Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Złotowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 592 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Złotowie

Keras-Usługi

68 opinii
Studnie głębinowe Złotów

Jeśli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Keras-Usługi są dla Ciebie idealni. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski

4 opinie
Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski - Profesjonalna Studnia Artezyjska Złotów

Zaufaj fachowcom w dziedzinie studni artezyjskiej i zatrudnij Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Drobpol

4 opinie
Drobpol - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Złotów

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to eksperci z Drobpol są dla Ciebie idealni. Przedzwoń i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Topbud

1 opinia
Topbud - Świetne Studnie Wiercone Złotów

Jeśli poszukujesz współpracy to specjaliści z Topbud perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Perfekcyjna Studnia Kopana

1 opinia
Grupa Producentów Rolnych "GOLGRUP" Sp. z o.o. - Perfekcyjna Studnia Kopana Złotów

Jesteś zdania, że perfekcyjna studnia kopana to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Grupa Producentów Rolnych GOLGRUP Sp. z o.o. dadzą wskazówki i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zarezerwuj termin już teraz!

LADROK PHU Zbigniew Ladorucki w spadku

LADROK PHU Zbigniew Ladorucki w spadku - Perfekcyjne Studniarstwo Złotów

Stworzona z zamiłowania do studniarstwa firma oferuje perfekcyjne kopanie studni na obszarze miejscowości Złotów, a także pobliskich miast i powiatów. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Najlepsze Studnie Głębinowe Złotów

mBanach - Roboty ziemne - Najlepsze Studnie Głębinowe Złotów

Gdy poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z mBanach - Roboty ziemne perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Usługowy Zakład Budowlany Tadeusz Stofrowski

Usługowy Zakład Budowlany Tadeusz Stofrowski - Porządne Studnie Głębinowe Złotów

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Trafiłeś w dobre miejsce - Usługowy Zakład Budowlany Tadeusz Stofrowski jest do Twoich usług. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Aby poznać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

Najlepsza Studnia Artezyjska w Złotowie

Euro-bud - Najlepsza Studnia Artezyjska w Złotowie

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od studni artezyjskiej? Wykorzystaj doświadczenie Euro-bud. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Najlepsze Wiercenie Studni Głębinowej Złotów

TIVOLO sp.j. M.Gniot & R.Zdrenka - Najlepsze Wiercenie Studni Głębinowej Złotów

Najlepsze wiercenie studni głębinowej to życiowa pasja ekipy z firmy TIVOLO sp.j. M.Gniot R.Zdrenka - są niekwestionowanym liderem w tym fachu. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Złotowie (18)

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Glinki Mokre

Solidne studniarstwo to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w tej dziedzinie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Glinki mokre

Doskonałe Studniarstwo Złotów

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Okonek

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Złotów

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako dobra firma od studni głębinowej. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Złotów

Wykonanie studni głębinowej, głębokość 71-100mb, Piła

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 71-100mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Piła

Studniarstwo

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-02-03 do 2024-02-11

 • Piła

Wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Piła

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: budynek gospodarczy Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-23 do 2024-05-01

 • Piła

Zlecę wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Piła

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: ogród działkowy Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-02 do 2024-06-10

 • Piła

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Piła

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Już teraz skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Piła

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Piła

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Piła

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do 10mb, Piła

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-28 do 2024-02-28

 • Piła

Budowanie Studni Złotów

Przeznaczenie wody ze studni: domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Piła

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 51-70mb, Piła

Ten Klient uważa, że doskonałej jakości studnia głębinowa to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 51-70mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Piła

Staranna Studnia Głębinowa Złotów

Ten Klient uważa, że staranna studnia głębinowa to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Piła

Budowa Studni Głębinowej Złotów

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 4 dni temu

 • Piła

Profesjonalne Studniarstwo

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-15 do 2024-03-15

 • Okaliniec

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 71-100mb, Białośliwie

Przeznaczenie wody ze studni: gospodarcze Miejsce budowy studni: działka, pole Głębokość studni: 71-100mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: budowa studni głębinowej okolo 100m...

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Białośliwie

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Wałcz

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Wałcz

Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 31-50mb, Wałcz

Jeśli studniarstwo na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Zleceniodawca zgłosił "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość 31-50mb". Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Wałcz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty