Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
566 163 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Zawierciu

GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia

7 opinii
Studnie głębinowe Zawiercie

GEOGW Sp. z o.o. Głębokie Wiercenia oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Zawiercie oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Solidne Kopanie Studni

3 opinie
FIRMA BUDOWLANA "BRAJANUS" MARCIN ADAMOWSKI - Solidne Kopanie Studni Zawiercie

Nadal poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia FIRMA BUDOWLANA BRAJANUS MARCIN ADAMOWSKI. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Rewelacyjne Studnie Wiercone Zawiercie

1 opinia
Budowlaniec - Rewelacyjne Studnie Wiercone Zawiercie

Nadal poszukujesz profesjonalistów od studni wierconych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Budowlaniec. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej w Zawierciu

23 opinie
Installsolid - Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej w Zawierciu

Chcesz znaleźć dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Installsolid jest na to najlepszym rozwiązaniem. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj.

Kolbrux s.c JM Kołodziejczyk

1 opinia
Kolbrux s.c JM Kołodziejczyk - Świetna Studnia Kopana Zawiercie

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni kopanej i zatrudnij Kolbrux s.c JM Kołodziejczyk. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

LEKSUS-DOM

1 opinia
LEKSUS-DOM - Solidna Studnia Artezyjska Zawiercie

Firma LEKSUS-DOM oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Zawiercia i okolic. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Perfekcyjne Studnie Wiercone Zawiercie

13 opinii
Eltom - Perfekcyjne Studnie Wiercone Zawiercie

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie studni wierconych i zatrudnij Eltom. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Solidne Studnie Głębinowe

1 opinia
Instal Projekt Marcin Jańczyk - Solidne Studnie Głębinowe Zawiercie

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Instal Projekt Marcin Jańczyk z Zawiercia jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Pierwszorzędne Kopanie Studni

1 opinia
ADBUD - Pierwszorzędne Kopanie Studni Zawiercie

Pierwszorzędne kopanie studni to specjalność ekipy z firmy ADBUD - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

AD-DEKOR

1 opinia
AD-DEKOR - Perfekcyjne Wiercenie Studni Głębinowej Zawiercie

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni głębinowej. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Zawierciu (15)

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, 35m, Zawiercie

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 35m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Zawiercie

Budowanie Studni Zawiercie

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 25m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-01 do 2023-01-09

 • Łazy

Najwyższej Klasy Budowa Studni Głębinowej Zawiercie

Jako specjalista zaproponuj doskonałą ofertę budowy studni głębinowej. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Na pewno zapytanie o treści "Zapytanie o wykopanie studni" jest stworzone dla Ciebie. Złóż dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

2022-12-28 do 2023-01-05

 • Kroczyce

Wykonanie studni głębinowej, 20m, Mitręga

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: Działka z przeznaczeniem na dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Podłoże piaszczyste ale mogą wystąpic skały wapienne gdyż jest to w poblizu szlaku orlich ...

2022-09-20 do 2022-09-28

 • Mitręga

Potrzebuję wykopać studnię, Zawiercie

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Potrzebuję wykopać studnię", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2022-07-31 do 2022-08-08

 • Zawiercie

Profesjonalne Studniarstwo Zawiercie

Studniarstwo nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie kopania studni. Zapoznaj się z treścią zapytania, które brzmi "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 20m". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Myszków

Studniarstwo

Jeśli studniarstwo w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Zleceniodawca zgłosił "Szukam ekipy do wykopania studni". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2022-08-07 do 2022-08-15

 • Ostrów śląskie

Potrzebuję wykopać studnię, Klucze

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-07 do 2023-01-15

 • Klucze

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 35m, Siewierz

Ten Klient poszukując budowy studni głębinowej powinien namierzyć Twoją Ofertę, która przebije je wszystkie. Bez wahania zapoznaj się ze zleceniem - Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 35m. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2022-10-01 do 2022-10-09

 • Siewierz

Zapytanie o wykopanie studni, Ostrów

Pragniesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Ostrów

Doskonała Studnia Głębinowa Zawiercie

Ten Klient jest zdania, że doskonała studnia głębinowa to skomplikowany temat. Napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 5m, Dąbrowa Górnicza

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 5m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2022-09-24 do 2022-10-02

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, 30m, Dąbrowa Górnicza

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-20 do 2023-01-23

 • Dąbrowa Górnicza

Kopanie Studni Zawiercie

Zleceniodawca napisał "Potrzebuję wykopać studnię". Przyjmij zadanie najwyższej klasy kopania studni jako ekspert w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania prac z Dąbrowy Górniczej i okolicznych powiatów. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 7 dni temu

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 30m, Olsztyn

Przygotowanie studni głębinowej z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, 30m. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie.

2022-11-18 do 2022-11-26

 • Olsztyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o strudniach głebinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty