Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Lipsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Lipsku

STONES

Studnie głębinowe Lipsko

Firma STONES oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Lipska i z sąsiednich miast. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

MARGOWOC

MARGOWOC - Profesjonalne Studnie Głębinowe Lipsko

Nadal poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia MARGOWOC. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Rewelacyjne Kopanie Studni Lipsko

Ewbud - Rewelacyjne Kopanie Studni Lipsko

Zleć usługę kopania studni fachowcom firmy Ewbud z miejscowości Lipsko. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Lipska są jednymi z najlepszych. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Doskonałe Kopanie Studni w Lipsku

Z.P.U.H. DARBUD - Doskonałe Kopanie Studni w Lipsku

Jeżeli potrzebujesz doskonałego kopania studni w rejonie Lipska i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie Z.P.U.H. DARBUD. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Solidne Studniarstwo

Z.P.U.H. DARBUD - Solidne Studniarstwo Lipsko

Oferuje usługi z zakresu studniarstwa od kilku lat, głównie na obszarze miejscowości Lipsko, ale także okolicznych miast. Jeśli chcesz poznać ofertę skontaktuj się dziś - warto.

DAR-BUD

DAR-BUD - Doskonałe Studniarstwo Lipsko

Gdy szukasz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z DAR-BUD perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

TTRASER

TTRASER - Profesjonalna Studnia Artezyjska Lipsko

Gdy poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z TTRASER są dla Ciebie stworzeni. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Solidna Studnia Kopana

FACH-DACH - Solidna Studnia Kopana Lipsko

FACH-DACH świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Lipska i okolic. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

BLACK

BLACK - Doskonałe Studnie Głębinowe Lipsko

Przygotowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. BLACK ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Rewelacyjne Studnie Głębinowe Lipsko

Usługi Budowlano-Remontowe - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Lipsko

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi Budowlano-Remontowe. Aby otrzymać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Lipsku (16)

Pierwszorzędne Kopanie Studni Lipsko

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 25m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Wielgie

Profesjonalna Studnia Głębinowa Lipsko

Przygotowanie studni głębinowej z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie studni głębinowej, 30m. Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-06-18 do 2023-06-26

 • Rzeczniów

Budowa Studni Lipsko

Jako ekspert złóż bezkonkurencyjną ofertę budowy studni. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpienia zapytanie o treści "Zlecę wykonanie studni" jest idealne dla Twojej firmy. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Solec nad Wisłą

Fantastyczne Budowanie Studni Lipsko

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Tarłów

Budowa Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 50m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin skorzystania z oferty: Klient nie wie...

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Zwoleń

Profesjonalna Studnia Głębinowa

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od studni głębinowej. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby poznać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-09-15 do 2023-09-23

 • Zwoleń

Perfekcyjne Studniarstwo Lipsko

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Wykonanie studnia wraz z montażem pompy, studni rewizyjnej itp Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Kamionka

Zapytanie o wykopanie studni, Kamionka

Dla Klienta, który pisze - Zapytanie o wykopanie studni, dotarcie do taniej budowy studni może być trudne, jednak pracownicy Twojej firmy będą na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś.

2023-05-14 do 2023-05-22

 • Kamionka

Dam zlecenie na wykonanie studni abisyńskiej, 7m, Ostrowiec Świętokrzyski

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 7m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Ostrowiec Świętokrzyski

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 45.00m, Ostrowiec Świętokrzyski

Jako wybitny specjalista od studniarstwa i kopania studni, obsługujący Klientów z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolicznych miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 45.00m". Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Ostrowiec Świętokrzyski

Odpowiednia Budowa Studni Głębinowej

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 43m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Ostrowiec Świętokrzyski

Dobra Budowa Studni Głębinowej

Ten Klient szukając budowy studni głębinowej powinien namierzyć Twoją Ofertę, która nie ma sobie równych. Bez wahania zapoznaj się ze zleceniem - Dam zlecenie na wykopanie studni. Aby uzyskać Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Ostrowiec Świętokrzyski

Studnia Głębinowa

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-04-16 do 2023-04-24

 • Ostrowiec Świętokrzyski

Studniarstwo

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-03-25 do 2023-04-02

 • Ostrowiec Świętokrzyski

Dobra Budowa Studni Głębinowej

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-06-23 do 2023-07-01

 • Celestynów

Zapytanie o wykopanie studni, Celestynów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Celestynów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty