Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Wołominie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 429 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Wołominie

Odwierty.eu Spółka akcyjna

29 opinii
Studnie głębinowe Wołomin

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to główne cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kopanie studni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

PHU Erem Roman Mrugałło

19 opinii
PHU Erem Roman Mrugałło - Doskonałe Wiercenie Studni Głębinowej Wołomin

Po prostu zleć zadanie kopania studni fachowcom firmy PHU Erem Roman Mrugałło z miejscowości Wołomin. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Wołomina nie mają sobie równych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Solidna Studnia Kopana

3 opinie
Usługi studniarskie - Solidna Studnia Kopana Wołomin

Usługi studniarskie świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Wołomina i okolic. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Deepwell Mariusz Dłutowski

2 opinie
Deepwell Mariusz Dłutowski - Profesjonalne Studnie Głębinowe Wołomin

Deepwell Mariusz Dłutowski świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Wołomina i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

KGBUD

9 opinii
KGBUD - Porządna Studnia Kopana Wołomin

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od studni kopanej? Skorzystaj z kwalifikacji KGBUD. Aby poznać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Doskonałe Studniarstwo w Wołominie

12 opinii
INWEST-ART Biuro Realizacji Inwestycji. - Doskonałe Studniarstwo w Wołominie

Oferuje usługi z zakresu studniarstwa od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Wołomina, ale także okolicznych miast. Ustal pasujący termin!

Profesjonalne Studnie Wiercone Wołomin

3 opinie
MAT-DAL usługi remontowo budowlane - Profesjonalne Studnie Wiercone Wołomin

Jeżeli nadal poszukujesz ekspertów od studni wierconych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MAT-DAL usługi remontowo budowlane. Wołomin to teren, na którym koncentrują swoje działania. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wilczyński Architektura I Budownictwo

6 opinii
Wilczyński Architektura I Budownictwo - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Wołomin

W przypadku, gdy potrzebujesz wysokiej klasy kopania studni w rejonie Wołomina i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to zaufaj doświadczeniu Wilczyński Architektura I Budownictwo. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Pianko-Pur Paweł Chojnacki Rafał Chojnacki Spółka Cywilna

5 opinii
Pianko-Pur Paweł Chojnacki Rafał Chojnacki Spółka Cywilna - Porządne Studnie Głębinowe Wołomin

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Pianko-Pur Paweł Chojnacki Rafał Chojnacki Spółka Cywilna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Grupa Brukarska

8 opinii
Grupa Brukarska - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Wołomin

Grupa Brukarska oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Wołomina i okolic. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Wołominie (15)

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 40m, Dąbrówka

Oszczędź czas i zrealizuj zlecenie na pierwszorzędne budowanie studni w Mazowieckim. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2022-10-03 do 2022-10-03

 • Dąbrówka

Świetna Studnia Głębinowa Wołomin

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-09-11 do 2022-09-19

 • Marki

Perfekcyjne Studniarstwo Wołomin

Jeśli studniarstwo to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. zainteresowany zgłosił "Zlecę wykonanie studni". Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2022-08-28 do 2022-09-05

 • Łysobyki

Odpowiednia Budowa Studni Wołomin

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-08-10 do 2022-08-18

 • Wołomin

Tania Budowa Studni

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-08-08 do 2022-08-16

 • Tłuszcz

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 40m, Dąbrówka

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 40m Umiejscowienie studni: Pole Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-08-05 do 2022-08-13

 • Dąbrówka

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 20m, Dobre

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: Działka Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-08-25 do 2022-09-02

 • Dobre

Dam zlecenie na wykopanie studni, Dobre

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Dzialka Wymagania dodatkowe: Podloze las sosnowy Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2022-08-13 do 2022-08-21

 • Dobre

Opłacalna Budowa Studni Głębinowej Wołomin

Doprowadź do tego, że budowa studni głębinowej nie będzie dla Klienta zagadką i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z dziedziny budowy studni głębinowej stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Zlecę wykonanie studni. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2022-08-11 do 2022-08-19

 • Klaudyn

Zapytanie o wykopanie studni, Wyszków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Wyszków

Profesjonalne Kopanie Studni Wołomin

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

2022-12-29 do 2023-01-06

 • Wyszków

Wykonanie odwiertów wraz ze studnią głębinowa, do 90szt., woj. mazowieckie

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę znakomitej budowy studni gwarantując przy tym solidną obsługę, a dla zainteresowanych też usługi dodatkowe, bez dwóch zdań zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który pisze - Wykonanie odwiertów wraz ze studnią głębinowa, do 90szt.. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Białobrzegi

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 17m, Zakręt

Ten Klient nadal szuka specjalisty od studni głębinowej. Napisał zlecenie o treści - Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 17m, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Przedstaw wyjątkową ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

2023-01-05 do 2023-01-09

 • Zakręt

Szukam ekipy do wykopania studni, Dębe Wielkie

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od studni głębinowej potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam ekipy do wykopania studni. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Mazowieckiego z pewnością uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2022-09-04 do 2022-09-12

 • Dębe Wielkie

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 40m, Nieporęt

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 40m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-09-16 do 2022-09-24

 • Nieporęt
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty