Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 275 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Zawierciu

Studnie Głębinowe Arche

23 opinie
Studnie głębinowe Zawiercie

Studnie Głębinowe Arche oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Zawiercie oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Solidne Kopanie Studni

2 opinie
MST-DRILL SP ZOO - Solidne Kopanie Studni Zawiercie

Nadal poszukujesz specjalisty od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia MST-DRILL SP ZOO. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi i poznaj ofertę.

Rewelacyjne Studnie Wiercone Zawiercie

3 opinie
FIRMA BUDOWLANA "BRAJANUS" MARCIN ADAMOWSKI - Rewelacyjne Studnie Wiercone Zawiercie

Nadal poszukujesz profesjonalistów od studni wierconych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia FIRMA BUDOWLANA BRAJANUS MARCIN ADAMOWSKI. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej w Zawierciu

1 opinia
Budowlaniec - Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej w Zawierciu

Chcesz znaleźć dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Budowlaniec jest na to najlepszym rozwiązaniem. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj.

InstallSolid - Usługi Budowlane

24 opinie
InstallSolid - Usługi Budowlane - Świetna Studnia Kopana Zawiercie

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni kopanej i zatrudnij InstallSolid - Usługi Budowlane. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

Kolbrux s.c JM Kołodziejczyk

1 opinia
Kolbrux s.c JM Kołodziejczyk - Solidna Studnia Artezyjska Zawiercie

Firma Kolbrux s.c JM Kołodziejczyk oferuje swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Zawiercia i okolic. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Perfekcyjne Studnie Wiercone Zawiercie

1 opinia
LEKSUS-DOM - Perfekcyjne Studnie Wiercone Zawiercie

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie studni wierconych i zatrudnij LEKSUS-DOM. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Solidne Studnie Głębinowe

7 opinii
Michał Jarek - Solidne Studnie Głębinowe Zawiercie

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Michał Jarek z Zawiercia jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Pierwszorzędne Kopanie Studni

1 opinia
Instal Projekt Marcin Jańczyk - Pierwszorzędne Kopanie Studni Zawiercie

Pierwszorzędne kopanie studni to specjalność ekipy z firmy Instal Projekt Marcin Jańczyk - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

ADBUD

1 opinia
ADBUD - Perfekcyjne Wiercenie Studni Głębinowej Zawiercie

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni głębinowej. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Zawierciu (17)

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Zawiercie

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę doskonałej budowy studni gwarantując przy tym rzetelną obsługę, a dla zainteresowanych też usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Klienta, który pisze - Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-05-10 do 2024-05-18
dodano 8 dni temu

 • Zawiercie

Perfekcyjne Studniarstwo Zawiercie

Oferując usługi z zakresu studniarstwa od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze Zawiercia, ale także przyległych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-04-27 do 2024-05-05

 • Zawiercie

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Poręba

Studniarstwo nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zlecenia o treści "Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb". Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Poręba

Kopanie Studni Zawiercie

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Podzamcze

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Zawiercie

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Zawiercie

Profesjonalne Studniarstwo

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Interesuje mnie wykonie dwóch studni głębinowych. K...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Kroczyce

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 71-100mb, Niegowonice

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 71-100mb", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Niegowonice

Budowanie Studni Zawiercie

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na fantastyczne budowanie studni w rejonie Myszkowa i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Myszków

Doskonałe Studniarstwo

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Myszków

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 400mb, Myszków

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: pompa ciepłą Głębokość studni: 400mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Myszków

Staranna Studnia Głębinowa Zawiercie

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-02 do 2024-05-10

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Dąbrowa Górnicza

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-03 do 2024-05-11

 • Dąbrowa Górnicza

Najwyższej Klasy Kopanie Studni

Klient wprowadził zapytanie "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb". Zrealizuj usługę najwyższej klasy kopania studni jako fachowiec w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z okolic Śląskiego i okolicznych miast. Przedstaw wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Sławków

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Przeczyce

Jeśli studniarstwo na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Klient zgłosił "Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 31-50mb". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Przeczyce

Solidne Budowanie Studni

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający budowanie studni są pewni. Wyślij ofertę jako profesjonalista od budowania studni. Umów się na rozmowę już teraz.

2024-03-16 do 2024-03-24

 • Osiek

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Olsztyn

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Działka w Olsztynie ul ••••• Ter...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Olsztyn

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 51-70mb, Ożarowice

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 51-70mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Ożarowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty