Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Krakowie

Studnie Głębinowe Arche

17 opinii
Studnie głębinowe Kraków

Jeszcze szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Studnie Głębinowe Arche. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

PRACE OGRODOWE I STUDNIE PRZYDOMOWE Wojciech Szopa

3 opinie
PRACE OGRODOWE I STUDNIE PRZYDOMOWE Wojciech Szopa - Profesjonalne Studnie Głębinowe Kraków

Nadal poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia PRACE OGRODOWE I STUDNIE PRZYDOMOWE Wojciech Szopa. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe

15 opinii
Projmes Michał Stefański - Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe Kraków

Wciąż szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Projmes Michał Stefański. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Profesjonalna Studnia Kopana Kraków

7 opinii
Bim Michał Plewa - Profesjonalna Studnia Kopana Kraków

Gdy szukasz dobrej współpracy to profesjonaliści z Bim Michał Plewa perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Pol-Bruk Planta Sp zoo

14 opinii
Pol-Bruk Planta Sp zoo - Perfekcyjne Wiercenie Studni Głębinowej Kraków

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni głębinowej. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Novomil Sp. z o.o.

8 opinii
Novomil Sp. z o.o. - Znakomita Studnia Artezyjska Kraków

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij Novomil Sp. z o.o.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Profesjonalne Wiercenie Studni Głębinowej Kraków

5 opinii
Przedsiębiorstwo Budowlane KANBRUK - Profesjonalne Wiercenie Studni Głębinowej Kraków

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij Przedsiębiorstwo Budowlane KANBRUK. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zadzwoń!

DD Projekt

17 opinii
DD Projekt - Staranne Studnie Głębinowe Kraków

Przygotowanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. DD Projekt ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Wyjątkowe Wiercenie Studni Głębinowej

8 opinii
Firma Budowlano-Remontowa AS-BUD Agnieszka Chadouli - Wyjątkowe Wiercenie Studni Głębinowej Kraków

Powierz usługę wiercenia studni głębinowej specjalistom z miejscowości Kraków. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Krakowa nie mają sobie równych. Już nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Doskonałe Studniarstwo w Krakowie

1 opinia
FUT STAW-TRANS - Doskonałe Studniarstwo w Krakowie

Eksperci z FUT STAW-TRANS to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od doskonałego studniarstwa. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Krakowie (15)

Zlecę wykonanie studni, Kraków

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Kraków

Budowa Studni Kraków

Zdecydowanie o wyborze budowy studni nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i znajdź dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Dam zlecenie na wykopanie studni. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Kraków

Doskonałe Budowanie Studni Kraków

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Kraków

Pierwszorzędne Budowanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Interesuje mnie na razie wycena usługi w ramach której sprawdzicie Państwo czy na mojej działce da się wyko...

2023-07-15 do 2023-07-23

 • Kraków

Perfekcyjna Studnia Głębinowa Kraków

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od studni głębinowej poszukujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebuję firmy do wykonania studni abisyńskiej, 10m. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Kraków z pewnością dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Przedstaw dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń jak najszybciej.

2023-07-15 do 2023-07-23

 • Kraków

Kopanie Studni Kraków

Masz zamiar wykonać zlecenie na kopanie studni, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Dam zlecenie na wykopanie studni to wspaniały pomysł. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Golkowice

Perfekcyjne Studniarstwo Kraków

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-06-29 do 2023-07-07

 • Kraków

Szukam ekipy do wykopania studni, Kraków

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę świetnej budowy studni gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a opcjonalnie też usługi dodatkowe, niewątpliwie zaciekawisz tego Klienta, który napisał - Szukam ekipy do wykopania studni. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-06-27 do 2023-07-05

 • Kraków

Pierwszorzędne Budowanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Potrzebujemy wykonać studnie głębinową w miejscowości Zaborze, działka numer 72/2 gmina Słomniki. Potrzebuj...

2023-06-17 do 2023-06-25

 • Kraków

Budowa Studni

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: zlecę wykonanie studni przydomowej do podlewania ogrodu Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Kraków

Szukam ekipy do wykopania studni, Kraków

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Kraków

Staranna Studnia Głębinowa

Na wypadek jeśli nadal jako profesjonalista od studni głębinowej potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na wykopanie studni. Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z Krakowa bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Kraków

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 25m, Kraków

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 25m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Kraków

Najwyższej Klasy Kopanie Studni

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: ogrod działkowy Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Kraków

Wysokiej Klasy Budowanie Studni

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-09 do 2023-04-17

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty