Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Przysusze

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 351 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Przysusze

LukBud

Studnie głębinowe Przysucha

Gdy szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to eksperci z LukBud są dla Ciebie idealni. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Doskonałe Studnie Głębinowe w Przysusze

Zakład Usługowo- Handlowy "MARKOP" Marek Niewadzisz - Doskonałe Studnie Głębinowe w Przysusze

Jeśli nadal szukasz profesjonalistów od studni głębinowych to skorzystaj z doświadczenia Zakład Usługowo- Handlowy MARKOP Marek Niewadzisz. Przysucha i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Zakład Robót Budowlanych Dariusz Wojtunik

Zakład Robót Budowlanych Dariusz Wojtunik - Perfekcyjna Studnia Artezyjska Przysucha

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij Zakład Robót Budowlanych Dariusz Wojtunik. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Porządne Studnie Głębinowe Przysucha

KMIECIAK - Porządne Studnie Głębinowe Przysucha

Przygotowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. KMIECIAK ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

URB VIGOR GRZEGORZ CZPAK

URB VIGOR GRZEGORZ CZPAK - Porządna Studnia Kopana Przysucha

Przygotowanie studni kopanej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. URB VIGOR GRZEGORZ CZPAK ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe

Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Skuza - Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe Przysucha

Jeśli potrzebujesz dobrej firmy od studni głębinowych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Skuza. Przysucha i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Doskonałe Kopanie Studni Przysucha

Zakład Usług Budowlanych Grzegorz Wietrzykowski - Doskonałe Kopanie Studni Przysucha

Zatrudnij specjalistów z Zakład Usług Budowlanych Grzegorz Wietrzykowski jeśli poszukujesz odpowiednich ludzi do doskonałego kopania studni w miejscowości Przysucha lub sąsiednim mieście. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz ofertę.

Usługi transportowe

Usługi transportowe - Doskonałej Jakości Studnia Kopana Przysucha

Jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od studni kopanej to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Usługi transportowe. Przysucha i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Perfekcyjne Wiercenie Studni Głębinowej

BUD-MAR - Perfekcyjne Wiercenie Studni Głębinowej Przysucha

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety firmy BUD-MAR, której specjalnością jest wiercenie studni głębinowej. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidne Studnie Wiercone

Bartłomiej Ślizak Pro-Works - Solidne Studnie Wiercone Przysucha

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od studni wierconych? Wykorzystaj kompetencje Bartłomiej Ślizak Pro-Works. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Przysusze (15)

Dobra Budowa Studni Głębinowej Przysucha

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-07-18 do 2024-07-26
dodano 3 dni temu

 • Przysucha

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Przysucha

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Jeszcze dziś zadzwoń do niego.

2024-07-13 do 2024-07-21
dodano 8 dni temu

 • Przysucha

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Długa Brzezina

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-07-13 do 2024-07-21
dodano 8 dni temu

 • Długa Brzezina

Świetna Studnia Głębinowa Przysucha

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-07-12 do 2024-07-20

 • Przysucha

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Rdzów

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-19 do 2024-06-27

 • Rdzów

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Wieniawa

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-18 do 2024-06-26

 • Wieniawa

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Przysucha

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-15 do 2024-06-23

 • Przysucha

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Wieniawa

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Wieniawa

Doskonała Studnia Głębinowa

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Wandzinów

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Tymoteuszew

Spraw, że budowa studni nie będzie dla Klienta tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony pracownik z dziedziny budowy studni sporządź najlepszą ofertę pod zlecenie - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-04-10 do 2024-04-10

 • Tymoteuszew

Solidne Studniarstwo Przysucha

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Strzebula

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Jakubów

Jeszcze jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od studni głębinowej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-03-30 do 2024-04-07

 • Jakubów

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 71-100mb, Radzanów

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 71-100mb", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-07-05 do 2024-07-13

 • Radzanów

Zlecę wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Pęcice

To zapytanie o treści - Zlecę wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Pęcice

Najlepsza Studnia Głębinowa

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: działka, pole Głębokość studni: 51-70mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-29 do 2024-05-07

 • Jabłonna
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty