Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Radomiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
630 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Radomiu

PHU Erem Roman Mrugałło

22 opinie
Studnie głębinowe Radom

Poszukujesz profesjonalistów od studni kopanej? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom PHU Erem Roman Mrugałło. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Najlepsze Studnie Głębinowe Radom

11 opinii
Zespół Muzyczny Golden - Najlepsze Studnie Głębinowe Radom

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od studni głębinowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Zespół Muzyczny Golden. Radom i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Usługi studniarskie

3 opinie
Usługi studniarskie - Profesjonalna Studnia Artezyjska Radom

Zaufaj fachowcom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij Usługi studniarskie. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

PHU C.S Renowacje Cezary Stąpor

1 opinia
PHU C.S Renowacje Cezary Stąpor - Staranne Studnie Głębinowe Radom

Zaufaj fachowcom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij PHU C.S Renowacje Cezary Stąpor. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Perfekcyjna Studnia Kopana

4 opinie
Sw-Bud sp. z.o. o - Perfekcyjna Studnia Kopana Radom

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od studni kopanej? Zaufaj doświadczeniu Sw-Bud sp. z.o. o. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zadzwoń!

Znakomita Studnia Kopana

1 opinia
TRANS-KRUSZ P.W.R. Witold Makuła - Znakomita Studnia Kopana Radom

Zrealizowanie studni kopanej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. TRANS-KRUSZ P.W.R. Witold Makuła ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Rewelacyjne Studnie Wiercone w Radomiu

2 opinie
Miko Decor - Rewelacyjne Studnie Wiercone w Radomiu

Na wypadek jeśli nadal szukasz profesjonalistów od studni wierconych to zaufaj doświadczeniu Miko Decor. Radom to główny obszar ich działania. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

TEMPEL TYNK

1 opinia
TEMPEL TYNK - Doskonałe Studniarstwo Radom

Zawodowcy z TEMPEL TYNK to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od doskonałego studniarstwa. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Zakład Robót Budowlanych "BUDIX"

1 opinia
Zakład Robót Budowlanych "BUDIX" - Znakomite Studnie Głębinowe Radom

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od studni głębinowych to wykorzystaj doświadczenie Zakład Robót Budowlanych BUDIX. Radom i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Rewelacyjne Kopanie Studni Radom

Wiler wynurzenia - Rewelacyjne Kopanie Studni Radom

Zleć usługę kopania studni fachowcom firmy Wiler wynurzenia z miejscowości Radom. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Radomia są jednymi z najlepszych. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Radomiu (17)

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Radom

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-16 do 2024-02-24
dodano 8 dni temu

 • Radom

Doskonała Budowa Studni Radom

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne, Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Radom

Budowa Studni

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: pozwolenie wodnoprawne Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Radom

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Radom

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-04 do 2024-02-12

 • Radom

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Radom

Studniarstwo nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowania studni. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia". Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Radom

Wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Radom

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: 2024-02-29...

2024-01-01 do 2024-01-09

 • Radom

Kopanie Studni Radom

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-12-18 do 2023-12-26

 • Radom

Dam zlecenie na wykopanie studni głębinowej, Radom

Przeznaczenie wody ze studni: Podlewanie ogrodu Miejsce budowy studni: działka, pole Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmo...

2023-12-13 do 2023-12-21

 • Radom

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Radom

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-12-12 do 2023-12-20

 • Radom

Doskonała Studnia Głębinowa Radom

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia". Jako zaufany specjalista w dziedzinie studni głębinowej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-11-29 do 2023-12-07

 • Radom

Wykonanie studni głębinowej, 30m, Radom

Ten Klient szukając budowy studni głębinowej powinien trafić na Twoją Ofertę, która przebije je wszystkie. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Wykonanie studni głębinowej, 30m. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Radom

Znakomita Studnia Głębinowa

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od studni głębinowej poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykopanie studni głębinowej. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

2023-11-26 do 2023-12-04

 • Bukowiec

Dam zlecenie na wykopanie studni, Kowala Stępocina

Jeżeli wykonujesz zlecenia na pierwszorzędne budowanie studni w rejonie Mazowieckiego i szukasz najlepszych zleceń to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykopanie studni", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Kowala Stępocina

Budowa Studni Głębinowej Radom

Ten Klient chcąc znaleźć najlepszą propozycję budowy studni głębinowej powinien trafić na Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 60m. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Skaryszew

Znakomita Budowa Studni Głębinowej

Dla Zlecającego, który pisze - Zlecę wykonanie studni, wybranie znakomitej budowy studni głębinowej może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego produktu. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Gutów

Solidna Studnia Głębinowa

To zlecenie o treści - Zlecę wykonanie studni jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Jedlińsk

Rewelacyjna Budowa Studni Głębinowej

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Przytyk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty