Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Siemianowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 836 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Siemianowicach Śląskich

Doskonałej Jakości Studnia Kopana

Studnie głębinowe Siemianowice Śląskie

Według Ciebie doskonałej jakości studnia kopana to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z EKO-LABOR - Zakład Techniki Górniczej i Ochrony Środowiska udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Profesjonalna Studnia Kopana

Czechanowicz Ekologia i Zieleń sp.z o.o. - Profesjonalna Studnia Kopana Siemianowice Śląskie

Wykonanie studni kopanej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Czechanowicz Ekologia i Zieleń sp.z o.o. ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Profesjonalne Studnie Głębinowe

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ''Wysocki'' Sebastian Wysocki - Profesjonalne Studnie Głębinowe Siemianowice Śląskie

Firma Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Wysocki Sebastian Wysocki oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z Siemianowic Śląskich i okolic. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Perfekcyjna Studnia Kopana Siemianowice Śląskie

Remonty-Inwestycje - Perfekcyjna Studnia Kopana Siemianowice Śląskie

Jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od studni kopanej to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Remonty-Inwestycje. Siemianowice Śląskie i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

REMASTER Usługi Stolarsko-Budowlane

REMASTER Usługi Stolarsko-Budowlane - Pierwszorzędne Studniarstwo Siemianowice Śląskie

Zawodowcy z REMASTER Usługi Stolarsko-Budowlane to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny studniarstwa. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

DACH-BUD SYSTEM

DACH-BUD SYSTEM - Staranna Studnia Artezyjska Siemianowice Śląskie

Planujesz wybrać solidnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? DACH-BUD SYSTEM jest na to skuteczną metodą. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Doskonałe Studniarstwo Siemianowice Śląskie

MŁYNARSKI ŁUKASZ PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE EMBUD - Doskonałe Studniarstwo Siemianowice Śląskie

Ten fachowiec działa na obszarze miejscowości Siemianowice Śląskie i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu doskonałego studniarstwa. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Wyjątkowe Kopanie Studni

Rafako rokosz rzfał - Wyjątkowe Kopanie Studni Siemianowice Śląskie

Po prostu zleć zadanie kopania studni fachowcom firmy Rafako rokosz rzfał z miejscowości Siemianowice Śląskie. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Siemianowic Śląskich nie mają sobie równych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Rewelacyjne Studnie Głębinowe

FHU.DAGFISH ADRIAN URODA - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Siemianowice Śląskie

Osoby z FHU.DAGFISH ADRIAN URODA to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny studniarstwa. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zadzwoń!

Doskonała Studnia Artezyjska w Siemianowicach Śląskich

MAC-REM - Doskonała Studnia Artezyjska w Siemianowicach Śląskich

Firma MAC-REM oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Siemianowic Śląskich i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Siemianowicach Śląskich (16)

Poszukuję wykonawcy odwiertów wraz ze studnią głębinowa, do 90szt., woj. śląskie

Zakres zlecenia: wykonanie odwiertów wraz ze studnią głębinowa Ilość: do 30 nieruchomości po 3 odwierty Głębokość: każdy odwiert 100mb Informacje dodatkowe: prace wykonywane etapami Termin skorzystania z oferty: pierws...

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Będzin

Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 3m, Katowice

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 3m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Katowice

Szukam ekipy do wykopania studni, Katowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2022-10-08 do 2022-10-16

 • Katowice

Opłacalna Budowa Studni Siemianowice Śląskie

Doprowadź do tego, że budowa studni nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony pracownik z zakresu budowy studni stwórz najlepszą ofertę pod zlecenie - Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2022-11-01 do 2022-11-09

 • Katowice

Studniarstwo Siemianowice Śląskie

Jeśli Studniarstwo nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Ciebie. Bazując na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Dłużej nie zwlekaj i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2022-10-13 do 2022-10-21

 • Katowice

Rewelacyjne Kopanie Studni Siemianowice Śląskie

Rewelacyjne kopanie studni to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w tym fachu. Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2022-10-25 do 2022-10-26

 • Zendek

Potrzebuję wykopać studnię, Mikołów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-10-19 do 2022-10-27

 • Mikołów

Najlepsze Budowanie Studni Siemianowice Śląskie

Zleceniodawca napisał "Zlecę wykonanie studni". Przyjmij zadanie najlepszego budowania studni jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia działalności z okolic Śląskiego i sąsiednich powiatów. Więcej informacji prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2022-10-28 do 2022-11-05

 • Lędziny

Rewelacyjne Budowanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Mam studnię głębinową na 26 metrach co jakiś czas woda ma nieprzyjemny zapach i smak. Studnia co jakiś czas musi być o...

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Dąbrowa Górnicza

Doskonałe Studniarstwo

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 5m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2022-09-24 do 2022-10-02

 • Dąbrowa Górnicza

Wyjątkowe Budowanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-20 do 2023-01-23

 • Dąbrowa Górnicza

Potrzebuję wykopać studnię, Dąbrowa Górnicza

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Potrzebuję wykopać studnię, dotarcie do najwyższej klasy budowy studni głębinowej może być trudne, ale Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego produktu. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Przyszowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Przyszowice

Szukam ekipy do wykopania studni, Wyry

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Wyry

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 35m, Siewierz

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 35m Umiejscowienie studni: Domek letniskowy Wymagania dodatkowe: Wjazd droga o szerokosci 3m Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2022-10-01 do 2022-10-09

 • Siewierz

Dam zlecenie na wykopanie studni, Ornontowice

Jeśli studniarstwo na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Klient napisał "Dam zlecenie na wykopanie studni". Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2022-09-26 do 2022-10-04

 • Ornontowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty