Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Lublińcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 622 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Lublińcu

"BRUK-BUD" Łukasz Pietruszka

6 opinii
Studnie głębinowe Lubliniec

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z BRUK-BUD Łukasz Pietruszka perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Perfekcyjne Kopanie Studni

1 opinia
A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo - Perfekcyjne Kopanie Studni Lubliniec

W przypadku, gdy interesuje Cię perfekcyjne kopanie studni i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Doskonałe Studnie Głębinowe w Lublińcu

4 opinie
Intuos - Doskonałe Studnie Głębinowe w Lublińcu

Uwierz specjalistom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij Intuos. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

PUHP Dexbud Andrzej Kaniut

1 opinia
PUHP Dexbud Andrzej Kaniut - Solidne Kopanie Studni Lubliniec

Zatrudnij firmę PUHP Dexbud Andrzej Kaniut jeśli szukasz kompetentnych ludzi do solidnego kopania studni w miejscowości Lubliniec lub okolicy. Zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej

1 opinia
P.H.U SAN-BRUK - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej Lubliniec

Powierz prace dotyczące wiercenia studni głębinowej fachowcom firmy P.H.U SAN-BRUK z miejscowości Lubliniec. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Lublińca nie mają sobie równych. Ażeby otrzymać ofertę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Profesjonalne Studnie Głębinowe Lubliniec

1 opinia
"JASA" Jarosław Cogiel - Profesjonalne Studnie Głębinowe Lubliniec

JASA Jarosław Cogiel świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Lublińca i okolic. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Firma Handlowo-Usługowa Błażej Burzyk

5 opinii
Firma Handlowo-Usługowa Błażej Burzyk - Znakomita Studnia Artezyjska Lubliniec

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Wykorzystaj doświadczenie Firma Handlowo-Usługowa Błażej Burzyk. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

FHU SEBEX

1 opinia
FHU SEBEX - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Lubliniec

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij FHU SEBEX. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Umów się na konkretny termin!

VITIS Aneta Adamek

1 opinia
VITIS Aneta Adamek - Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej Lubliniec

Konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety firmy VITIS Aneta Adamek, której specjalnością jest wiercenie studni głębinowej. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Doskonałej Jakości Studnia Artezyjska Lubliniec

8 opinii
Bautech Immo Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Studnia Artezyjska Lubliniec

Zaufaj ekspertom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij Bautech Immo Sp. z o.o.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Lublińcu (16)

Szukam ekipy do wykopania studni, Tanina

Warto by było zaproponować współpracę jeśli Twoja firma została założona z pasji do studniarstwa i oferuje doskonałe budowanie studni na obszarze Śląskiego, a także okolicznych miast i powiatów. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 2 dni temu

 • Tanina

Studnia Głębinowa Lubliniec

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako specjalista od studni głębinowej. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Lubliniec

Pierwszorzędna Budowa Studni Lubliniec

Spowoduj, że budowa studni nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny konsultant z branży budowy studni stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Zlecę wykonanie studni. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Lisów

Budowa Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2022-10-10 do 2022-10-18

 • Kośmidry

Doskonałe Budowanie Studni Lubliniec

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2022-07-26 do 2022-08-03

 • Pawonków

Potrzebuję wykopać studnię, Konopiska

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-14 do 2023-01-22

 • Konopiska

Doskonałe Studniarstwo Lubliniec

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Potrzebuje studnie na wodę do domu ponieważ gmina mówi że nie mam możliwości przyłączyć się do wody miejski...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Kalety

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m, Kamienica Polska

Jeśli studniarstwo na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Zleceniodawca zgłosił "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m". Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2022-08-01 do 2022-08-09

 • Kamienica Polska

Dam zlecenie na wykopanie studni, Kamienica Polska

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: Klient nie wie...

2022-10-28 do 2022-11-05

 • Kamienica Polska

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 40m, Częstochowa

Klient wprowadził zapytanie "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 40m". Wykonaj zlecenie doskonałego kopania studni jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania zleceń z okolic Częstochowy i pobliskich miast. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2022-09-11 do 2022-09-19

 • Częstochowa

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 30m, Częstochowa

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł budowy studni głębinowej, mimo że próbuje znaleźć od dawna, napisał nam zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 30m. To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Klienta. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2022-09-08 do 2022-09-16

 • Częstochowa

Potrzebuję wykopać studnię, Częstochowa

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2022-11-27 do 2022-12-05

 • Częstochowa

Najlepsza Studnia Głębinowa

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Częstochowa

Rewelacyjna Budowa Studni Głębinowej Lubliniec

Spowoduj, że budowa studni głębinowej nie będzie dla Klienta trudnością i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony ekspert z zakresu budowy studni głębinowej znajdź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Częstochowa

Dam zlecenie na wykopanie studni, Częstochowa

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2022-10-10 do 2022-10-18

 • Częstochowa

Opłacalna Budowa Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 7 dni temu

 • Częstochowa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty