Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Krośnie Odrzańskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Krośnie Odrzańskim

Leon Studnie Głębinowe

7 opinii
Studnie głębinowe Krosno Odrzańskie

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Leon Studnie Głębinowe perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Solidne Kopanie Studni Krosno Odrzańskie

1 opinia
EKO-DOM - Solidne Kopanie Studni Krosno Odrzańskie

Po prostu zleć zadanie kopania studni profesjonalistom z miejscowości Krosno Odrzańskie. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Krosna Odrzańskiego nie mają sobie równych. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

PPU KROSBUD

4 opinie
PPU KROSBUD - Fantastyczne Wiercenie Studni Głębinowej Krosno Odrzańskie

Jeżeli potrzebujesz fantastycznego wiercenia studni głębinowej w rejonie Krosna Odrzańskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry PPU KROSBUD. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Profesjonalna Studnia Kopana

4 opinie
Adam Haus Adam Kwiatkowski - Profesjonalna Studnia Kopana Krosno Odrzańskie

Gdy szukasz dobrej współpracy to profesjonaliści z Adam Haus Adam Kwiatkowski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjne Studnie Wiercone

Stanisław Baszczyj - Perfekcyjne Studnie Wiercone Krosno Odrzańskie

Jeśli szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Stanisław Baszczyj perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Fantastyczne Kopanie Studni w Krośnie Odrzańskim

Kajetan Klimek - Fantastyczne Kopanie Studni w Krośnie Odrzańskim

Powierz usługę fantastycznego kopania studni fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Krosno Odrzańskie i przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Doskonałe Studniarstwo

Usługi Budowlane Tomasz Gwiazda - Doskonałe Studniarstwo Krosno Odrzańskie

Dokonaj najlepszego wyboru i powierz twoje zadanie specjalistom od kopania studni z Krosna Odrzańskiego. Jeśli chcesz uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

PHU Henimax Tomasz Junel

PHU Henimax Tomasz Junel - Solidna Studnia Kopana Krosno Odrzańskie

Według Ciebie solidna studnia kopana to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Ażeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

Doskonałe Studnie Wiercone Krosno Odrzańskie

Baldex Marek Wawrzyniak - Doskonałe Studnie Wiercone Krosno Odrzańskie

Baldex Marek Wawrzyniak oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Krosna Odrzańskiego i z sąsiednich miast. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

BRUKBULL usługi drogowo budowlane Zbigniew Wasylków

BRUKBULL usługi drogowo budowlane Zbigniew Wasylków - Profesjonalne Studniarstwo Krosno Odrzańskie

Właśnie wybierasz solidnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? BRUKBULL usługi drogowo budowlane Zbigniew Wasylków jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Krośnie Odrzańskim (17)

Kopanie Studni Krosno Odrzańskie

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Gubin

Pierwszorzędne Studniarstwo Krosno Odrzańskie

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Dom wielorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Krosno Odrzańskie

Potrzebuję wykopać studnię, Chlebowo

Jeżeli realizujesz zlecenia na wysokiej klasy kopanie studni w rejonie Lubuskiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebuję wykopać studnię", jest gotowy wybrać ofertę Twojej doświadczonej firmy. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-06-11 do 2023-06-19

 • Chlebowo

Zlecę wykonanie studni, Bobrowice

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-10 do 2023-06-18

 • Bobrowice

Idealna Budowa Studni Głębinowej Krosno Odrzańskie

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Gubin

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Dąbie

Jeśli pracujesz od lat i realizujesz usługi z zakresu fantastycznego budowania studni wykonaj zlecenie, które ma treść - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m i zostało napisane przez pewnego Klienta. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Dąbie

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 20m, Gubin

Nie marnuj energii i przyjmij zapytanie o wysokiej klasy budowanie studni z miejscowościLubuskie. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2023-03-28 do 2023-04-05

 • Gubin

Perfekcyjne Kopanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-17 do 2023-03-25

 • Łagów

Zapytanie o wykopanie studni, Łagów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Łagów

Zapytanie o wykopanie studni, Lubsko

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Wymagania dodatkowe: Studnia na działce Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Lubsko

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m, Lubsko

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Lubsko

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 10m, Nietkowice

Poszukujesz klienta jako specjalista od najlepszego kopania studni w rejonie Lubuskiego lub w pobliskich miastach? Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Nietkowice

Budowa Studni Krosno Odrzańskie

Zapytanie o treści - Szukam firmy do wykonania studni kopanej, 14m jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Lubuskie i z sąsiednich miast. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Cigacice

Świetna Budowa Studni

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Szukam ekipy do wykopania studni", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Nowogród Bobrzański

Najlepsza Studnia Głębinowa Krosno Odrzańskie

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 50m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Nietków

Odpowiednia Budowa Studni Głębinowej

Wybranie budowy studni głębinowej nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista posłuż radą i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o wykopanie studni. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Zagórze

Rewelacyjne Kopanie Studni

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na rewelacyjne kopanie studni w rejonie Lubuskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 12m", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - warto.

2023-05-15 do 2023-05-23

 • Brody
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty