Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Tychach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Tychach

GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia

7 opinii
Studnie głębinowe Tychy

Wybierz firmę GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do fantastycznego kopania studni na terenie Tychów lub okolicy. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Znakomita Studnia Kopana Tychy

1 opinia
GEO-WIERT - Znakomita Studnia Kopana Tychy

Zrealizowanie studni kopanej będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. GEO-WIERT ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Usługi Transportowo-Sprzętowe Waldemar Przebieracz "Casmar"

4 opinie
Usługi Transportowo-Sprzętowe Waldemar Przebieracz "Casmar" - Profesjonalna Studnia Artezyjska Tychy

Planujesz wybrać godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Usługi Transportowo-Sprzętowe Waldemar Przebieracz Casmar z Tychów będzie najszybszą drogą. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Styldom

13 opinii
Styldom - Staranne Studnie Głębinowe Tychy

Przygotowanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Styldom ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Firma budowlana AB

4 opinie
Firma budowlana AB - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Tychy

Zrealizowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Firma budowlana AB ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

ZRB BUDTECH Posadzki Przemysłowe Sp. z o.o.

3 opinie
ZRB BUDTECH Posadzki Przemysłowe Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe Tychy

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Zaufaj doświadczeniu ZRB BUDTECH Posadzki Przemysłowe Sp. z o.o.. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej w Tychach

1 opinia
Firma Budowlana STARS - Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej w Tychach

Zawiązana z pasji do studniarstwa firma oferuje rewelacyjne wiercenie studni głębinowej na terenie miejscowości Tychy, a także pobliskich miast i powiatów. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

BART-BUD

2 opinie
BART-BUD - Perfekcyjna Studnia Artezyjska Tychy

Przygotowanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. BART-BUD ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Przedsiębiorstwo wiertnicz-geologiczne tychy

1 opinia
Przedsiębiorstwo wiertnicz-geologiczne tychy - Profesjonalne Wiercenie Studni Głębinowej Tychy

Jeśli potrzebujesz dobrej firmy od studni głębinowych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Przedsiębiorstwo wiertnicz-geologiczne tychy. Tychy i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Dach-Dek

1 opinia
Dach-Dek - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Tychy

Wykonanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Dach-Dek ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Tychach (14)

Tania Budowa Studni Głębinowej Tychy

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2022-10-28 do 2022-11-05

 • Lędziny

Szukam ekipy do wykopania studni, Wyry

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Wyry

Zapytanie o wykonanie studni kopanej, 3m, Katowice

Oferując usługi z zakresu studniarstwa od lat, głównie na obszarze miejscowości Katowice, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Katowice

Szukam ekipy do wykopania studni, Katowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2022-10-08 do 2022-10-16

 • Katowice

Solidne Studniarstwo Tychy

Jako wybitni eksperci macie możliwość spełnić oczekiwania w temacie studniarstwa. Ogłoszenie ma treść "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m". Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2022-11-01 do 2022-11-09

 • Katowice

Świetna Budowa Studni Głębinowej

Możesz zaoferować korzystną propozycję dotyczącą budowy studni głębinowej? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego wymagań. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2022-10-13 do 2022-10-21

 • Katowice

Dam zlecenie na wykopanie studni, Gostyń

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Studnia wraz z przyłączem Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Gostyń

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Mysłowice

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: wąski wjazd na teren działki, urządzenie do wiercenia musi być małe, odpadają maszyny zainstalowane na pojazdach; doda...

2022-09-13 do 2022-09-20

 • Mysłowice

Profesjonalne Studniarstwo

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2022-09-09 do 2022-09-17

 • Mikołów

Rewelacyjna Studnia Głębinowa Tychy

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjna studnia głębinowa to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Potrzebuję wykopać studnię". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2022-10-19 do 2022-10-27

 • Mikołów

Zapytanie o wykopanie studni, Orzesze

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Potrzebuję wykonać studnie która zasili budynek jednorodzinny 130m2 w wode bieżącą, na działce wody gr...

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Orzesze

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 10m, Orzesze

To zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 10m jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Śląskie i okolic. Zaprezentuj bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Orzesze

Doskonała Budowa Studni Tychy

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2022-09-26 do 2022-10-04

 • Ornontowice

Potrzebuję wykopać studnię, Rudołtowice

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Potrzebuję wykopać studnię", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2022-12-10 do 2022-12-18

 • Rudołtowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty