Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Makowie Mazowieckim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
652 372 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Makowie Mazowieckim

Doskonałe Kopanie Studni w Makowie Mazowieckim

23 opinie
Studnie głębinowe Maków Mazowiecki

Jeżeli potrzebujesz doskonałego kopania studni w rejonie Makowa Mazowieckiego i szukasz najlepszych ofert to wykorzystaj doświadczenie PHU Erem Roman Mrugałło. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Przedsiębiorstwo Usługowe "PRO-TECH" Krystian Krupka

2 opinie
Przedsiębiorstwo Usługowe "PRO-TECH" Krystian Krupka - Wyjątkowe Wiercenie Studni Głębinowej Maków Mazowiecki

Wiele długich lat pracownicy Przedsiębiorstwo Usługowe PRO-TECH Krystian Krupka wykonują usługi z zakresu wyjątkowego wiercenia studni głębinowej, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjne Kopanie Studni

Domek - Rewelacyjne Kopanie Studni Maków Mazowiecki

Starasz się odnaleźć dobrego fachowca z zakresu rewelacyjnego kopania studni, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Domek jest gotowa Ci pomóc. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfekcyjne Studniarstwo

Usługi Przewozowo-Handlowe i Budowlane Grzegorz Balcerzak - Perfekcyjne Studniarstwo Maków Mazowiecki

Zawodowcy z Usługi Przewozowo-Handlowe i Budowlane Grzegorz Balcerzak to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty od studniarstwa. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej

BALTRANS USŁUGI PRZEWOZOWO-HANDLOWE I BUDOWLANE - Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej Maków Mazowiecki

Atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne cechy firmy, której specjalnością jest wiercenie studni głębinowej. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Roboty Ziemne Andrzej Brzęcki

Roboty Ziemne Andrzej Brzęcki - Staranne Studnie Głębinowe Maków Mazowiecki

Zaufaj fachowcom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij Roboty Ziemne Andrzej Brzęcki. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Doskonałej Jakości Studnia Artezyjska

Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Mariusz Puchalski - Doskonałej Jakości Studnia Artezyjska Maków Mazowiecki

Zaufaj ekspertom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Mariusz Puchalski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

Profesjonalne Studniarstwo Maków Mazowiecki

Ol Kop Wiesław Olkowski - Profesjonalne Studniarstwo Maków Mazowiecki

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu doskonałego kopania studni z Makowa Mazowieckiego, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Ol Kop Wiesław Olkowski jest do Twojej dyspozycji. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Solidne Studnie Głębinowe Maków Mazowiecki

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE.UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ - Solidne Studnie Głębinowe Maków Mazowiecki

Firma USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE.UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Makowa Mazowieckiego i okolic. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Grzesiek Makarewicz

Grzesiek Makarewicz - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Maków Mazowiecki

Zrealizowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Grzesiek Makarewicz ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Makowie Mazowieckim (17)

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Bobino-Grzybki

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-17 do 2024-06-25

 • Bobino-Grzybki

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Krasnosielc

Przeznaczenie wody ze studni: domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy w...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Krasnosielc

Perfekcyjne Budowanie Studni Maków Mazowiecki

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: działka, pole Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Modzele

Tania Budowa Studni Głębinowej Maków Mazowiecki

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Różan

Znakomita Studnia Głębinowa Maków Mazowiecki

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 51-70mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Maków Mazowiecki

Solidna Studnia Głębinowa

Wciąż możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako dobra firma od studni głębinowej. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Napiórki butne

Rewelacyjna Budowa Studni Głębinowej

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Niezbędne wcześniejsze badanie geofizyczne Termin ...

2024-04-23 do 2024-05-06

 • Wilkowa wieś

Solidne Budowanie Studni

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Przez ok. 40 lat czerpaliśmy wodę że stu...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Marianów

Doskonałe Kopanie Studni Maków Mazowiecki

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Potrzebuje stopni do podlewania warzyw ...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Przasnysz

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Przasnysz

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Przasnysz

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Przasnysz

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-04 do 2024-03-12

 • Przasnysz

Najlepsza Studnia Głębinowa

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wo...

2024-06-23 do 2024-07-01

 • Przasnysz

Kopanie Studni

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Z obecnej studni 17 m, bardzo ciężko poc...

2024-07-13 do 2024-07-21
dodano 3 dni temu

 • Obryte

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Pułtusk

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Pułtusk

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Pułtusk

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Pułtusk

Profesjonalne Budowanie Studni

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Pułtuska. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 1 godzinę temu

 • Pułtusk

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Nakły

Wybranie budowy studni nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel rad i znajdź dostosowane do potrzeb rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-05-11 do 2024-05-19

 • Nakły
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty