Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Tarnowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Tarnowie

WIP-GEO

3 opinie
Studnie głębinowe Tarnów

Osoby z WIP-GEO to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny studniarstwa. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zadzwoń!

Woda-Kop Mateusz Szura

2 opinie
Woda-Kop Mateusz Szura - Profesjonalne Studnie Głębinowe Tarnów

Nadal poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia Woda-Kop Mateusz Szura. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Doskonałe Studniarstwo

2 opinie
Posejdon studnie wiercone - Doskonałe Studniarstwo Tarnów

Studniarstwo w najlepszym wydaniu to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Fh HERMES

1 opinia
Fh HERMES - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Tarnów

Szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Fh HERMES. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Rewelacyjne Studnie Wiercone Tarnów

1 opinia
"Intar" Paweł Czosnyka - Rewelacyjne Studnie Wiercone Tarnów

Nadal poszukujesz profesjonalistów od studni wierconych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Intar Paweł Czosnyka. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Doskonałe Studnie Wiercone Tarnów

1 opinia
DARBAGOS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. - Doskonałe Studnie Wiercone Tarnów

DARBAGOS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Tarnowa i z sąsiednich miast. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

U.B.T. ANKO Sp. J.

1 opinia
U.B.T. ANKO Sp. J. - Znakomita Studnia Artezyjska Tarnów

Zrealizowanie studni artezyjskiej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. U.B.T. ANKO Sp. J. ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Zakład Remontowo-Budowlany inż. Franciszek Rompała

1 opinia
Zakład Remontowo-Budowlany inż. Franciszek Rompała - Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe Tarnów

Przygotowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Zakład Remontowo-Budowlany inż. Franciszek Rompała ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Porządne Studnie Głębinowe w Tarnowie

Drilltec Tomasz Witek - Porządne Studnie Głębinowe w Tarnowie

Jesteś zdania, że porządne studnie głębinowe to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Perfekcyjne Studnie Głębinowe

Posejdon - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Tarnów

Myślisz, że perfekcyjne studnie głębinowe to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Tarnowie (18)

Świetna Budowa Studni Tarnów

Daj znać Klientowi, że lepszej propozycji budowy studni prędko nie znajdzie w miejscowości Tarnów i okolicy, więc jeśli szuka świetnej budowy studni to bez zbędnej zwłoki powinien poznać Twoją Firmę. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Tarnów

Zlecę wykonanie studni, Tarnów

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 3m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Brak kanalizacji deszczowej. Woda opadowa z deszczu tworzy zastoiny leżące między budynkiem a ogrodzeniem na cokol...

2023-09-21 do 2023-09-29

 • Tarnów

Korzystna Budowa Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Tarnów

Solidne Studniarstwo Tarnów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 15m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Tarnów

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 10m, Tarnów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Tarnów

Fantastyczne Budowanie Studni Tarnów

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu fantastycznego budowania studni zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które ma treść - Szukam ekipy do wykopania studni i zostało złożone przez pewnego Zleceniodawcę. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-06-16 do 2023-06-24

 • Tarnów

Szukam ekipy do wykopania studni, Tarnów

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: studnia na ogrodku dzialkowym Wymagania dodatkowe: czysczenie studni do otrzymania trzystej wody pitnej Termin zakupu: Klient nie wie...

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Tarnów

Zlecę wykonanie studni, Tarnów

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 6m Umiejscowienie studni: dzialka rekraacyjna Wymagania dodatkowe: studnia jest już trzeba ją pogłębić i oczyscic aby woda nadawała się do picia Termin zakupu: do uzgodnienia z W...

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Tarnów

Budowa Studni Głębinowej Tarnów

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą budowy studni głębinowej? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego wymagań. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Wola Rzędzińska

Profesjonalne Studniarstwo

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: projekt robót geologicznych Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Ładna

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m, Łękawica

Jeśli studniarstwo na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten składający zapytanie zgłosił "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 30m". Złóż ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Łękawica

Zlecę wykonanie studni, Zgłobice

Udowodnij Zlecającemu, że takiej oferty budowy studni szybko nie znajdzie na terenie Małopolskiego, więc jeśli poszukuje znakomitej budowy studni to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Zgłobice

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 20m, Zgłobice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-30 do 2023-07-08

 • Zgłobice

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 12m, Wierzchosławice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 12m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: studnia do nawadniania trawnika Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-06-13 do 2023-06-21

 • Wierzchosławice

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 20m, Marcyporęba

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę odpowiedniej budowy studni głębinowej gwarantując przy tym solidną obsługę, a dla zainteresowanych również usługi dodatkowe, niewątpliwie zainteresujesz tego Klienta, który pisze - Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 20m. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-10-01 do 2023-10-09

 • Marcyporęba

Doskonałej Jakości Studnia Głębinowa Tarnów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: 2024-02-15...

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Wielka Wieś

Doskonałej Jakości Studnia Głębinowa

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 8m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Mam wykop 4,5 m i jest już 1,5m wody Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-24 do 2023-07-02

 • Tuchów

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do 10mb, Stare Żukowice

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od studni głębinowej. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Umów się na konkretny termin!

2023-11-05 do 2023-11-13

 • Stare żukowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty