Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
652 372 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Gliwicach

Fantastyczne Wiercenie Studni Głębinowej

55 opinii
Studnie głębinowe Gliwice

Zleć zadanie wiercenia studni głębinowej profesjonalistom firmy Studnie Głębinowe Arche z miejscowości Gliwice. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Gliwic nie mają sobie równych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej

7 opinii
Firma hydrogeologiczna Pangea Zbigniew Bigaj - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej Gliwice

Wybierz tę firmę jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do pierwszorzędnego wiercenia studni głębinowej w miejscowości Gliwice lub okolicy. Już teraz skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia

7 opinii
GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia - Najlepsze Studnie Głębinowe Gliwice

Jeżeli poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Doskonałe Kopanie Studni

4 opinie
JB Jerzy Bury Studnie Głębinowe Sp. Kom. - Doskonałe Kopanie Studni Gliwice

Jeżeli potrzebujesz doskonałego kopania studni w rejonie Gliwic i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie JB Jerzy Bury Studnie Głębinowe Sp. Kom.. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni Gliwice

2 opinie
Brux - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Gliwice

Powierz usługę kopania studni specjalistom z miejscowości Gliwice. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Gliwic nie mają sobie równych. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Solidne Studniarstwo w Gliwicach

6 opinii
ŁUKASZ KASPROWICZ TMS - Solidne Studniarstwo w Gliwicach

Ten specjalista działa w rejonie Gliwic i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu solidnego studniarstwa. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Fantastyczne Kopanie Studni Gliwice

1 opinia
Sławbud - Fantastyczne Kopanie Studni Gliwice

Zleć usługę kopania studni ekspertom firmy Sławbud z miejscowości Gliwice. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Gliwic są w ścisłej czołówce. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najlepsze Wiercenie Studni Głębinowej

4 opinie
"BRUK-DAWPOL" Dawid Połczyński - Najlepsze Wiercenie Studni Głębinowej Gliwice

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy BRUK-DAWPOL Dawid Połczyński, która świadczy usługi wiercenia studni głębinowej na ponadprzeciętnym poziomie. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej

1 opinia
PROJEKTMEBEL Witold Bajor - Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej Gliwice

Jeśli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z PROJEKTMEBEL Witold Bajor są dla Ciebie idealni. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Najwyższej Klasy Kopanie Studni

3 opinie
FHU INZYNIER - Najwyższej Klasy Kopanie Studni Gliwice

Po prostu zleć usługę kopania studni profesjonalistom z miejscowości Gliwice. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Gliwic są jednymi z najlepszych. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Gliwicach (14)

Tania Budowa Studni Gliwice

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliżs...

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Gliwice

Wyjątkowe Budowanie Studni Gliwice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Gliwice

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Gliwice

Powinieneś poznać szczegóły tego zlecenia jeśli Twoja działalność została stworzona z pasji do studniarstwa i oferuje perfekcyjne kopanie studni na obszarze Gliwic, a także okolicznych miast i powiatów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Gliwice

Studniarstwo Gliwice

Oferując usługi z zakresu studniarstwa od kilku lat, szczególnie na obszarze miejscowości Gliwice, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Już teraz określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Gliwice

Zlecę wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Gliwice

Przyjmij usługę najwyższej klasy kopania studni o treści "Zlecę wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb", jako ekspert z miejscowości Gliwice. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Gliwic jesteś w ścisłej czołówce. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Gliwice

Kopanie Studni Gliwice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Gliwice

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do 10mb, Nieborowice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: studnia na potrzeby podlewania przydomowego ogrodu ...

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Nieborowice

Tania Budowa Studni Głębinowej Gliwice

Pokaż Zlecającemu, że równie dobrej propozycji budowy studni głębinowej prędko nie znajdzie w miejscowości Śląskie i okolicy, więc jeżeli szuka taniej budowy studni głębinowej to bezzwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-06-29 do 2024-07-07

 • Żernica

Studnia Głębinowa

Wciąż możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako profesjonalista od studni głębinowej. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

2024-06-16 do 2024-06-24

 • Zabrze

Kopanie Studni

Jako wybitny specjalista od studniarstwa i kopania studni, świadczący usługi dla Klientów z Zabrza i okolicznych miast - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-05-18 do 2024-05-25

 • Zabrze

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Sośnicowice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Sośnicowice

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Pyskowice

Szukasz zlecenia do wykonania jako solidny specjalista z zakresu rewelacyjnego kopania studni z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-03-24 do 2024-04-01

 • Pyskowice

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Pyskowice

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako solidny specjalista z zakresu rewelacyjnego budowania studni? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

2024-06-01 do 2024-06-09

 • Pyskowice

Pierwszorzędna Budowa Studni

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę pierwszorzędnej budowy studni gwarantując przy tym solidną obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, bez wątpienia przyciągniesz uwagę tego Klienta, który napisał - Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Chudów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty