Kategorie
Szukaj

Studnie głębinowe w Żorach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 693 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Studnie głębinowe są coraz popularniejszym i bardzo opłacalnym rozwiązaniem, często wykonywanym wraz z budową domu. Koszt ich budowy nie różni się mocno od kosztów przyłączenia gospodarstwa do wodociągu, jednak z czasem oferują one wymierne korzyści. Posiadając własną studnię głębinową, a co za tym idzie prywatne źródło wody, nie musimy opłacać comiesięcznych składek. Korzystając z własnej studni głębinowej, jedyny koszt, jaki musimy ponieść to ilość prądu, jaką zużyje pompa do studni głębinowej. Poszukiwanie odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie ułatwi Ci nasz ranking firm. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości zajrzyj do sekcji "Częste pytania o studniach głębinowych".

Wiercenie studni głębinowej jest szczególnie opłacalne w przypadku gospodarstw domowych wykorzystujących każdego dnia duże ilości wody. Studnie głębinowe są doskonałym rozwiązaniem w gospodarstwach rolnych, które posiadają systemy automatycznego nawadniania. Woda płynąca w wodociągu często posiada dodatki w postaci chloru, a sama sieć bywa awaryjna. Wszelkie usługi hydrauliczne warto poprzedzić profesjonalnymi pomiarami geologicznymi.

Studnie dzielimy pod względem ich średnicy, głębokości oraz rodzaju konstrukcji. Obecnie wyróżniamy trzy główne typy:

 • Studnie kopane – są to stosunkowo płytkie studnie. Nie są na tyle wydajnym rozwiązaniem, co studnie głębinowe. Jednak, jeśli warstwa wody znajduje się stosunkowo blisko powierzchni ziemi, to stają się wystarczające. Kopane studnie to zdecydowanie najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Do ich budowy nie jest wymagane pozwolenie.
 • Studnie głębinowe – do ich budowy wymagany jest odpowiedni sprzęt, a co za tym idzie, pomoc fachowców. Stosuje się je wtedy, gdy woda gruntowa zlokalizowana jest głęboko pod powierzchnią ziemi. Studnia zbudowana jest z rur o średnicy około 10 cm, a do wypompowywania wody na powierzchnię najczęściej stosuje się pompy głębinowe.
 • Studnie abisyńskie – w tego typu studni wykorzystywane są wąskie rury, poprowadzone w głąb ziemi na około 5-7 metrów. Doskonale sprawdzają się na gruntach piaszczystych, z racji zastosowania specjalnych filtrów oczyszczających wodę z ziaren piasku. Studnie tego rodzaju zazwyczaj współpracują z pompami samozasysającymi.

Studnia może zostać wybudowana w dowolnym miejscu działki, jednak należy pamiętać o kilku zasadach. Zgodnie z prawem, studnia głębinowa nie może zostać wybudowana bliżej niż 5 metrów od granicy posesji oraz przynajmniej 7,5 metra od rowu melioracyjnego. Aby wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia wody, obudowa studni głębinowej powinna znajdować się nie bliżej niż 15 metrów od zbiornika na szambo. Kopaniestudni głębinowej warto zaplanować już na etapie budowy instalacji sanitarnych w budynku.

Sprawdź najlepszych specjalistów od studni głębinowych w Żorach

Świetna Studnia Kopana Żory

1 opinia
Studnie głębinowe Żory

Zaufaj fachowcom w dziedzinie studni kopanej i zatrudnij Dach-Pol. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Profesjonalne Wiercenie Studni Głębinowej

1 opinia
FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA JACEK KUPCZAK - Profesjonalne Wiercenie Studni Głębinowej Żory

Gdy szukasz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA JACEK KUPCZAK są dla Ciebie stworzeni. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Perfekcyjne Studnie Głębinowe

2 opinie
F.H.U. " S.E. " Edyta Szyczewska - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Żory

Myślisz, że perfekcyjne studnie głębinowe to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Doskonałej Jakości Studnia Kopana

1 opinia
Wiolka Fabian Zaborski - Doskonałej Jakości Studnia Kopana Żory

Firma Wiolka Fabian Zaborski oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Żor oraz przyległych powiatów. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej

1 opinia
P.H.U. DA-SEW Przemysław Kustosik - Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej Żory

Planujesz wybrać solidnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? P.H.U. DA-SEW Przemysław Kustosik z Żor jest na to skuteczną metodą. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej

FHU Słomski Wojciech. Studnie głębinowe. - Rewelacyjne Wiercenie Studni Głębinowej Żory

Chcesz znaleźć dobrego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? FHU Słomski Wojciech. Studnie głębinowe. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj.

Wyjątkowe Wiercenie Studni Głębinowej w Żorach

BUD-MONT - Wyjątkowe Wiercenie Studni Głębinowej w Żorach

Powierz usługę wiercenia studni głębinowej specjalistom z miejscowości Żory. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Żor nie mają sobie równych. Już nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Wysokiej Klasy Kopanie Studni

Inter-Decor Aleksander Godziek - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Żory

Wiele długich lat pracownicy Inter-Decor Aleksander Godziek oferują usługi z zakresu wysokiej klasy kopania studni, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Znakomite Studnie Głębinowe

MEG-INSTAL Kuśka Lukasz - Znakomite Studnie Głębinowe Żory

Zrealizowanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. MEG-INSTAL Kuśka Lukasz ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Perfekcyjne Studniarstwo Żory

Żorskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne DESPERO.Sp.z.o.o - Perfekcyjne Studniarstwo Żory

Firma Żorskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne DESPERO.Sp.z.o.o to prawdziwi wyjadacze w temacie studniarstwa. Swoje usługi oferują w rejonie Żor. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

Aktualne zlecenia na studnie głębinowe w Żorach (14)

Doskonałe Studniarstwo Żory

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Żory

Wyjątkowe Kopanie Studni Żory

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 31-50mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-25 do 2023-12-03

 • Żory

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Jastrzębie-Zdrój

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: działka, pole Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-28 do 2023-11-05

 • Jastrzębie-Zdrój

Perfekcyjne Studniarstwo

Jeśli studniarstwo to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. zainteresowany zgłosił "Zlecenie na wykonanie studni głębinowej, 25m". Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Jastrzębie-Zdrój

Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Orzesze

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość 11-30mb", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-12-30 do 2024-01-07

 • Orzesze

Pierwszorzędne Kopanie Studni

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Informacje dodatkowe: Zlece budowę 3-4 studni głębinowy...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Orzesze

Świetna Budowa Studni Żory

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: badania geologiczne Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Orzesze

Zapytanie o wykonanie studni głębinowej, głębokość 11-30mb, Rybnik

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Rybnik

Pierwszorzędna Studnia Głębinowa Żory

Nadal możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako specjalista od studni głębinowej. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Rybnik

Idealna Budowa Studni Głębinowej Żory

Przeznaczenie wody ze studni: domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: 11-30mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Czerwionka-Leszczyny

Dam zlecenie na wykonanie studni głębinowej, głębokość do 10mb, Łaziska Górne

Przeznaczenie wody ze studni: domowe Miejsce budowy studni: dom Głębokość studni: do 10mb Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 6 dni temu

 • Łaziska Górne

Potrzebuję firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia, Wodzisław Śląski

Przeznaczenie wody ze studni: domowe, gospodarcze Miejsce budowy studni: budynek gospodarczy Głębokość studni: do uzgodnienia w rozmowie Posiadana dokumentacja: Klient nie posiada i potrzebuje porady Termin skorzystania z ofer...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Wodzisław Śląski

Perfekcyjne Studniarstwo

Rodzaj studni: głębinowa Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin skorzystania z oferty: Klient nie wie...

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Wilcza

Pierwszorzędne Studniarstwo

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w dziedzinie studniarstwa możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w rejonie Śląskiego, który napisał "Szukam firmy do wykonania studni głębinowej, głębokość do uzgodnienia". Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

2024-02-24 do 2024-03-03

 • Poręba
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Studni Głębinowych

Częste pytania o studniach głębinowych

Ile kosztuje wykopanie studni głębinowej?

Koszt budowy studni głębinowej jest podobny do ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za przyłączenie do wodociągu. Ogólna wycena budowy studni różni się w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych warunków na działce. Można przyjąć, że za wywiercenie studni głębinowej o głębokości 30 metrów przyjdzie nam zapłacić średnio 6000 złotych. Należy jednak pamiętać, że jest to koszt wyłącznie samej robocizny, do której trzeba doliczyć koszty zakupu rur, pompy głębinowej i wielu innych niezbędnych dodatków.

Biorąc pod uwagę cenę wody z wodociągu oraz samo przyłączenie, inwestycja ta jest bardzo opłacalna. Największe oszczędności mogą wygenerować gospodarstwa rolne, gdzie wykorzystuje się znaczne ilości wody.

Czy geodeta jest potrzebny przy wierceniu studni głębinowej?

eodeta nie jest wymagany, natomiast może być bardzo pomocny w ustaleniu poziomu wód gruntowych na naszej działce. Doradzi nam także, jakie rozwiązanie najlepiej wybrać. Wywiercenie studni głębinowej nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, jeśli jej głębokość nie będzie przekraczać 30 metrów, a pobór wody nie będzie większy niż 5 metrów sześciennych na dobę. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej bez pozwolenia na budowę może być używana wyłącznie do prywatnych celów. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy planujemy wykonać odwiert większy niż 30 metrów w głąb gruntu bądź pobierać większe ilości wody. Wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jak wygląda wiercenie studni głębinowej?

Gdy zapadnie decyzja o budowie studni głębinowej, a wszystkie kwestie prawne zostaną rozwiązane, pierwszym krokiem jest wynajęcie firmy specjalizującej się w odwiertach głębinowych. Wszystko rozpoczyna się od wywiercenia otworu o średnicy 20 cm w celu wprowadzenia pod powierzchnię ziemi rury osłonowej. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w gruncie rur osłonowych o nieco mniejszej średnicy, mających na celu ochronę wody pobieranej ze studni. Wiercenie odbywa się na tyle długo, aż świder nie dotrze do warstwy wodonośnej. Po zakończeniu odwiertu, do otworu wprowadza się rury PVC i rury filtracyjne, w których będzie pracować pompa głębinowa.

Zalety posiadania własnej studni głębinowej

Prywatna studnia głębinowa jest świetnym rozwiązaniem dla każdego domu jednorodzinnego i nie tylko. Gwarantuje nam ona dostęp do głębokich złóż czystej i świetnej jakościowo wody, którą będziemy mogli użytkować do wielu czynności. Niewątpliwie największą zaletą posiadania studni głębinowej są oszczędności, które wraz z upływem kolejnych lat będą coraz bardziej narastać. Nie możemy zapomnieć, że posiadając studnię głębinową, mamy nieustanny dostęp do wysokiej jakościowo wody i nie musimy się martwić ewentualnymi awariami systemu wodociągów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Studni Głębinowych złożą Ci bezpłatne oferty