Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 845 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Łodzi

Odwierty.eu Spółka akcyjna

34 opinie
Studnie głębinowe Łódź

Oferuje usługi z zakresu studniarstwa od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Łodzi, ale także okolicznych miast. Ustal pasujący termin!

Świetne Studnie Wiercone

22 opinie
PHU Erem Roman Mrugałło - Świetne Studnie Wiercone Łódź

Wciąż szukasz specjalisty od studni wierconych? Skorzystaj z kwalifikacji PHU Erem Roman Mrugałło. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby otrzymać wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Rewelacyjne Studnie Wiercone Łódź

11 opinii
Zespół Muzyczny Golden - Rewelacyjne Studnie Wiercone Łódź

Na wypadek jeśli nadal szukasz profesjonalistów od studni wierconych to zaufaj doświadczeniu Zespół Muzyczny Golden. Łódź to główny obszar ich działania. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

HYDROMAR

9 opinii
HYDROMAR - Pierwszorzędne Studniarstwo Łódź

Zawodowcy z HYDROMAR to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny studniarstwa. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najlepsze Studnie Wiercone

6 opinii
ARON NOWAKOWSKI PAWEŁ - Najlepsze Studnie Wiercone Łódź

Jesteś zdania, że najlepsze studnie wiercone to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z ARON NOWAKOWSKI PAWEŁ udzielą rad i znajdą dopasowne rozwiązanie. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Wiercenie Studni Marcin Łozak

5 opinii
Wiercenie Studni Marcin Łozak - Najlepsze Studnie Głębinowe Łódź

Jeszcze szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Wiercenie Studni Marcin Łozak. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Rewelacyjne Studnie Głębinowe w Łodzi

5 opinii
Terra Serwis sp. z o.o. - Rewelacyjne Studnie Głębinowe w Łodzi

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia Terra Serwis sp. z o.o.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

Tomasz Tomczyk

3 opinie
Tomasz Tomczyk - Świetna Studnia Artezyjska Łódź

Zaufaj specjalistom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij Tomasz Tomczyk. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

DumDrill

2 opinie
DumDrill - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Łódź

W przypadku, gdy potrzebujesz wysokiej klasy kopania studni w rejonie Łodzi i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to zaufaj doświadczeniu DumDrill. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Demoto Mateusz Pląskowski

1 opinia
Demoto Mateusz Pląskowski - Porządna Studnia Kopana Łódź

Zrealizowanie studni kopanej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Demoto Mateusz Pląskowski ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Łodzi (35)

Wykonanie studni głębinowej, głębokość 71-100mb, Łódź

Ten Klient myśli, że rewelacyjna studnia głębinowa to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Wykonanie studni głębinowej, głębokość 71-100mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na konkretny termin!

2024-02-26 do 2024-03-05
dodano 4 dni temu

 • Łódź

Doskonała Budowa Studni Głębinowej Łódź

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-26 do 2024-03-05
dodano 4 dni temu

 • Łódź

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do 10mb, Łódź

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Informacje dodatkowe: Zlecę wywiercenie dwóch studni głębinowych wraz z założeniem zestawy h...

2024-02-22 do 2024-03-01
dodano 8 dni temu

 • Łódź

Zlecę wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Łódź

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Łódź

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Łódź

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Łódź

Budowanie Studni Łódź

Przeznaczenie wody ze studni: domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Łódź

Perfekcyjna Studnia Głębinowa Łódź

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: pozwolenie wodnoprawne Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Łódź

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Łódź

Budowa Studni Łódź

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-12-27 do 2024-01-04

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Łódź

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-11-27 do 2023-12-05

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Łódź

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Łódź

Doskonałe Kopanie Studni Łódź

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Łódź

Studnia Głębinowa

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od studni głębinowej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Już teraz skontaktuj się z nim, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Łódź

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do 10mb, Łódź

Spraw, że budowa studni nie będzie dla Klienta tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony pracownik z dziedziny budowy studni sporządź najlepszą ofertę pod zlecenie - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do 10mb. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-11-01 do 2023-11-09

 • Łódź

Doskonałe Studniarstwo

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 30m", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Pokaż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2023-10-18 do 2023-10-20

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 30m, Łódź

Jeśli dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to Twoje główne zalety jako specjalisty od budowania studni to zrealizuj zlecenie - Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 30m. Zaproponuj termin już teraz!

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Łódź

Zlecę wykonanie studni, Łódź

Jako profesjonalista złóż najlepszą ofertę budowy studni. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpienia zlecenie o treści "Zlecę wykonanie studni" jest idealne dla Twojej firmy. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Łódź

Szukam ekipy do wykopania studni, Łódź

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-10 do 2023-10-18

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty