Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Słubicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Słubicach

Leon Studnie Głębinowe

7 opinii
Studnie głębinowe Słubice

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od studni głębinowych? Zaufaj doświadczeniu Leon Studnie Głębinowe. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Znakomite Studnie Wiercone Słubice

3 opinie
Usługi Budowlane Łukasz Kaminski - Znakomite Studnie Wiercone Słubice

Zrealizowanie studni wierconych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Usługi Budowlane Łukasz Kaminski ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Perfekcyjne Studniarstwo

1 opinia
Zakład ogólnobudowlany Budrem Waldemar Samosiuk - Perfekcyjne Studniarstwo Słubice

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to eksperci z Zakład ogólnobudowlany Budrem Waldemar Samosiuk są dla Ciebie idealni. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Staranne Studnie Głębinowe

1 opinia
Uslugi transportowe i budowlane piotr duczek - Staranne Studnie Głębinowe Słubice

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Uslugi transportowe i budowlane piotr duczek są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

P.H.U. Krzysztof Jasiński

1 opinia
P.H.U. Krzysztof Jasiński - Znakomita Studnia Artezyjska Słubice

Zrealizowanie studni artezyjskiej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. P.H.U. Krzysztof Jasiński ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Solidna Studnia Artezyjska Słubice

1 opinia
Łopusiewicz - Solidna Studnia Artezyjska Słubice

Gdy szukasz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Łopusiewicz są dla Ciebie idealni. Zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej w Słubicach

3 opinie
USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE Ryszard Golombek - Wysokiej Klasy Wiercenie Studni Głębinowej w Słubicach

Zleć prace dotyczące wiercenia studni głębinowej fachowcom firmy USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE Ryszard Golombek z miejscowości Słubice. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Słubic są jednymi z najlepszych. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Perfekcyjne Kopanie Studni

Walec Waluś - Perfekcyjne Kopanie Studni Słubice

Na wypadek jeśli nadal poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych to trafiłeś w dobre miejsce - Walec Waluś jest do Twoich usług. Słubice i okolice to główny obszar ich działania. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Bauteam

Bauteam - Znakomite Studnie Głębinowe Słubice

Zrealizowanie studni głębinowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Bauteam ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Structural Usługi Budowlane

Structural Usługi Budowlane - Porządne Studnie Głębinowe Słubice

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Skorzystaj z kwalifikacji Structural Usługi Budowlane. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Słubicach (17)

Szukam ekipy do wykopania studni, Słubice

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Szukam ekipy do wykopania studni, znalezienie taniej budowy studni głębinowej jest niełatwe, ale pracownicy Twojej firmy będą na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu dopasowanego produktu. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Słubice

Studnia Głębinowa Słubice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-07-09 do 2023-07-17

 • Rzepin

Potrzebuję wykopać studnię, Mielesznica

Ten Klient poszukując budowy studni powinien znaleźć Twoją Ofertę, która nie ma konkurentów. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Potrzebuję wykopać studnię. Przedłóż dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2023-06-24 do 2023-07-02

 • Mielesznica

Szukam ekipy do wykopania studni, Ośno Lubuskie

Doprowadź do tego, że budowa studni nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony ekspert z zakresu budowy studni stwórz najlepszą ofertę pod zlecenie - Szukam ekipy do wykopania studni. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-06-23 do 2023-07-01

 • Ośno Lubuskie

Dam zlecenie na wykopanie studni, Kunowice

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-06-08 do 2023-06-16

 • Kunowice

Studniarstwo Słubice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 40m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-06-07 do 2023-06-15

 • Laski lubuskie

Zlecę wykonanie studni, Ośno Lubuskie

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Działka Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Ośno Lubuskie

Rewelacyjne Budowanie Studni Słubice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Górzyca

Budowanie Studni

Najlepsze budowanie studni to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Zaproponuj termin!

2023-04-22 do 2023-04-30

 • Górzyca

Zlecę wykonanie studni abisyńskiej, 7m, Słubice

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 7m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-04-10 do 2023-04-18

 • Słubice

Odpowiednia Budowa Studni Głębinowej Słubice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Słońsk

Potrzebuję wykopać studnię, Wystok

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Można też pogłębić istniejącą. Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Wystok

Idealna Budowa Studni Słubice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin skorzystania z oferty: Klient nie wie...

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Torzym

Wysokiej Klasy Budowanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Holenderka Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Garbicz

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 10m, Sarbinowo

Jeśli konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako fachowca od kopania studni to wykonaj zlecenie - Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 10m. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Sarbinowo

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 20m, Gąski

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: Dom letniskowy Termin zakupu: 2023-05-02...

2023-04-11 do 2023-04-19

 • Gąski

Zlecę wykonanie studni, Witnica

Wybierz prace dotyczące pierwszorzędnego kopania studni od rzetelnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy na terenie Lubuskiego lub okolicy. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2023-07-01 do 2023-07-09

 • Witnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty