zamontowanie pompy odprowadzającej wodę gruntową do kanalizacji. Termin skorzy...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Zabrze

Zlecę wykonanie studni, Knurów

Musisz koniecznie odpowiedzieć na to zlecenie jeśli Twoja działalność jest utworzona z zamiłowania do studniarstwa i oferuje solidne budowanie studni na terenie miejscowości Śląskie, jak również okolicznych miast i powiatów. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Knurów

Szukam ekipy do wykopania studni, Knurów

Rodzaj studni: wodomierzowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: obiekt przemysłowy Wymagania dodatkowe: Nasza firma prowadzi rozbiórkę budynku w Knurowie zlokalizowanego, przy ul.•••••••••••••. Obecnie wodom...

2023-09-26 do 2023-10-04

 • Knurów

Dam zlecenie na wykopanie studni, Knurów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: obiekt przemysłowy Wymagania dodatkowe: Prowadzimy rozbiórkę budynku, zlokalizowanego w Knurowie, obecnie wodomierz główny znajduję się w budynku ...

2023-09-15 do 2023-09-23

 • Knurów

Zapytanie o wykopanie studni, Gierałtowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: Klient nie wie...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Gierałtowice

Potrzebuję wykopać studnię, Wieszowa

Jako ekspert od studniarstwa i budowania studni, obsługujący Klientów z miejscowości Śląskie i sąsiednich powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Potrzebuję wykopać studnię". Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Wieszowa

Studniarstwo

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-01 do 2023-07-09

 • Stanica

Zlecę wykonanie studni, Wilcza

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Miejscowość Wilcza blisko Ząbkowic Śląskich.Osada Srebrna Góra Termin skorzystania z oferty: do uzgod...

2023-09-29 do 2023-10-07

 • Wilcza

Kopanie Studni Gliwice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: Klient nie wie...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Wilcza
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty