Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Wołominie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Wołominie

Wyjątkowe Kopanie Studni Wołomin

22 opinie
Studnie głębinowe Wołomin

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to główne cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kopanie studni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Zespół Muzyczny Golden

11 opinii
Zespół Muzyczny Golden - Doskonałe Wiercenie Studni Głębinowej Wołomin

Po prostu zleć zadanie kopania studni fachowcom firmy Zespół Muzyczny Golden z miejscowości Wołomin. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Na terenie Wołomina nie mają sobie równych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Solidna Studnia Kopana

4 opinie
Usługi studniarskie - Solidna Studnia Kopana Wołomin

Usługi studniarskie świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Wołomina i okolic. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

M.R. Service

6 opinii
M.R. Service - Profesjonalne Studnie Głębinowe Wołomin

M.R. Service świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Wołomina i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

INWEST-ART Biuro Realizacji Inwestycji.

12 opinii
INWEST-ART Biuro Realizacji Inwestycji. - Porządna Studnia Kopana Wołomin

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od studni kopanej? Skorzystaj z kwalifikacji INWEST-ART Biuro Realizacji Inwestycji.. Aby poznać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Doskonałe Studniarstwo w Wołominie

3 opinie
MAT-DAL usługi remontowo budowlane - Doskonałe Studniarstwo w Wołominie

Oferuje usługi z zakresu studniarstwa od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Wołomina, ale także okolicznych miast. Ustal pasujący termin!

Profesjonalne Studnie Wiercone Wołomin

1 opinia
RP Work Sp. z o.o. - Profesjonalne Studnie Wiercone Wołomin

Jeżeli nadal poszukujesz ekspertów od studni wierconych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom RP Work Sp. z o.o.. Wołomin to teren, na którym koncentrują swoje działania. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wilczyński Architektura I Budownictwo

6 opinii
Wilczyński Architektura I Budownictwo - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Wołomin

W przypadku, gdy potrzebujesz wysokiej klasy kopania studni w rejonie Wołomina i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to zaufaj doświadczeniu Wilczyński Architektura I Budownictwo. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Pianko-Pur Paweł Chojnacki Rafał Chojnacki Spółka Cywilna

5 opinii
Pianko-Pur Paweł Chojnacki Rafał Chojnacki Spółka Cywilna - Porządne Studnie Głębinowe Wołomin

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Pianko-Pur Paweł Chojnacki Rafał Chojnacki Spółka Cywilna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Grupa Brukarska

8 opinii
Grupa Brukarska - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Wołomin

Grupa Brukarska oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Wołomina i okolic. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Wołominie (15)

Zapytanie o wykopanie studni głębinowej, Wołomin

Przeznaczenie wody ze studni: mam studnię ale pompa nie ciągnie czy da się ją przepchać?, domowe Miejsce budowy studni: działka, pole Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Inf...

2024-04-19 do 2024-04-27
dodano 4 dni temu

 • Wołomin

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Jadów

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-13 do 2024-04-21

 • Jadów

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Radzymin

Ten Klient uważa, że doskonała studnia głębinowa to trudny temat. Napisał zapytanie o treści "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Radzymin

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Karpin

Zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Mazowieckie i okolic. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Karpin

Najwyższej Klasy Budowa Studni Głębinowej Wołomin

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-02-17 do 2024-02-25

 • Nowinki

Znakomita Budowa Studni Wołomin

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Studnia głębinowa 40m Termin skorzystania z oferty...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Ząbki

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do 10mb, Wołomin

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Informacje dodatkowe: potrzebna studnia do pozyskania wody do budowy domu oraz na późni...

2023-12-19 do 2023-12-27

 • Wołomin

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Marki

Oferując usługi z zakresu studniarstwa od lat, głównie na obszarze miejscowości Mazowieckie, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-12-15 do 2023-12-23

 • Marki

Doskonała Budowa Studni

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-11-30 do 2023-12-08

 • Kuligów

Wysokiej Klasy Budowanie Studni Wołomin

Chcesz przyjąć zlecenie na budowanie studni, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb to dobry wybór. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę.

2023-11-27 do 2023-12-05

 • Wołomin

Bezkonkurencyjna Budowa Studni

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę bezkonkurencyjnej budowy studni gwarantując przy tym solidną obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Klienta, który napisał - Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb. Złóż wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Wołomin

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Krzywica

Klient wprowadził zapytanie "Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb". Wykonaj zlecenie doskonałego kopania studni jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania zleceń z okolic Mazowieckiego i pobliskich miast. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Krzywica

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Krzywica

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: działka, pole Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Dzień dobry Potrzebuję wywiercić studnie ...

2023-11-02 do 2023-11-02

 • Krzywica

Budowa Studni Głębinowej

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Ząbki

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Zielonka

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom letniskowy Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Remont istniejącej studni głębinowej zas...

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Zielonka
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty