Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Sosnowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 762 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Sosnowcu

QMetters Group Sp. z o.o.

8 opinii
Studnie głębinowe Sosnowiec

Uważasz, że najlepsza studnia artezyjska to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę.

Doskonała Studnia Artezyjska Sosnowiec

2 opinie
USD - Doskonała Studnia Artezyjska Sosnowiec

Firma USD oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Sosnowca i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Solidna Studnia Kopana

1 opinia
BAFLO Adrian Strzałkowski - Solidna Studnia Kopana Sosnowiec

Wykonanie studni kopanej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. BAFLO Adrian Strzałkowski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Staranne Studnie Wiercone w Sosnowcu

1 opinia
F.B.Tarnowski tynki maszynowe - Staranne Studnie Wiercone w Sosnowcu

Zrealizowanie studni wierconych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. F.B.Tarnowski tynki maszynowe ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

BUD-MAR

1 opinia
BUD-MAR - Świetne Studnie Głębinowe Sosnowiec

Przygotowanie studni głębinowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. BUD-MAR ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Solidna Studnia Artezyjska

6 opinii
Firma Budowlana Filipowski - Solidna Studnia Artezyjska Sosnowiec

Chcesz znaleźć wartego zaufania specjalistę do realizacji swoich planów? Firma Budowlana Filipowski z Sosnowca będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rewelacyjne Studnie Wiercone Sosnowiec

1 opinia
Koparka Sosnowiec wynajem - Rewelacyjne Studnie Wiercone Sosnowiec

Zaufaj specjalistom w dziedzinie studni wierconych i zatrudnij Koparka Sosnowiec wynajem. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

NM Construction Opas Dominik

1 opinia
NM Construction Opas Dominik - Doskonałe Studnie Głębinowe Sosnowiec

Zaufaj ekspertom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij NM Construction Opas Dominik. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni

1 opinia
Zakład Remontowo-Budowlany Elektra - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Sosnowiec

Wciąż poszukujesz specjalisty od studni kopanej? Skorzystaj z doświadczenia Zakład Remontowo-Budowlany Elektra. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Fantastyczne Kopanie Studni

1 opinia
Sklad Drewna i Lakierow Michal Nowak - Fantastyczne Kopanie Studni Sosnowiec

Jesteś zdania, że staranne studnie wiercone to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Sklad Drewna i Lakierow Michal Nowak doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Sosnowcu (17)

Pierwszorzędne Kopanie Studni Sosnowiec

Zrealizuj zadanie pierwszorzędnego kopania studni o treści "Zapytanie o wykopanie studni", jako fachowiec z miejscowości Sosnowiec. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Sosnowca nie masz sobie równych. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-04-29 do 2023-05-07

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na wykonanie studni kopanej, 8m, Mysłowice

Jeśli studniarstwo na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten składający zapytanie zgłosił "Dam zlecenie na wykonanie studni kopanej, 8m". Złóż ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-05-13 do 2023-05-17

 • Mysłowice

Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 3m, Katowice

Pragniesz znaleźć zlecenia do wykonania jako solidny profesjonalista z zakresu najlepszego budowania studni z Katowic? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Katowice

Profesjonalne Studniarstwo Sosnowiec

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: ogrodek Wymagania dodatkowe: Miejscem pracy jest ogród, drzwi wejściowe mają 1 metr. Głębokość wynosi maksymalnie 6 metrów, przy 4 jest już woda. Również pomo...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Katowice

Potrzebuję firmy do wykonania studni kopanej, 6m, Katowice

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: Ogrod Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Katowice

Kopanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Mam studnię głębinową na 26 metrach co jakiś czas woda ma nieprzyjemny zapach i smak. Studnia co jakiś czas musi być o...

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Dąbrowa Górnicza

Pierwszorzędne Studniarstwo

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Obszar na którym należy wykonać odwiert to Wygiełzów/Sikorka Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Dąbrowa Górnicza

Dam zlecenie na wykopanie studni, Dąbrowa Górnicza

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Dąbrowa Górnicza

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-20 do 2023-01-23

 • Dąbrowa Górnicza

Studnia Głębinowa Sosnowiec

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Witam. Szukam firmy która wykona studnie głębinową. Teren bardzo twardy Dąbrowa Górnicza (Ujejsce) Termin ...

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Dąbrowa Górnicza

Potrzebuję wykopać studnię, Jaworzno

Szukasz pracy jako fachowiec od wyjątkowego kopania studni w rejonie Jaworzna lub w pobliskich powiatach? Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Jaworzno

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m, Imielin

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Wymagania dodatkowe: Witam potrzebuje wywiercić studnie do 30 m w Imielinie obok ul •••••••••••••••. Jaki jest koszt odwiertu suchego bez...

2023-05-08 do 2023-05-15

 • Imielin

Najwyższej Klasy Kopanie Studni

Masz zamiar wykonać zlecenie na kopanie studni, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Zlecę wykonanie studni to doskonały pomysł. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Tychy

Doskonała Budowa Studni Sosnowiec

Wybranie budowy studni nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Wykonanie studni abisyńskiej, 10m. Ustal pasujący termin!

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Tychy

Kopanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Chciałbym wykopać studnie głębinową przy domu jednorodzinnym w Chełmku na ul.••••••••••••••••. Chciałem zap...

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Chełmek

Dam zlecenie na wykopanie studni, Niegowonice

Oferujesz dobrą propozycję dotyczącą budowy studni? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego potrzeb. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-04-15 do 2023-04-23

 • Niegowonice

Budowanie Studni Sosnowiec

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-04-17 do 2023-04-25

 • Łazy
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty