Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Sierpcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 659 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Sierpcu

Profesjonalne Wiercenie Studni Głębinowej

2 opinie
Studnie głębinowe Sierpc

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii wiercenia studni głębinowej. Wybierz ich numer, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

REMONT-TECH

1 opinia
REMONT-TECH - Perfekcyjna Studnia Kopana Sierpc

Jeśli poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z REMONT-TECH perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

HYDRO - KAN BIS Roboty Ziemne - Zofia Chojnowska

2 opinie
HYDRO - KAN BIS Roboty Ziemne - Zofia Chojnowska - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Sierpc

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z HYDRO - KAN BIS Roboty Ziemne - Zofia Chojnowska perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

PPH DREW-ART A. Ostrowska

PPH DREW-ART A. Ostrowska - Fantastyczne Wiercenie Studni Głębinowej Sierpc

Pragniesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu fantastycznego wiercenia studni głębinowej do realizacji zaplanowanych działań? Firma PPH DREW-ART A. Ostrowska jest gotowa Ci pomóc. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Perfekcyjne Studnie Głębinowe

INŻYNIERIA EKO Sp. z o.o. - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Sierpc

Przygotowanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. INŻYNIERIA EKO Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Rewelacyjne Kopanie Studni Sierpc

Tom Grew A.B. Roboty ziemne, transport, wykopy, wyburzenia - Rewelacyjne Kopanie Studni Sierpc

Zleć usługę kopania studni fachowcom firmy Tom Grew A.B. Roboty ziemne transport wykopy wyburzenia z miejscowości Sierpc. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Sierpca są jednymi z najlepszych. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Sierpc

Darbud - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Sierpc

Na wypadek jeśli nadal szukasz profesjonalistów od studni głębinowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Darbud. Sierpc i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Żeby uzyskać ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Usługi Brukarskie

Usługi Brukarskie - Profesjonalne Studniarstwo Sierpc

Ten specjalista działa na obszarze Sierpca i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu profesjonalnego studniarstwa. Jeśli chcesz otrzymać ofertę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej

Specjals - Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej Sierpc

Zawiązana z pasji do studniarstwa firma oferuje rewelacyjne wiercenie studni głębinowej na terenie miejscowości Sierpc, a także pobliskich miast i powiatów. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Rewelacyjne Studnie Wiercone w Sierpcu

Prace tynkarskie i wykonczeniowe w budynkach - Rewelacyjne Studnie Wiercone w Sierpcu

Szukasz dobrej firmy od studni wierconych? Wykorzystaj doświadczenie Prace tynkarskie i wykonczeniowe w budynkach. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Sierpcu (18)

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 50m, Sierpc

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Sierpca. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-05-10 do 2023-05-18

 • Sierpc

Pierwszorzędna Studnia Głębinowa Sierpc

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: 2023-08-08...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Karlewo

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 20m, Skudzawy

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: Działka rekreacyjna Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Skudzawy

Zlecę wykonanie studni, Bądkowo Jeziorne

Rodzaj studni: Pogłębianie Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Chcę wodę pitną Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Bądkowo jeziorne

Zapytanie o wykopanie studni, Bądkowo Jeziorne

Oszczędź czas i zrealizuj zlecenie na najlepsze kopanie studni z Mazowieckiego. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Bądkowo jeziorne

Opłacalna Budowa Studni Głębinowej Sierpc

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Dam zlecenie na wykopanie studni", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Skępe

Zapytanie o wykopanie studni, Wielgie

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Domek letniskowy Wymagania dodatkowe: Wykonanie studni na 3 sąsiadujących działkach Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-04-17 do 2023-04-25

 • Wielgie

Tania Budowa Studni Sierpc

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Działka Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Płock

Dam zlecenie na wykopanie studni, Płock

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Domek działkowy Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Płock

Dam zlecenie na wykopanie studni, Płock

Ten Zleceniodawca, który jeszcze nie znalazł budowy studni głębinowej, mimo iż poszukuje od dłuższego czasu, napisał nam zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykopanie studni. To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zleceniodawcy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-05-02 do 2023-05-10

 • Płock

Świetna Studnia Głębinowa

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-15 do 2023-05-23

 • Dobrzyń nad Wisłą

Zapytanie o wykopanie studni, Rypin

To zlecenie o treści - Zapytanie o wykopanie studni jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Rypina i okolic. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Rypin

Potrzebuję wykopać studnię, Rypin

To zlecenie o treści - Potrzebuję wykopać studnię jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Rypina i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-03-18 do 2023-03-26

 • Rypin

Rewelacyjne Kopanie Studni Sierpc

Kopanie studni to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-05-23 do 2023-05-31
dodano 5 dni temu

 • Świedziebnia

Potrzebuję wykopać studnię, Skoki Duże

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Potrzebuję wykopać studnię". Jako zaufany ekspert w dziedzinie studni głębinowej wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Skoki duże

Zlecę wykonanie studni, Skoki Duże

Wykonanie studni głębinowej dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie studni. Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zobacz!

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Skoki duże

Solidne Kopanie Studni

Przyjmij zadanie solidnego kopania studni o treści "Zapytanie o wykopanie studni", jako specjalista z miejscowości Mazowieckie. Przekonaj klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Mazowieckiego nie masz sobie równych. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Sędeń mały

Solidna Studnia Głębinowa

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 25m Umiejscowienie studni: domek letniskowy Wymagania dodatkowe: lokalizacja Klusek koło Gostynina, najbliższa miejscowość Lucień Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Lucień
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty