Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Raciborzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Raciborzu

Studnie - Romana

10 opinii
Studnie głębinowe Racibórz

Jeśli jeszcze szukasz profesjonalistów od studni głębinowych to wykorzystaj doświadczenie Studnie - Romana. Racibórz to teren, na którym koncentrują swoje działania. Już nie czekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

P.P.H.U. "LARY" Jarosław Trzos

4 opinie
P.P.H.U. "LARY" Jarosław Trzos - Perfekcyjne Wiercenie Studni Głębinowej Racibórz

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni głębinowej. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Najlepsze Studnie Głębinowe Racibórz

3 opinie
Mar-Bar Drill - Najlepsze Studnie Głębinowe Racibórz

Wykonanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Mar-Bar Drill ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek

1 opinia
Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek - Profesjonalne Studniarstwo Racibórz

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek z Raciborza jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

PPUH OLAFEX

1 opinia
PPUH OLAFEX - Fantastyczne Wiercenie Studni Głębinowej Racibórz

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PPUH OLAFEX jest na to skuteczną metodą. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Pierwszorzędne Studniarstwo Racibórz

PRD - Pierwszorzędne Studniarstwo Racibórz

Firma PRD to wybitni specjaliści od studniarstwa i kopania studni, obsługujący Klientów z Raciborza i przyległych powiatów. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Solidna Studnia Artezyjska

Darex.Eu - Solidna Studnia Artezyjska Racibórz

Darex.Eu świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Raciborza i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Doskonałe Kopanie Studni

Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane SOLID-BAU - Doskonałe Kopanie Studni Racibórz

Jeśli szukasz doskonałego kopania studni w rejonie Raciborza i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane SOLID-BAU. Ażeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Firma Usługowa JANDOR

Firma Usługowa JANDOR - Znakomite Studnie Głębinowe Racibórz

Firma Firma Usługowa JANDOR świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Raciborza oraz przyległych powiatów. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Solidne Studniarstwo w Raciborzu

Remoncik - Solidne Studniarstwo w Raciborzu

Oferuje usługi z zakresu studniarstwa od lat, głównie na obszarze Raciborza, ale także okolicznych powiatów. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Raciborzu (14)

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 71-100mb, Rudy

Przeznaczenie wody ze studni: przemysłowe, domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: budynek gospodarczy Głębokość studni: 71-100mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: ...

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Rudy

Rewelacyjna Budowa Studni Głębinowej Racibórz

Spowoduj, że budowa studni głębinowej nie będzie dla Klienta trudnością i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony ekspert z zakresu budowy studni głębinowej znajdź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Tworków

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Kuźnia Raciborska

To zlecenie o treści - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Śląskiego i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Kuźnia Raciborska

Idealna Budowa Studni Głębinowej

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Studnia ok 15m Termin skorzystania z oferty: do uz...

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Racibórz

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Racibórz

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Racibórz

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Nędza

Przeznaczenie wody ze studni: domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: działka, pole Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny ter...

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Nędza

Wyjątkowe Kopanie Studni Racibórz

Potrzebujesz klienta jako ekspert od wyjątkowego kopania studni w rejonie Raciborza lub na terenie Raciborza? Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Racibórz

Zapytanie o wykopanie studni, Racibórz

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: ogród Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Racibórz

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Kietrz

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliżs...

2024-03-10 do 2024-03-13

 • Kietrz

Budowa Studni Racibórz

Przeznaczenie wody ze studni: domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: budynek gospodarczy Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z ofer...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Wodzisław Śląski

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Rybnik

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Rybnik

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Rybnik

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Rybnik

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Stara Kuźnia

Jeśli wciąż jako profesjonalista od studni głębinowej potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Opolskiego na pewno udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Stara kuźnia

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Krasne Pole

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Lokalizacja: Krasne Pole, gmina Głubczyce. Termin ...

2023-12-24 do 2024-01-01

 • Krasne pole
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty