Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Raciborzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Raciborzu

GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia

7 opinii
Studnie głębinowe Racibórz

Jeśli jeszcze szukasz profesjonalistów od studni głębinowych to wykorzystaj doświadczenie GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia. Racibórz to teren, na którym koncentrują swoje działania. Już nie czekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

P.P.H.U. "LARY" Jarosław Trzos

3 opinie
P.P.H.U. "LARY" Jarosław Trzos - Perfekcyjne Wiercenie Studni Głębinowej Racibórz

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni głębinowej. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Najlepsze Studnie Głębinowe Racibórz

2 opinie
Mar-Bar Drill - Najlepsze Studnie Głębinowe Racibórz

Wykonanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Mar-Bar Drill ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek

1 opinia
Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek - Profesjonalne Studniarstwo Racibórz

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek z Raciborza jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

PPUH OLAFEX

1 opinia
PPUH OLAFEX - Fantastyczne Wiercenie Studni Głębinowej Racibórz

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PPUH OLAFEX jest na to skuteczną metodą. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Pierwszorzędne Studniarstwo Racibórz

PRD - Pierwszorzędne Studniarstwo Racibórz

Firma PRD to wybitni specjaliści od studniarstwa i kopania studni, obsługujący Klientów z Raciborza i przyległych powiatów. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Solidna Studnia Artezyjska

Darex.Eu - Solidna Studnia Artezyjska Racibórz

Darex.Eu świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Raciborza i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Doskonałe Kopanie Studni

Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane SOLID-BAU - Doskonałe Kopanie Studni Racibórz

Jeśli szukasz doskonałego kopania studni w rejonie Raciborza i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane SOLID-BAU. Ażeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Firma Usługowa JANDOR

Firma Usługowa JANDOR - Znakomite Studnie Głębinowe Racibórz

Firma Firma Usługowa JANDOR świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Raciborza oraz przyległych powiatów. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Solidne Studniarstwo w Raciborzu

Remoncik - Solidne Studniarstwo w Raciborzu

Oferuje usługi z zakresu studniarstwa od lat, głównie na obszarze Raciborza, ale także okolicznych powiatów. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Raciborzu (17)

Studniarstwo Racibórz

Powinieneś przeanalizować to zlecenie jeśli Twoja działalność jest założona z zamiłowania do studniarstwa i oferuje doskonałe kopanie studni na terenie Śląskiego, a także pobliskich miast i powiatów. Skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-03-18 do 2023-03-26
dodano 5 dni temu

 • Pietrowice Wielkie

Dam zlecenie na wykopanie studni, Racibórz

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-20 do 2022-12-28

 • Racibórz

Odpowiednia Budowa Studni Głębinowej Racibórz

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Wymagania dodatkowe od Klienta: studnia ma służyć do podlewania roślin Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 15:20

 • Raszczyce

Zlecę wykonanie studni, Jejkowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: jejkowice 44-290 Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-03 do 2022-12-11

 • Jejkowice

Zapytanie o wykopanie studni, Gorzyce

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Gorzyce

Wykonanie studni głębinowej, 8m, Roszowicki Las

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Wykonanie studni głębinowej, 8m". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie studni głębinowej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2022-10-20 do 2022-10-28

 • Roszowicki las

Doskonałej Jakości Studnia Głębinowa Racibórz

Klient szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebuję wykopać studnię. To zlecenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2022-11-12 do 2022-11-20

 • Rybnik

Szukam ekipy do wykopania studni, Rybnik

Jako wybitny specjalista od studniarstwa i budowania studni, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Rybnik i pobliskich powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam ekipy do wykopania studni". Zachęcamy do zadawania pytań.

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Rybnik

Świetna Studnia Głębinowa

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Działki ROD Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-02-18 do 2023-02-26

 • Rybnik

Zapytanie o wykopanie studni, Rybnik

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-10-08 do 2022-10-16

 • Rybnik

Studnia Głębinowa

Jeśli wciąż jako dobra firma od studni głębinowej potrzebujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 20m. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-03-05 do 2023-03-13

 • Rybnik

Szukam ekipy do wykopania studni, Skrzyszów

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Witam , potrzebuję fachowca który specjalizuje się w wykopach studni na działce budowlanej , przy zabu...

2022-10-19 do 2022-10-27

 • Skrzyszów

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 15m, Poborszów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 15m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-01-11 do 2023-01-19

 • Poborszów

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 20m, Żory

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Żory

Dam zlecenie na wykopanie studni, Knurów

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Działka rekreacyjna Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano 3 dni temu

 • Knurów

Świetna Budowa Studni Głębinowej

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom + budynki inwentarskie Wymagania dodatkowe: Zakres prac: - wiercenie studni - przyłączenie do domu - przygotowanie wyjścia pod podłączenie budynków inwen...

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Rudno

Budowa Studni Racibórz

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 22m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Zdzieszowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty