Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Myszkowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Myszkowie

Studnie Głębinowe Śląsk Tarnowskie Góry

1 opinia
Studnie głębinowe Myszków

Jeżeli szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Studnie Głębinowe Śląsk Tarnowskie Góry perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

Najlepsze Studnie Głębinowe Myszków

1 opinia
ODWIERTY 2P - Najlepsze Studnie Głębinowe Myszków

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia ODWIERTY 2P. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Wyjątkowe Kopanie Studni w Myszkowie

2 opinie
Domart - Wyjątkowe Kopanie Studni w Myszkowie

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to główne cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kopanie studni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

DARI BUD

2 opinie
DARI BUD - Znakomita Studnia Artezyjska Myszków

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij DARI BUD. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej Myszków

1 opinia
En-bud - Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej Myszków

Nie marnuj energii i zleć twoje zadanie tym fachowcom od wiercenia studni głębinowej z Myszkowa. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Rob - Bud

3 opinie
Rob - Bud - Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe Myszków

Przygotowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Rob - Bud ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

SOYER PUH

SOYER PUH - Doskonałe Kopanie Studni Myszków

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu doskonałego kopania studni z Myszkowa, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma SOYER PUH jest do Twojej dyspozycji. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

PHU KAMELEON usługi remontowo-budowlane

PHU KAMELEON usługi remontowo-budowlane - Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej Myszków

W przypadku, gdy interesuje Cię rewelacyjne wiercenie studni głębinowej i szukasz najlepszych ofert to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PHU KAMELEON usługi remontowo-budowlane. Jeśli chcesz uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Budowlanka Styllux

Budowlanka Styllux - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Myszków

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij Budowlanka Styllux. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Umów się na konkretny termin!

TECHNOLOGIE MOSTOWE JERZY BEREZA

TECHNOLOGIE MOSTOWE JERZY BEREZA - Solidna Studnia Kopana Myszków

Zatrudnij specjalistów z TECHNOLOGIE MOSTOWE JERZY BEREZA jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do doskonałego kopania studni w miejscowości Myszków lub sąsiednim mieście. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz ofertę.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Myszkowie (18)

Idealna Budowa Studni Głębinowej Myszków

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 60m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Otwór został już wywiercony. Potrzebne jest założenie hydroforu i podłączenie do domu Termin skorzystania z oferty: d...

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 4 dni temu

 • Żarki-Letnisko

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 20m, Masłońskie

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Miejscowość ostrow Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-08-19 do 2023-08-27

 • Masłońskie

Studnia Głębinowa Myszków

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zlecę wykonanie studni". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie studni głębinowej wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Myszków

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 20m, Żarki-Letnisko

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Żarki-Letnisko

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 15m, Myszków

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na doskonałe budowanie studni w rejonie Myszkowa i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 15m", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Żeby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-04-16 do 2023-04-24

 • Myszków

Szukam ekipy do wykopania studni, Żarki-Letnisko

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Budowa domu jest w planach. Miejscowość: Żarki-Letnisko. Podłoże do 4m: glina i ił, nie wiem co niżej. Ter...

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Żarki-Letnisko

Potrzebuję wykopać studnię, Dębowiec

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: Klient nie wie...

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Dębowiec

Rewelacyjne Budowanie Studni Myszków

Powinieneś zaproponować współpracę jeśli Twoja działalność jest stworzona z zamiłowania do studniarstwa i oferuje rewelacyjne budowanie studni na obszarze Śląskiego, jak również pobliskich miast i powiatów. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

2023-05-21 do 2023-05-29

 • Złoty potok

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 35m, Ponik

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 35m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-04 do 2023-08-12

 • Ponik

Potrzebuję wykopać studnię, Apolonka

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Apolonka

Pierwszorzędne Studniarstwo Myszków

Warto by było przeanalizować to zlecenie jeśli Twoja działalność jest założona z pasji do studniarstwa i oferuje pierwszorzędne budowanie studni na obszarze miejscowości Śląskie, a także okolicznych miast i powiatów. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-06-17 do 2023-06-25

 • Zawada

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 45m, Kamienica Polska

Oferując usługi z zakresu studniarstwa od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze Śląskiego, ale także okolicznych powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i prześlij ofertę.

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Kamienica Polska

Pierwszorzędna Studnia Głębinowa

Na wypadek jeśli jako dobra firma od studni głębinowej poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy do wykopania studni. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Śląskie z pewnością udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-04-05 do 2023-04-13

 • Poręba

Najwyższej Klasy Kopanie Studni Myszków

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: działka rolna Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Poręba

Szukam ekipy do wykopania studni, Poręba

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Poręba koło Zawiercia, działka rolna Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Poręba

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Olsztyn

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dzałka rekracyjna Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-15 do 2023-07-23

 • Olsztyn

Szukam ekipy do wykopania studni, Zrębice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Wymagania dodatkowe: Dzień dobry, Od dłuższego czasu zastanawiamy się nad studnią głębinową i można powiedzieć, że jesteśmy zd...

2023-03-27 do 2023-04-04

 • Zrębice

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 32m, Zawiercie

Jako wybitny specjalista od studniarstwa i kopania studni, obsługujący Klientów z Zawiercia i okolicznych miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 32m". Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2023-03-30 do 2023-04-07

 • Zawiercie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty