Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Piekarach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Piekarach Śląskich

TIRSO Sp. z o.o.

1 opinia
Studnie głębinowe Piekary Śląskie

Zawodowcy z TIRSO Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny studniarstwa. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Firma Usługowo-Handlowa Heller Krzysztof

2 opinie
Firma Usługowo-Handlowa Heller Krzysztof - Solidna Studnia Kopana Piekary Śląskie

Według Ciebie solidna studnia kopana to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Ażeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł

3 opinie
P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej Piekary Śląskie

Zatrudnij P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł jeśli szukasz właściwych ludzi do pierwszorzędnego wiercenia studni głębinowej na terenie Piekar Śląskich. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Hortunix

Hortunix - Profesjonalne Studnie Głębinowe Piekary Śląskie

Hortunix świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Piekar Śląskich i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Rewelacyjne Studnie Głębinowe Piekary Śląskie

Andrzej Mańka PB TEXOR - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Piekary Śląskie

Jesteś zdania, że rewelacyjne studnie głębinowe to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą dopasowne rozwiązanie. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę.

PHU EM-BUD

PHU EM-BUD - Najlepsza Studnia Artezyjska Piekary Śląskie

Uważasz, że najlepsza studnia artezyjska to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę.

Dampax

Dampax - Profesjonalne Wiercenie Studni Głębinowej Piekary Śląskie

Dampax to eksperci od studniarstwa i wiercenia studni głębinowej, świadczący usługi dla Klientów z Piekar Śląskich i sąsiednich powiatów. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Usługi Remontowo - budowlane" REM-BUD"

Usługi Remontowo - budowlane" REM-BUD" - Doskonałe Studnie Głębinowe Piekary Śląskie

Przygotowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Usługi Remontowo - budowlane REM-BUD ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

TRITEX Sp z o.o.

TRITEX Sp z o.o. - Solidne Studnie Głębinowe Piekary Śląskie

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia TRITEX Sp z o.o.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Pierwszorzędne Studnie Wiercone w Piekarach Śląskich

OMEGA - Pierwszorzędne Studnie Wiercone w Piekarach Śląskich

Uwierz fachowcom w dziedzinie studni wierconych i zatrudnij OMEGA. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Piekarach Śląskich (14)

Szukam ekipy do wykopania studni, Piekary Śląskie

Klient napisał "Szukam ekipy do wykopania studni". Przyjmij zlecenie profesjonalnego kopania studni jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do wykonania zleceń z Piekar Śląskich i pobliskich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

2023-06-13 do 2023-06-21

 • Piekary Śląskie

Potrzebuję wykopać studnię, Bytom

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Potrzebuję wykopać studnię", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-06-14 do 2023-06-22

 • Bytom

Idealna Budowa Studni Głębinowej Piekary Śląskie

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Budowa domu Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Świerklaniec

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Nowe Chechło

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Śląskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Nowe chechło

Dam zlecenie na wykopanie studni, Sączów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Sączów

Budowa Studni Piekary Śląskie

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: ogródek działkowy Wymagania dodatkowe: Studnia abisyńka ma służyć głównie do nawadniania ogródka działkowego o powierzchni 500 m2. podpięta pod is...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Chorzów

Dam zlecenie na wykopanie studni, Tarnowskie Góry

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: obiekt przemysłowy Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Tarnowskie Góry

Najwyższej Klasy Budowa Studni Głębinowej

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Tarnowskie Góry

Dam zlecenie na wykopanie studni, Tarnowskie Góry

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Studnia głębinowa wody pitnej przy nowo wybudowanym domu. W Tarnowskich górach. Termin zakupu: do uzgodnie...

2023-06-30 do 2023-07-08

 • Tarnowskie Góry

Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 10m, Tarnowskie Góry

Spraw, że budowa studni nie będzie dla Klienta tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony ekspert z dziedziny budowy studni znajdź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 10m. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Tarnowskie Góry

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 25m, Będzin

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako dobry partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Będzin

Doskonałe Kopanie Studni Piekary Śląskie

Chcesz przyjąć zlecenie na kopanie studni, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Dam zlecenie na wykopanie studni to doskonały pomysł. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Ruda Śląska

Tania Budowa Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Ruda Śląska

Solidne Studniarstwo Piekary Śląskie

Warto by było zaproponować współpracę jeśli Twoja działalność została zawiązana z zamiłowania do studniarstwa i oferuje solidne kopanie studni na obszarze miejscowości Śląskie, jak również pobliskich miast i powiatów. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-09-17 do 2023-09-25
dodano 6 dni temu

 • Wieszowa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty