Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Lublińcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 539 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Lublińcu

Studnie - Romana

10 opinii
Studnie głębinowe Lubliniec

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Studnie - Romana perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Perfekcyjne Kopanie Studni

6 opinii
"BRUK-BUD" Łukasz Pietruszka - Perfekcyjne Kopanie Studni Lubliniec

W przypadku, gdy interesuje Cię perfekcyjne kopanie studni i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry BRUK-BUD Łukasz Pietruszka. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Doskonałe Studnie Głębinowe w Lublińcu

4 opinie
Intuos - Doskonałe Studnie Głębinowe w Lublińcu

Uwierz specjalistom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij Intuos. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo

2 opinie
A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo - Solidne Kopanie Studni Lubliniec

Zatrudnij firmę A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo jeśli szukasz kompetentnych ludzi do solidnego kopania studni w miejscowości Lubliniec lub okolicy. Zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej

1 opinia
P.H.U SAN-BRUK - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej Lubliniec

Powierz prace dotyczące wiercenia studni głębinowej fachowcom firmy P.H.U SAN-BRUK z miejscowości Lubliniec. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Lublińca nie mają sobie równych. Ażeby otrzymać ofertę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Profesjonalne Studnie Głębinowe Lubliniec

1 opinia
PUHP Dexbud Andrzej Kaniut - Profesjonalne Studnie Głębinowe Lubliniec

PUHP Dexbud Andrzej Kaniut świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Lublińca i okolic. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

"JASA" Jarosław Cogiel

1 opinia
"JASA" Jarosław Cogiel - Znakomita Studnia Artezyjska Lubliniec

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Wykorzystaj doświadczenie JASA Jarosław Cogiel. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

FHU SEBEX

1 opinia
FHU SEBEX - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Lubliniec

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij FHU SEBEX. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Umów się na konkretny termin!

MIR-BUD

6 opinii
MIR-BUD - Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej Lubliniec

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety firmy MIR-BUD, której specjalnością jest wiercenie studni głębinowej. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Doskonałej Jakości Studnia Artezyjska Lubliniec

1 opinia
VITIS Aneta Adamek - Doskonałej Jakości Studnia Artezyjska Lubliniec

Zaufaj ekspertom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij VITIS Aneta Adamek. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Lublińcu (15)

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Ługi-Radły

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Ługi-Radły

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Aleksandria

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-17 do 2024-04-17

 • Aleksandria

Solidne Studniarstwo Lubliniec

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Aleksandria

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Blachownia

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Blachownia

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Blachownia

Jako specjalista przedstaw doskonałą ofertę budowy studni. Masz na swoim koncie wiele dobrych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Bez wątpienia zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia" jest idealne dla Twojej firmy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Blachownia

Zapytanie o wykopanie studni głębinowej, Blachownia

Przeznaczenie wody ze studni: Oraz zastanawiałem się czy jest możliwość podłączenia rynien czyli deszczówki pod studnie ,żeby mieć odrazu zbiornik na deszczówkę, gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodn...

2024-06-16 do 2024-06-24
dodano wczoraj o 20:18

 • Blachownia

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Blachownia

Przeznaczenie wody ze studni: domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnien...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Blachownia

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Krupski Młyn

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Domek rekreacyjny W miejscowosci Krupski...

2024-03-27 do 2024-04-04

 • Krupski Młyn

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 51-70mb, Czarków

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 51-70mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: 12000 metrów kwadratowych Termin skorzystania z of...

2024-06-08 do 2024-06-16

 • Czarków

Rewelacyjne Kopanie Studni Lubliniec

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako godny uwagi fachowiec z zakresu rewelacyjnego kopania studni z Śląskiego? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby przesłać ofertę.

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Truskolasy

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Kielcza

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-01-09 do 2024-01-17

 • Kielcza

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Myślina

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: działka, pole Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy woln...

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Myślina

Pierwszorzędna Budowa Studni Lubliniec

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Kłobuck

Profesjonalne Studniarstwo

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Kłobuck

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Częstochowa

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Częstochowa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty