Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Lipsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Lipsku

MARGOWOC

Studnie głębinowe Lipsko

Firma MARGOWOC oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Lipska i z sąsiednich miast. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Ewbud

Ewbud - Profesjonalne Studnie Głębinowe Lipsko

Nadal poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia Ewbud. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Rewelacyjne Kopanie Studni Lipsko

Z.P.U.H. DARBUD - Rewelacyjne Kopanie Studni Lipsko

Zleć usługę kopania studni fachowcom firmy Z.P.U.H. DARBUD z miejscowości Lipsko. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Lipska są jednymi z najlepszych. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Doskonałe Kopanie Studni w Lipsku

Z.P.U.H. DARBUD - Doskonałe Kopanie Studni w Lipsku

Jeżeli potrzebujesz doskonałego kopania studni w rejonie Lipska i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie Z.P.U.H. DARBUD. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Solidne Studniarstwo

DAR-BUD - Solidne Studniarstwo Lipsko

Oferuje usługi z zakresu studniarstwa od kilku lat, głównie na obszarze miejscowości Lipsko, ale także okolicznych miast. Jeśli chcesz poznać ofertę skontaktuj się dziś - warto.

TTRASER

TTRASER - Doskonałe Studniarstwo Lipsko

Gdy szukasz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z TTRASER perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

FACH-DACH

FACH-DACH - Profesjonalna Studnia Artezyjska Lipsko

Gdy poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z FACH-DACH są dla Ciebie stworzeni. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Solidna Studnia Kopana

BLACK - Solidna Studnia Kopana Lipsko

BLACK świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Lipska i okolic. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Usługi Budowlano-Remontowe

Usługi Budowlano-Remontowe - Doskonałe Studnie Głębinowe Lipsko

Przygotowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi Budowlano-Remontowe ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Rewelacyjne Studnie Głębinowe Lipsko

RafBud - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Lipsko

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom RafBud. Aby otrzymać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Lipsku (14)

Doskonała Budowa Studni Lipsko

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-12 do 2024-04-20

 • Lipsko

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Karpin

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Karpin

Bezkonkurencyjna Budowa Studni

Ten Klient szukając budowy studni powinien namierzyć Twoją Firmę, która nie ma sobie równych. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Mieczysławów

Wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Zwoleń

Ten Klient poszukując budowy studni powinien znaleźć Twoją Ofertę, która nie ma konkurentów. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia. Przedłóż dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Zwoleń

Rewelacyjna Budowa Studni Głębinowej Lipsko

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Informacje dodatkowe: potrzebuje wykopać studnie kregowa Termin skorzystania z oferty: najb...

2024-04-15 do 2024-04-23
dodano 6 dni temu

 • Ostrowiec Świętokrzyski

Najlepsza Studnia Głębinowa Lipsko

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Potrzebuję odwiert do podlew...

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Ostrowiec Świętokrzyski

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 51-70mb, Jatne

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 51-70mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Jatne

Perfekcyjne Kopanie Studni Lipsko

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: badania geologiczne, Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ci...

2024-04-11 do 2024-04-19

 • Celestynów

Doskonała Studnia Głębinowa

Ten Klient myśli, że doskonała studnia głębinowa to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 51-70mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Doły biskupie

Budowa Studni

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Kazimierz Dolny

Korzystna Budowa Studni

Klient szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 51-70mb. To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Zaprezentuj wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Kazimierz Dolny

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 51-70mb, Jedlnia-Letnisko

Klient wprowadził zapytanie "Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 51-70mb". Zrealizuj zlecenie doskonałego kopania studni jako specjalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia działalności z okolic Mazowieckiego i pobliskich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Jedlnia-Letnisko

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do 10mb, Starachowice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Starachowice

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Starachowice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: studnia abisynka Termin s...

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Starachowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty