Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Mysłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 353 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Mysłowicach

Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe

10 opinii
Studnie głębinowe Mysłowice

Jeszcze szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Powierz tę kwestię specjalistom z PUH AGNES Agnieszka Golec. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

F.H.U.T. "OLCAR"

12 opinii
F.H.U.T. "OLCAR" - Profesjonalna Studnia Artezyjska Mysłowice

Planujesz wybrać godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? F.H.U.T. OLCAR z Mysłowic będzie najszybszą drogą. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Doskonałej Jakości Studnia Artezyjska Mysłowice

9 opinii
Paweł Kaniowski - Doskonałej Jakości Studnia Artezyjska Mysłowice

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij Paweł Kaniowski. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

DAW-BUD

1 opinia
DAW-BUD - Najlepsza Studnia Kopana Mysłowice

Uważasz, że najlepsza studnia kopana to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z DAW-BUD poradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Solidne Studniarstwo

3 opinie
USŁUGI ZBROJARSKIE - Solidne Studniarstwo Mysłowice

Oferuje usługi z zakresu studniarstwa od lat, głównie na obszarze Mysłowic, ale także okolicznych powiatów. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Profesjonalne Studnie Głębinowe Mysłowice

1 opinia
Tomasz Kudzia Usługi budowlane - Profesjonalne Studnie Głębinowe Mysłowice

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Wykorzystaj doświadczenie Tomasz Kudzia Usługi budowlane. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

DOCZ CONSTRUCTION realizacja inwestycji budowlanych

3 opinie
DOCZ CONSTRUCTION realizacja inwestycji budowlanych - Najlepsze Studnie Głębinowe Mysłowice

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Powierz tę kwestię specjalistom z DOCZ CONSTRUCTION realizacja inwestycji budowlanych. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Renoma Bruk

1 opinia
Renoma Bruk - Profesjonalne Studniarstwo Mysłowice

Ten specjalista działa na obszarze Mysłowic i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu profesjonalnego studniarstwa. Jeśli chcesz otrzymać ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Perfekcyjne Kopanie Studni w Mysłowicach

5 opinii
Graztrans Bruk - Kan - Perfekcyjne Kopanie Studni w Mysłowicach

Wybierz specjalistów z Graztrans Bruk - Kan jeśli szukasz doświadczonych ludzi do perfekcyjnego kopania studni na terenie Mysłowic lub okolicy. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

F.H.U REMDOM Dominik Król

2 opinie
F.H.U REMDOM Dominik Król - Solidne Studnie Głębinowe Mysłowice

Właśnie wybierasz solidnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? F.H.U REMDOM Dominik Król jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Mysłowicach (17)

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Mysłowice

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę idealnej budowy studni głębinowej gwarantując przy tym dobrą obsługę, a opcjonalnie również usługi dodatkowe, na pewno zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Mysłowice

Potrzebuję wykopać studnię, Mysłowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Mysłowice

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Sosnowiec

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na wykopanie studni, Katowice

Oferując usługi z zakresu studniarstwa od kilku lat, głównie na obszarze Katowic, ale także przyległych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Katowice

Dam zlecenie na wykopanie studni, Katowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Działka rod Termin skorzystania z oferty: Klient nie wie...

2023-08-15 do 2023-08-23

 • Katowice

Doskonałe Budowanie Studni Mysłowice

Przeznaczenie wody ze studni: przemysłowe Miejsce budowy studni: obiekt przemysłowy Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-25 do 2023-12-03

 • Katowice

Budowa Studni Głębinowej Mysłowice

Ten Klient chcąc znaleźć najlepszą propozycję budowy studni głębinowej powinien trafić na Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Zlecę wykonanie studni. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Będzin

Idealna Budowa Studni Głębinowej

Jako ekspert złóż najlepszą ofertę budowy studni głębinowej. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpienia zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb" jest idealne dla Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-12-10 do 2023-12-18

 • Międzyrzecze

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Wojkowice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-01 do 2023-11-09

 • Wojkowice

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 8m, Babice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 8m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Posiadam studnie z trzech kregów, potrzebuje wpuścić jeszcze dwie rury po 3 metry. Termin skorzystania z oferty: Klien...

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Babice

Kopanie Studni Mysłowice

Starasz się odnaleźć zlecenia jako godny zaufania specjalista z zakresu doskonałego kopania studni? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Skontaktuj się z nimi od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Dąbrowa Górnicza

Najwyższej Klasy Budowanie Studni

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 4m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Wymagania dodatkowe: Witam, Mam do wyczyszczenia studnię wodną. Głębokość około 4m. Miejsce zabudowy studni Dąbrowa Górnicza. Termin skorzys...

2023-08-25 do 2023-08-29

 • Dąbrowa Górnicza

Budowanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o wykopanie studni, Chrzanów

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę pierwszorzędnej budowy studni głębinowej gwarantując przy tym dobrą obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, na pewno zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o wykopanie studni. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-10-14 do 2023-10-22

 • Chrzanów

Dam zlecenie na wykonanie studni kopanej, 8m, Mikołów

Powiedz Zleceniodawcy, że lepszej oferty budowy studni nie znajdzie w miejscowości Mikołów i okolicy, więc jeśli szuka odpowiedniej budowy studni to bez zbędnej zwłoki powinien wybrać Twoją Firmę. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-08-19 do 2023-08-27

 • Mikołów

Studnia Głębinowa Mysłowice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Informacje dodatkowe: Proszę nie dzwonić, nie będę mogła rozmawiać. Dodatk...

2024-01-05 do 2024-01-13

 • Mikołów

Pierwszorzędne Budowanie Studni

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Cena za metr Termin skorzystania z oferty: do uzgo...

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Mikołów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty