Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Krakowie

GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia

7 opinii
Studnie głębinowe Kraków

Jeszcze szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Powierz tę kwestię specjalistom z GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Firma hydrogeologiczna Pangea Zbigniew Bigaj

5 opinii
Firma hydrogeologiczna Pangea Zbigniew Bigaj - Profesjonalne Studnie Głębinowe Kraków

Nadal poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia Firma hydrogeologiczna Pangea Zbigniew Bigaj. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe

3 opinie
WTBHG.ZIEMIANSKI - Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe Kraków

Wciąż szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry WTBHG.ZIEMIANSKI. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Profesjonalna Studnia Kopana Kraków

3 opinie
PRACE OGRODOWE I STUDNIE PRZYDOMOWE Wojciech Szopa - Profesjonalna Studnia Kopana Kraków

Gdy szukasz dobrej współpracy to profesjonaliści z PRACE OGRODOWE I STUDNIE PRZYDOMOWE Wojciech Szopa perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Studnie Chrzan

1 opinia
Studnie Chrzan - Perfekcyjne Wiercenie Studni Głębinowej Kraków

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni głębinowej. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Projmes Michał Stefański

15 opinii
Projmes Michał Stefański - Znakomita Studnia Artezyjska Kraków

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij Projmes Michał Stefański. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Profesjonalne Wiercenie Studni Głębinowej Kraków

3 opinie
Arche S.C. - Studnie Głębinowe - Profesjonalne Wiercenie Studni Głębinowej Kraków

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij Arche S.C. - Studnie Głębinowe. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zadzwoń!

Novomil Sp. z o.o.

8 opinii
Novomil Sp. z o.o. - Staranne Studnie Głębinowe Kraków

Przygotowanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Novomil Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Wyjątkowe Wiercenie Studni Głębinowej

5 opinii
Bim Michał Plewa - Wyjątkowe Wiercenie Studni Głębinowej Kraków

Powierz usługę wiercenia studni głębinowej specjalistom z miejscowości Kraków. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Krakowa nie mają sobie równych. Już nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Doskonałe Studniarstwo w Krakowie

14 opinii
Pol-Bruk S.C. - Doskonałe Studniarstwo w Krakowie

Eksperci z Pol-Bruk S.C. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od doskonałego studniarstwa. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Krakowie (17)

Zapytanie o wykopanie studni, Kraków

Klient napisał "Zapytanie o wykopanie studni". Przyjmij zlecenie profesjonalnego kopania studni jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do wykonania zleceń z Krakowa i pobliskich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

2023-02-03 do 2023-02-11

 • Kraków

Profesjonalna Studnia Głębinowa Kraków

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-02 do 2023-02-10

 • Kraków

Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 26m, Kraków

Jeśli studniarstwo na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten składający zapytanie zgłosił "Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 26m". Złóż ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Kraków

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 20m, Kraków

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Zlecę wykonanie studni głębinowej przed rozpoczęciem budowy domu jednorodzinnego. Adres: Kraków, ul.•••••••••••••••. ...

2023-01-15 do 2023-01-23

 • Kraków

Budowa Studni Kraków

Daj znać Klientowi, że lepszej oferty budowy studni nie znajdzie na terenie Małopolskiego, więc jeżeli szuka świetnej budowy studni to bez zbędnej zwłoki powinien wybrać Twoją Firmę. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-01-12 do 2023-01-20

 • Bodzanów

Zapytanie o wykopanie studni, Biskupice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Biskupice

Idealna Budowa Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Gorzków

Zlecę wykonanie studni, Wieliczka

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-12-08 do 2022-12-16

 • Wieliczka

Dam zlecenie na wykopanie studni, Biskupice

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykopanie studni jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Małopolskiego oraz przyległych powiatów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-02-15 do 2023-02-23

 • Biskupice

Wyjątkowe Budowanie Studni Kraków

Studniarstwo nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowania studni. Zapoznaj się z treścią zapytania o treści "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 32m". Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Grajów

Znakomita Studnia Głębinowa

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od studni głębinowej poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy do wykopania studni. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Wieliczka

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 14m, Wieliczka

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 14m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-02-16 do 2023-02-24

 • Wieliczka

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Bodzanów

Zapytanie o treści - Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Małopolskie i okolic. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Bodzanów

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 60m, Wieliczka

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 60m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Proszę ofertę z ceną (np. za m wiercenia) i terminem możliwego wykonania studni głębinowej o głębokości 60 m w okolica...

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Wieliczka

Najwyższej Klasy Kopanie Studni Kraków

Klient wprowadził zapytanie "Szukam ekipy do wykopania studni". Zrealizuj usługę najwyższej klasy kopania studni jako fachowiec w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z okolic Małopolskiego i okolicznych miast. Przedstaw wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-11-14 do 2022-11-22

 • Kozierów

Zlecę wykonanie studni, Skawina

Jako wybitny specjalista od studniarstwa, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Małopolskie i pobliskich miast - poznaj szczegóły zapytania o treści "Zlecę wykonanie studni". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Skawina

Szukam ekipy do wykopania studni, Ochojno

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-03-25 do 2023-04-02
dodano 3 dni temu

 • Ochojno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty