Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Płońsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 530 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Płońsku

Doskonałe Studniarstwo

22 opinie
Studnie głębinowe Płońsk

Oferuje usługi z zakresu studniarstwa od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Płońska, ale także okolicznych miast. Ustal pasujący termin!

Zespół Muzyczny Golden

11 opinii
Zespół Muzyczny Golden - Staranna Studnia Artezyjska Płońsk

Planujesz wybrać solidnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Zespół Muzyczny Golden jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Usługi studniarskie

3 opinie
Usługi studniarskie - Pierwszorzędne Studniarstwo Płońsk

Usługi studniarskie oferuje usługi z zakresu studniarstwa od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Płońsk, ale także okolicznych powiatów. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Piotr Chrzanowski

1 opinia
Piotr Chrzanowski - Profesjonalne Studniarstwo Płońsk

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Piotr Chrzanowski z Płońska jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Matofog Rafał Kościelewski

4 opinie
Matofog Rafał Kościelewski - Znakomite Studnie Głębinowe Płońsk

Firma Matofog Rafał Kościelewski świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Płońska oraz przyległych powiatów. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej Płońsk

1 opinia
TynkPol Michał Pawelski - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej Płońsk

Wybierz tę firmę jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do pierwszorzędnego wiercenia studni głębinowej w miejscowości Płońsk lub okolicy. Już teraz skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Najwyższej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej w Płońsku

1 opinia
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "PASAT" Krzysztof Konstantinow - Najwyższej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej w Płońsku

W przypadku, gdy szukasz najwyższej klasy wiercenia studni głębinowej i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe PASAT Krzysztof Konstantinow. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Solidna Studnia Artezyjska

Profesjonalne usługi koparką - Solidna Studnia Artezyjska Płońsk

Chcesz znaleźć wartego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? Profesjonalne usługi koparką z Płońska będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni Płońsk

Ziemex - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Płońsk

Powierz usługę kopania studni specjalistom z miejscowości Płońsk. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Płońska nie mają sobie równych. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

FUH ROMEX - GRUPA SBS

FUH ROMEX - GRUPA SBS - Profesjonalne Studnie Głębinowe Płońsk

Jeśli jeszcze szukasz profesjonalistów od studni głębinowych to wykorzystaj doświadczenie FUH ROMEX - GRUPA SBS. Płońsk to teren, na którym koncentrują swoje działania. Już nie czekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Płońsku (15)

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 15m, Płońsk

Zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 15m jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Płońska oraz przyległych powiatów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Płońsk

Budowa Studni Głębinowej Płońsk

Dla Zlecającego, który napisał - Dam zlecenie na wykopanie studni, znalezienie najwyższej klasy budowy studni głębinowej może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Baboszewo

Studnia Głębinowa Płońsk

Na wypadek jeśli nadal jako profesjonalista od studni głębinowej poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m. Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Mazowieckie bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Miączynek

Dam zlecenie na wykopanie studni, Płońsk

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin skorzystania z oferty: 2023-10-23...

2023-08-26 do 2023-09-03

 • Płońsk

Dobra Budowa Studni Głębinowej

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: Domek holenderski Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-08-04 do 2023-08-12

 • Joniec

Budowa Studni Płońsk

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 25m Umiejscowienie studni: Domek letniskowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Płońsk

Potrzebuję wykopać studnię, Czerwińsk Nad Wisłą

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Rolniczy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-13 do 2023-07-20

 • Czerwińsk nad Wisłą

Potrzebuję wykopać studnię, Siekluki

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Domek letniskowy Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Siekluki

Dam zlecenie na wykopanie studni, Sochocin

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: zbiornik wodny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-06-24 do 2023-07-02

 • Sochocin

Tania Budowa Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Kaczorowy

Studnia Głębinowa

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-06-08 do 2023-06-16

 • Nowe Miasto

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 6m, Płońsk

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-06-04 do 2023-06-12

 • Płońsk

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 27m, Płońsk

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 27m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Płońsk

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 30m, Płońsk

Studniarstwo nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie kopania studni. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 30m". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Płońsk

Zlecę wykonanie studni, Sochocin

Warto by było przeanalizować to zlecenie jeśli Twoja działalność jest założona z pasji do studniarstwa i oferuje pierwszorzędne budowanie studni na obszarze miejscowości Mazowieckie, a także okolicznych miast i powiatów. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Sochocin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty