Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Świętochłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Świętochłowicach

Świetna Studnia Kopana Świętochłowice

1 opinia
Studnie głębinowe Świętochłowice

Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z Świętochłowic oraz przyległych powiatów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Najlepsze Wiercenie Studni Głębinowej Świętochłowice

P.P.H.U. "MAYAR" - Najlepsze Wiercenie Studni Głębinowej Świętochłowice

Zleć zadanie najlepszego wiercenia studni głębinowej ekspertom z firmy P.P.H.U. MAYAR. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Świętochłowice i przyległych powiatów. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

F.H.U.KONKRET Andrzej Krępa

F.H.U.KONKRET Andrzej Krępa - Fantastyczne Kopanie Studni Świętochłowice

Powierz usługę kopania studni specjalistom z miejscowości Świętochłowice. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Na terenie Świętochłowic są w ścisłej czołówce. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się!

AMD Sp. z o.o.

AMD Sp. z o.o. - Profesjonalna Studnia Kopana Świętochłowice

Zleć zadanie najlepszego wiercenia studni głębinowej ekspertom z firmy AMD Sp. z o.o.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Świętochłowice i przyległych powiatów. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Solidna Studnia Kopana w Świętochłowicach

P.W Eko-Tor - Solidna Studnia Kopana w Świętochłowicach

P.W Eko-Tor świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Świętochłowic i okolic. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Staranne Studnie Głębinowe

Usługi projektowe Kinga Kosakowska - Staranne Studnie Głębinowe Świętochłowice

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Usługi projektowe Kinga Kosakowska są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

MPGK Świętochłowice sp. z o.o.

MPGK Świętochłowice sp. z o.o. - Doskonałe Kopanie Studni Świętochłowice

Powierz prace dotyczące kopania studni specjalistom z miejscowości Świętochłowice. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Świętochłowic nie mają sobie równych. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Porządne Studnie Wiercone

Zodiak Sp. z o.o. - Porządne Studnie Wiercone Świętochłowice

Nadal poszukujesz dobrej firmy od studni wierconych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Zodiak Sp. z o.o.. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zapytaj o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

AG-BUD Łukasz Jagieła

AG-BUD Łukasz Jagieła - Doskonałe Wiercenie Studni Głębinowej Świętochłowice

Chesz znaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu doskonałego wiercenia studni głębinowej z Świętochłowic, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma AG-BUD Łukasz Jagieła jest gotowa Ci pomóc. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

Rewelacyjne Studnie Głębinowe

Rafbud - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Świętochłowice

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Wykorzystaj doświadczenie Rafbud. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Świętochłowicach (17)

Tania Budowa Studni Głębinowej Świętochłowice

Zdecydowanie o wyborze budowy studni głębinowej nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista posłuż radą i wybierz dopasowane rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 3m. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Katowice

Opłacalna Budowa Studni Świętochłowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: ogrodek Wymagania dodatkowe: Miejscem pracy jest ogród, drzwi wejściowe mają 1 metr. Głębokość wynosi maksymalnie 6 metrów, przy 4 jest już woda. Również pomo...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Katowice

Potrzebuję firmy do wykonania studni kopanej, 6m, Katowice

Studniarstwo nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zlecenia o treści "Potrzebuję firmy do wykonania studni kopanej, 6m". Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Katowice

Dam zlecenie na wykopanie studni, Chudów

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykopanie studni jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Śląskie i okolic. Przedstaw propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2023-05-01 do 2023-05-09

 • Chudów

Świetna Budowa Studni Głębinowej

Dla Zlecającego, który pisze - Potrzebuję wykopać studnię, dotarcie do świetnej budowy studni głębinowej może być skomplikowane, jednak Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2023-04-21 do 2023-04-29

 • Mikołów

Wyjątkowe Kopanie Studni Świętochłowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Mikołów

Studnia Głębinowa Świętochłowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Mikołów

Solidne Budowanie Studni Świętochłowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Przyszowice

Studniarstwo

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Budowa domu Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-13 do 2023-05-21

 • Świerklaniec

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Nowe Chechło

Ten Zleceniodawca, który jeszcze nie znalazł budowy studni głębinowej, mimo że szuka od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam zlecenie o treści - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m. To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zlecającego. Już teraz zadzwoń do niego.

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Nowe chechło

Kopanie Studni

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Tarnowskie Góry i okolic. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Tarnowskie Góry

Rewelacyjna Budowa Studni

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą budowy studni? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie.

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Gliwice

Najwyższej Klasy Kopanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-27 do 2023-06-04

 • Gliwice

Doskonała Budowa Studni

Rodzaj studni: chłonna Głębokość studni: 4m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Tychy

Wykonanie studni abisyńskiej, 10m, Tychy

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Tychy

Perfekcyjne Budowanie Studni

Bądź pewny, że Klienci zlecający budowanie studni są dobrej jakości. Skontaktuj się z nim jako specjalista od budowania studni. Zaprezentuj bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś.

2023-04-29 do 2023-05-07

 • Sosnowiec

Szukam ekipy do wykopania studni, Wyry

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Szukam ekipy do wykopania studni", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Wyry
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty