Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 763 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Łodzi

Odwierty.eu Spółka akcyjna

32 opinie
Studnie głębinowe Łódź

Oferuje usługi z zakresu studniarstwa od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Łodzi, ale także okolicznych miast. Ustal pasujący termin!

Świetne Studnie Wiercone

19 opinii
PHU Erem Roman Mrugałło - Świetne Studnie Wiercone Łódź

Wciąż szukasz specjalisty od studni wierconych? Skorzystaj z kwalifikacji PHU Erem Roman Mrugałło. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Rewelacyjne Studnie Wiercone Łódź

11 opinii
Zespół Muzyczny Golden - Rewelacyjne Studnie Wiercone Łódź

Na wypadek jeśli nadal szukasz profesjonalistów od studni wierconych to zaufaj doświadczeniu Zespół Muzyczny Golden. Łódź to główny obszar ich działania. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

HYDROMAR

9 opinii
HYDROMAR - Pierwszorzędne Studniarstwo Łódź

Zawodowcy z HYDROMAR to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny studniarstwa. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najlepsze Studnie Wiercone

6 opinii
ARON NOWAKOWSKI PAWEŁ - Najlepsze Studnie Wiercone Łódź

Jesteś zdania, że najlepsze studnie wiercone to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z ARON NOWAKOWSKI PAWEŁ udzielą rad i znajdą dopasowne rozwiązanie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Wiercenie Studni Marcin Łozak

5 opinii
Wiercenie Studni Marcin Łozak - Najlepsze Studnie Głębinowe Łódź

Jeszcze szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Wiercenie Studni Marcin Łozak. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Rewelacyjne Studnie Głębinowe w Łodzi

5 opinii
Terra Serwis sp. z o.o. - Rewelacyjne Studnie Głębinowe w Łodzi

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia Terra Serwis sp. z o.o.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

Tomasz Tomczyk

3 opinie
Tomasz Tomczyk - Świetna Studnia Artezyjska Łódź

Zaufaj specjalistom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij Tomasz Tomczyk. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

DumDrill

2 opinie
DumDrill - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Łódź

W przypadku, gdy potrzebujesz wysokiej klasy kopania studni w rejonie Łodzi i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to zaufaj doświadczeniu DumDrill. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Demoto Mateusz Pląskowski

1 opinia
Demoto Mateusz Pląskowski - Porządna Studnia Kopana Łódź

Zrealizowanie studni kopanej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Demoto Mateusz Pląskowski ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Łodzi (20)

Budowanie Studni Łódź

Chcesz przyjąć zlecenie na budowanie studni, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zapytanie o wykopanie studni to świetny pomysł. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-06-09 do 2023-06-17
dodano 2 dni temu

 • Kalonka

Budowa Studni Łódź

Jako ekspert złóż bezkonkurencyjną ofertę budowy studni. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpienia zapytanie o treści "Szukam ekipy do wykopania studni" jest idealne dla Twojej firmy. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-06-04 do 2023-06-12
dodano 7 dni temu

 • Łódź

Dam zlecenie na wykopanie studni, Łódź

Ten Klient jest zdania, że najlepsza studnia głębinowa to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykopanie studni". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2023-06-03 do 2023-06-11
dodano 8 dni temu

 • Łódź

Profesjonalne Studniarstwo Łódź

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-06-02 do 2023-06-10

 • Łódź

Doskonałe Studniarstwo

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dziaqłka Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Łódź

Potrzebuję wykopać studnię, Łódź

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne zalety jako specjalisty od kopania studni to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Potrzebuję wykopać studnię. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Łódź

Idealna Budowa Studni Głębinowej Łódź

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Stryków łódzkie

Dam zlecenie na wykopanie studni, Łódź

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: pogłębienie studni Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 20m, Łódź

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i wykonujesz usługi z zakresu pierwszorzędnego budowania studni zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 20m i zostało napisane przez sprawdzonego Zleceniodawcę. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Łódź

Perfekcyjne Studniarstwo

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 500m, Łódź

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako dobry partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Łódź

Fantastyczne Budowanie Studni

Wybierz prace dotyczące fantastycznego budowania studni od sprawdzonych Klientów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Łódź lub okolicy. Umów się na rozmowę jak najszybciej.

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Łódź

Fantastyczne Budowanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 60m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Łódź

Tania Budowa Studni Głębinowej

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-21 do 2023-04-29

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 25m, Łódź

Ten Klient pragnąc dotrzeć do budowy studni powinien znaleźć Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Bez wahania zapoznaj się ze zleceniem - Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 25m. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m, Łódź

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Posiadam odwiert i instalacje w domu oraz badanie wody. Poszukuję usługi doboru pompy, uzdatniacze wody/filtrów oraz m...

2023-02-26 do 2023-03-06

 • Łódź

Zlecę wykonanie studni, Łódź

Planujesz przyjąć zlecenie na kopanie studni, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zlecę wykonanie studni to doskonały pomysł. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Łódź

Szukam ekipy do wykopania studni, Łódź

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Dom jednorodzinny m. Janów, gm. Nowosolna Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty