Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Sosnowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 833 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Sosnowcu

USD

2 opinie
Studnie głębinowe Sosnowiec

Uważasz, że najlepsza studnia artezyjska to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę.

Doskonała Studnia Artezyjska Sosnowiec

1 opinia
Ster-Sosnowiec Łukasz Ciępka - Doskonała Studnia Artezyjska Sosnowiec

Firma Ster-Sosnowiec Łukasz Ciępka oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Sosnowca i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Solidna Studnia Kopana

1 opinia
BAFLO Adrian Strzałkowski - Solidna Studnia Kopana Sosnowiec

Wykonanie studni kopanej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. BAFLO Adrian Strzałkowski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Staranne Studnie Wiercone w Sosnowcu

1 opinia
F.B.Tarnowski tynki maszynowe - Staranne Studnie Wiercone w Sosnowcu

Zrealizowanie studni wierconych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. F.B.Tarnowski tynki maszynowe ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Firma Budowlana Filipowski

6 opinii
Firma Budowlana Filipowski - Świetne Studnie Głębinowe Sosnowiec

Przygotowanie studni głębinowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Firma Budowlana Filipowski ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Solidna Studnia Artezyjska

1 opinia
BUD-MAR - Solidna Studnia Artezyjska Sosnowiec

Chcesz znaleźć wartego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? BUD-MAR z Sosnowca będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rewelacyjne Studnie Wiercone Sosnowiec

2 opinie
Awarie24.eu - Rewelacyjne Studnie Wiercone Sosnowiec

Zaufaj specjalistom w dziedzinie studni wierconych i zatrudnij Awarie24.eu. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Koparka Sosnowiec wynajem

1 opinia
Koparka Sosnowiec wynajem - Doskonałe Studnie Głębinowe Sosnowiec

Zaufaj ekspertom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij Koparka Sosnowiec wynajem. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni

1 opinia
NM Construction Opas Dominik - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Sosnowiec

Wciąż poszukujesz specjalisty od studni kopanej? Skorzystaj z doświadczenia NM Construction Opas Dominik. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Fantastyczne Kopanie Studni

1 opinia
Sklad Drewna i Lakierow Michal Nowak - Fantastyczne Kopanie Studni Sosnowiec

Jesteś zdania, że staranne studnie wiercone to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Sklad Drewna i Lakierow Michal Nowak doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Sosnowcu (14)

Znakomita Studnia Głębinowa Sosnowiec

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od studni głębinowej poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Sosnowiec

Idealna Budowa Studni Sosnowiec

Możesz zaoferować solidną propozycję dotyczącą budowy studni? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego wymagań. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Będzin

Rewelacyjne Kopanie Studni Sosnowiec

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Mysłowice

Bezkonkurencyjna Budowa Studni Głębinowej Sosnowiec

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Mysłowice

Doskonała Budowa Studni Głębinowej

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: Klient nie wie...

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Katowice

Odpowiednia Budowa Studni

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Tel 602•••••• Termin skorzystania z oferty: najbl...

2024-02-28 do 2024-03-07
dodano 2 dni temu

 • Katowice

Świetna Studnia Głębinowa

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Katowic. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2023-11-25 do 2023-12-03

 • Katowice

Doskonałe Kopanie Studni

Jako ekspert od studniarstwa i kopania studni, obsługujący Klientów z Dąbrowy Górniczej i okolicznych miast - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb". Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Dąbrowa Górnicza

Znakomita Studnia Głębinowa

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od studni głębinowej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-08-25 do 2023-08-29

 • Dąbrowa Górnicza

Porządna Studnia Głębinowa

Wykonanie studni głębinowej dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zapytanie o wykopanie studni. Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Dąbrowa Górnicza

Studnia Głębinowa

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-01 do 2023-11-09

 • Wojkowice

Pierwszorzędna Studnia Głębinowa

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Sławków

Wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Piekary Śląskie

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Piekary Śląskie

Doskonałe Kopanie Studni

Chcesz przyjąć zlecenie na kopanie studni, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 20m to doskonały pomysł. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Mierzęcice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty