Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Otwocku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 627 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Otwocku

PHU Erem Roman Mrugałło

22 opinie
Studnie głębinowe Otwock

Jeśli jeszcze potrzebujesz ekspertów od studni kopanej to powierz tę kwestię specjalistom z PHU Erem Roman Mrugałło. Otwock to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najlepsze Studnie Głębinowe w Otwocku

11 opinii
Zespół Muzyczny Golden - Najlepsze Studnie Głębinowe w Otwocku

Potrzebujesz dobrej firmy od studni głębinowych? Wykorzystaj doświadczenie Zespół Muzyczny Golden. Zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi studniarskie

3 opinie
Usługi studniarskie - Solidne Studniarstwo Otwock

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi studniarskie z Otwocka jest na to najlepszym rozwiązaniem. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

P.H.U.I T. Piotr Chrzanowski

1 opinia
P.H.U.I T. Piotr Chrzanowski - Doskonałe Kopanie Studni Otwock

Starasz się odnaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu doskonałego kopania studni z Otwocka, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma P.H.U.I T. Piotr Chrzanowski jest do Twojej dyspozycji. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Pachtex

1 opinia
Pachtex - Staranne Studnie Głębinowe Otwock

Wykonanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. Pachtex ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Porządne Studnie Wiercone

11 opinii
Ogród Serwis Przemysław Witos - Porządne Studnie Wiercone Otwock

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od studni wierconych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Ogród Serwis Przemysław Witos. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Porządne Studnie Głębinowe Otwock

1 opinia
VITALINO - Porządne Studnie Głębinowe Otwock

Właśnie wybierasz solidnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? VITALINO z Otwocka jest na to skuteczną metodą. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

PPHU HERZ Przyborowski Radosław

3 opinie
PPHU HERZ Przyborowski Radosław - Najlepsza Studnia Artezyjska Otwock

Według Ciebie najlepsza studnia artezyjska to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

BorDach

1 opinia
BorDach - Świetna Studnia Kopana Otwock

Zaufaj fachowcom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij BorDach. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin!

Świetne Studnie Głębinowe Otwock

1 opinia
ADA-BUD firma budowlana - Świetne Studnie Głębinowe Otwock

Wykonanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. ADA-BUD firma budowlana ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Otwocku (17)

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Józefów

Ten Klient uważa, że doskonałej jakości studnia głębinowa to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Józefów

Profesjonalne Studniarstwo Otwock

Studniarstwo nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowania studni. Poznaj szczegóły zlecenia o treści "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 71-100mb". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Józefów

Zapytanie o wykopanie studni, Sępochów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: działka Wymagania dodatkowe: niewielka działka w Sępochowie (teren ogródki Sępochów 5A) Termin skorzystania z oferty: Klient nie wie...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Sępochów

Potrzebuję wykopać studnię, Karczew

Powiedz Zleceniodawcy, że lepszej oferty budowy studni nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy, więc jeśli szuka odpowiedniej budowy studni to bez zbędnej zwłoki powinien wybrać Twoją Firmę. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Karczew

Budowanie Studni Otwock

Najlepsze budowanie studni to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Zaproponuj termin!

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Sobienie-Jeziory

Studnia Głębinowa Otwock

Wykonanie studni głębinowej dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na wykopanie studni. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Emów

Dam zlecenie na wykopanie studni, Karczew

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: Klient nie wie...

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Karczew

Dam zlecenie na wykopanie studni, Czarnówka

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Czarnówka

Szukam ekipy do wykopania studni, Podbiel

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Proszę o wycenę wykonania studni głębinowej w miejscowości Podbiel, gmina Celestynów (52.021••••••••••• , 2...

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Podbiel

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 12m, Otwock

Przyjmij zadanie wysokiej klasy budowania studni o treści "Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 12m", jako ekspert z miejscowości Otwock. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Otwocka jesteś w ścisłej czołówce. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Otwock

Zapytanie o wykopanie studni, Celestynów

Doprowadź do tego, że budowa studni nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony doradca z dziedziny budowy studni znajdź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o wykopanie studni. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę.

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Celestynów

Zlecę wykonanie studni, Otwock

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Otwock

Kopanie Studni Otwock

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-06-23 do 2023-07-01

 • Celestynów

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 90m, Glinianka

Wykonanie studni głębinowej dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 90m. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2023-06-13 do 2023-06-21

 • Glinianka

Najlepsze Budowanie Studni

Zleceniodawca napisał "Zlecę wykonanie studni". Przyjmij zadanie najlepszego budowania studni jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia działalności z okolic Mazowieckiego i sąsiednich powiatów. Więcej informacji prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-06-11 do 2023-06-19

 • Józefów

Idealna Budowa Studni Głębinowej Otwock

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 36m Umiejscowienie studni: wielorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Józefów

Opłacalna Budowa Studni Głębinowej

Doprowadź do tego, że budowa studni głębinowej nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z dziedziny budowy studni głębinowej stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 36m. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Józefów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty