Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Węgrowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Węgrowie

Rewelacyjne Studnie Głębinowe

19 opinii
Studnie głębinowe Węgrów

Jesteś zdania, że rewelacyjne studnie głębinowe to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą dopasowne rozwiązanie. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę.

Usługi studniarskie

3 opinie
Usługi studniarskie - Najlepsze Studnie Głębinowe Węgrów

Jeżeli poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Usługi studniarskie perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Profesjonalne Studnie Głębinowe w Węgrowie

6 opinii
"BALIK" Kamil Biernacki - Profesjonalne Studnie Głębinowe w Węgrowie

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Wykorzystaj doświadczenie BALIK Kamil Biernacki. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

TRANS-KOP

2 opinie
TRANS-KOP - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Głębinowej Węgrów

Po prostu zleć prace dotyczące wiercenia studni głębinowej ekspertom firmy TRANS-KOP z miejscowości Węgrów. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Węgrowa są jednymi z najlepszych. Jeśli chcesz otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Kruszbruk

2 opinie
Kruszbruk - Porządne Studnie Wiercone Węgrów

Przygotowanie studni wierconych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Kruszbruk ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Staranna Studnia Artezyjska

1 opinia
Usługi ogólnobudowlane Tomasz Myszkowski - Staranna Studnia Artezyjska Węgrów

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od studni artezyjskiej? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Usługi ogólnobudowlane Tomasz Myszkowski. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

WYKOŃCZENIA I REMONTY MARCIN KAMIŃSKI

1 opinia
WYKOŃCZENIA I REMONTY MARCIN KAMIŃSKI - Porządne Studnie Głębinowe Węgrów

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij WYKOŃCZENIA I REMONTY MARCIN KAMIŃSKI. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Doskonałej Jakości Studnia Artezyjska

Pphu firma - Doskonałej Jakości Studnia Artezyjska Węgrów

Zaufaj ekspertom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij Pphu firma. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe Węgrów

Piotrex - Doskonałej Jakości Studnie Głębinowe Węgrów

Wciąż szukasz dobrej firmy od studni głębinowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Piotrex. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej Węgrów

RAK-MAR Service - Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej Węgrów

Chcesz znaleźć dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? RAK-MAR Service jest na to najlepszym rozwiązaniem. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Węgrowie (16)

Perfekcyjne Studniarstwo Węgrów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-05-31 do 2023-06-08
dodano 8 dni temu

 • Łochów

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 10m, Nadkole

Jeszcze jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od studni głębinowej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2023-05-14 do 2023-05-22

 • Nadkole

Studnia Głębinowa Węgrów

Wciąż masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako dobra firma od studni głębinowej. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-04-18 do 2023-04-26

 • Stoczek

Pierwszorzędne Budowanie Studni Węgrów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Zlecę wykonanie studni głębinowej, najlepiej metodą płuczkową. Nie ukrywam, że cena gra rolę. Głębokość nie...

2023-04-13 do 2023-04-21

 • Kolonia złotki

Potrzebuję wykopać studnię, Węgrów

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę świetnej budowy studni gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a opcjonalnie też usługi dodatkowe, niewątpliwie zaciekawisz tego Klienta, który napisał - Potrzebuję wykopać studnię. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-04-11 do 2023-04-19

 • Węgrów

Budowanie Studni

Klient napisał "Zapytanie o wykopanie studni". Zrealizuj zadanie solidnego budowania studni jako fachowiec w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia działalności z Mazowieckiego i okolicznych powiatów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-04-08 do 2023-04-16

 • Borzychy

Dam zlecenie na wykopanie studni, Łochów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Łochów

Świetna Budowa Studni Węgrów

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Węgrów

Budowanie Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: pusta działka Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Dobre

Potrzebuję wykopać studnię, Dobre

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: domek letniskowy Wymagania dodatkowe: wykopanie studni + pompa elektryczna Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-13 do 2023-03-14

 • Dobre

Odpowiednia Budowa Studni Głębinowej Węgrów

Wybranie budowy studni głębinowej nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista posłuż radą i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o wykopanie studni. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Wólka mlęcka

Kopanie Studni

Zapytanie o treści - Zapytanie o wykopanie studni jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Mazowieckie i okolic. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-05-10 do 2023-05-18

 • Tuchlin

Idealna Budowa Studni Głębinowej

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Brańszczyk

Szukam ekipy do wykopania studni, Gójszcz

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista z zakresu fantastycznego kopania studni z Mazowieckiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Gójszcz

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 20m, Podgać

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: wiercenie nie metodą płuczkową Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-23 do 2023-04-03

 • Podgać

Zlecę wykonanie studni, Zabrodzie

Jako profesjonalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę budowy studni. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Na pewno zapytanie o treści "Zlecę wykonanie studni" jest stworzone dla Ciebie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Zabrodzie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty