Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w śląskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 626 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w śląskim (125)

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Nowe Chechło

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie studni głębinowej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

2023-05-25 do 2023-06-02
dodano 3 dni temu

 • Nowe chechło

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m, Tarnowskie Góry

Jeśli Studniarstwo nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie kopania studni. Już teraz skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-05-24 do 2023-06-01
dodano 4 dni temu

 • Tarnowskie Góry

Doskonałe Studniarstwo

Studniarstwo nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi "Potrzebuję wykopać studnię". Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-05-23 do 2023-05-31
dodano 5 dni temu

 • Bestwina

Zlecę wykonanie studni, Częstochowa

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Działka letniskowa Wymagania dodatkowe: Woda ze studni będzie wykorzystywana do celów spożywczych oraz podlewania działki. Termin zakupu: w ciągu...

2023-05-22 do 2023-05-30
dodano 6 dni temu

 • Częstochowa

Potrzebuję wykopać studnię, Złoty Potok

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-05-21 do 2023-05-29
dodano 7 dni temu

 • Złoty potok

Zapytanie o wykopanie studni, Żabnica

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: działka Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-21 do 2023-05-29
dodano 7 dni temu

 • Żabnica

Zlecę wykonanie studni, Wisła

Ten Klient pragnąc dotrzeć do budowy studni powinien namierzyć Twoją Ofertę, która nie ma sobie równych. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Zlecę wykonanie studni. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Wisła

Wysokiej Klasy Kopanie Studni

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykopanie studni". Przyjmij zadanie wysokiej klasy kopania studni jako ekspert w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia prac z Rybnika i pobliskich powiatów. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

2023-05-19 do 2023-05-19

 • Rybnik

Potrzebuję wykopać studnię, Pszczyna

Dla Zlecającego, który pisze - Potrzebuję wykopać studnię, dotarcie do świetnej budowy studni głębinowej może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Żeby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-05-19 do 2023-05-19

 • Pszczyna

Idealna Budowa Studni

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Katowic. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Katowice

Zlecę wykonanie studni, Wilkowice

Upewnij się, że Klienci zlecający kopanie studni są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako specjalista od kopania studni. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Wilkowice

Dobra Budowa Studni Głębinowej

Spraw, że budowa studni głębinowej nie będzie dla Zleceniodawcy problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany ekspert z zakresu budowy studni głębinowej stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zlecenie na wykonanie studni abisyńskiej, 15m. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Golasowice

Dam zlecenie na wykopanie studni, Mikołów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Mikołów

Zlecę wykonanie studni, Tychy

Udowodnij Zleceniodawcy, że takiej propozycji budowy studni szybko nie znajdzie na terenie Tychów, więc jeśli poszukuje idealnej budowy studni to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Tychy

Świetna Budowa Studni Głębinowej

Dla Zlecającego, który napisał - Wykonanie studni głębinowej, 30m, wybranie świetnej budowy studni głębinowej może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego produktu. Przedstaw wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2023-05-14 do 2023-05-22

 • Pilchowice

Perfekcyjne Studniarstwo

Oferując usługi z zakresu studniarstwa od kilku lat, szczególnie na obszarze Raciborza, ale także okolicznych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2023-05-14 do 2023-05-22

 • Racibórz

Zapytanie o wykopanie studni, Świerklaniec

Ten Klient uważa, że doskonała studnia głębinowa to trudny temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wykopanie studni". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Świerklaniec

Potrzebuję wykopać studnię, Mikołów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Mikołów

Studnia Głębinowa

Wciąż masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako dobra firma od studni głębinowej. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-05-13 do 2023-05-17

 • Mysłowice

Solidne Budowanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Rybnik

Budowa Studni Głębinowej

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł budowy studni głębinowej, pomimo że szuka od sam nie wiesz jak dawna, wysłał nam zlecenie o treści - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 15m. To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Umów odpowiedni dla Ciebie termin bez zbędnej zwłoki!

2023-05-10 do 2023-05-18

 • Częstochowa

Najwyższej Klasy Budowa Studni Głębinowej

Jako specjalista zaproponuj doskonałą ofertę budowy studni głębinowej. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Na pewno zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykopanie studni" jest stworzone dla Ciebie. Złóż dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

2023-05-10 do 2023-05-18

 • Częstochowa

Zlecę wykonanie studni, Miedźno

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-10 do 2023-05-18

 • Miedźno

Zlecę wykonanie studni, Racibórz

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: sprawdzenie i ewentualne pogłębienie studni Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-05-09 do 2023-05-09

 • Racibórz

Kopanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Wymagania dodatkowe: Witam potrzebuje wywiercić studnie do 30 m w Imielinie obok ul •••••••••••••••. Jaki jest koszt odwiertu suchego bez...

2023-05-08 do 2023-05-15

 • Imielin

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 30m, Tworków

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Tworków

Potrzebuję wykopać studnię, Irządze

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-01 do 2023-05-09

 • Irządze

Dam zlecenie na wykopanie studni, Chudów

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Dam zlecenie na wykopanie studni", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-05-01 do 2023-05-09

 • Chudów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty