Kategorie
Szukaj

Tynkowanie maszynowe

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Tynkowanie ścian zaprawą gipsową przy użyciu specjalistycznego sprzętu może skutecznie rozwiązać wiele problemów, które zwykle pojawiają się przy wykonywaniu podobnych prac ręcznie. Tynkowanie maszynowe ścian i elewacji to jeden z nowoczesnych obszarów budownictwa, zapewniający natychmiastowe efekty. Wynika to ze specyfiki technologii pracy z mieszankami budowlanymi, zapewniając gwarantowany, wysokiej jakości efekt. Aby zautomatyzować ten proces, konieczne jest zastosowanie specjalnych urządzeń zdolnych do przygotowania mieszanki o wymaganej konsystencji i nałożenia jej bezpośrednio na powierzchnię.

Specjalne pojemniki napełniane są suchą mieszanką tynkarską i wodą w proporcjach wcześniej ustalonych za pomocą specjalnego programu. Następnie składniki są ze sobą mieszane i tworzą jednorodną masę o wymaganej konsystencji. Dzięki temu kompleksowe wykonanie elewacji czy wnętrz budynków staje się o wiele szybsze, jednocześnie pozwalając na uzyskanie zadowalającego efektu.

Tynkowanie maszynowe elewacji odbywa się tylko w dodatnim reżimie temperaturowym. Niezbędne jest również zapewnienie warunków, w których tynkarze będą mogli komfortowo pracować.

Główną cechą prac elewacyjnych jest stosowanie kompozycji cementowych, które są mocniejsze mechanicznie, niestraszne im deszcze czy mrozy, a także poważne gradobicia. Ponadto do kompozycji elewacyjnych włączane są składniki o dużej frakcji, aby zabezpieczyć np. ocieplenie elewacji znajdującej się pod natryskiwanym mechanicznie tynkiem.

Podczas tynkowania maszynowego ścian stosuje się głównie kompozycje gipsowe lub wapienno-gipsowe. W pomieszczeniach o dużej wilgotności zdadzą się z kolei mieszanki cementowe. Praca z masą gipsową wymaga wysokiej wydajności pracy. Sprzęt jest myty natychmiast po nałożeniu na ścianę warstwy, gdyż zbytnie opóźnienie może spowodować zacementowanie elementów wrażliwych sprzętu.

Maszyny tynkarskie to inteligentne systemy, które zapewniają idealną aplikację, skracają czas tynkowania i oszczędzają na rozwiązaniu. W porównaniu z ręczną zmechanizowana metoda mieszania tynku jest znacznie wydajniejsza, ponieważ powstały roztwór zostaje wzbogacony o tlen. Specjalne dysze umożliwiają szybką obróbkę dużych powierzchni. Za pomocą szpachelki dokładnie wyrównuje się końcowo otrzymaną powierzchnię ścian, sufitów i elewacji budynków.

W przypadku tynkowania mechanicznego należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy związanych z wycenianiem usługi:

 • Wielkość obszaru do powlekania;
 • Rodzaj zastosowanego tynku;
 • Wymagana jakość wykonania;
 • Ile godzin potrzebnych jest na wykonanie tynkowania;
 • Dodatkowa praca tynkarza.

Każda firma kalkuluje nieco inaczej i często występują znaczne regionalne różnice cen. Jak zatem wygląda cena za metr tynkowania maszynowego? Zwykle można spodziewać się kosztów w przedziale 30-40 zł/m2. Należy liczyć się także z dodatkowymi kosztami związanymi z wykończeniem powierzchni w przedziale od 5 do 8 zł/m2.

Sprawdź najlepszych specjalistów od tynkowania maszynowego

Rewelacyjne Tynki Maszynowe

215 opinii
Tynki maszynowe

Wykonanie tynków maszynowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Green Tynk BeeSystem ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

"NOWAK" Dariusz Nowak

11 opinii
"NOWAK" Dariusz Nowak - Solidne Tynki Maszynowe Gipsowe

Nadal poszukujesz profesjonalistów od tynków maszynowych gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry NOWAK Dariusz Nowak. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Solidny Tynk Gipsowy

20 opinii
Mróz - Solidny Tynk Gipsowy

Jesteś zdania, że solidny tynk gipsowy to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

MP-BUD s.c.

20 opinii
MP-BUD s.c. - Wyjątkowe Tynkowanie

Bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to główne cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest tynkowanie. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Profesjonalny Tynk Natryskowy

26 opinii
Usługi remontowo budowlane Adrian Worosz - Profesjonalny Tynk Natryskowy

Jeszcze poszukujesz specjalisty od tynku natryskowego? Wykorzystaj doświadczenie Usługi remontowo budowlane Adrian Worosz. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Najlepsze Tynkowanie Pistoletem

72 opinie
P&M BUD TYNKI MASZYNOWE DOCIEPLENIA - Najlepsze Tynkowanie Pistoletem

Powierz prace dotyczące tynkowania pistoletem specjalistom z miejscowości Rybnik. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy powiatu Rybnik są w ścisłej czołówce. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

BEST-EW Emil Woźniak

10 opinii
BEST-EW Emil Woźniak - Świetne Tynki Maszynowe Cementowo Wapienne

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę do realizacji swoich planów? BEST-EW Emil Woźniak jest na to skuteczną metodą. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

DOMPLUS Marcin Chorąży

18 opinii
DOMPLUS Marcin Chorąży - Perfekcyjne Tynkowanie Pistoletem

Po prostu zleć prace dotyczące tynkowania pistoletem specjalistom z miejscowości powiat krakowski. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie powiatu krakowskiego nie mają sobie równych. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Wytynkuj.pl Zakład Ogólnobudowlany Jan Wróbel Krzysztof Wróbel Spółka Cywilna

9 opinii
Wytynkuj.pl Zakład Ogólnobudowlany Jan Wróbel Krzysztof Wróbel Spółka Cywilna - Doskonałej Jakości Tynki Maszynowe Cementowo Wapienne

Według Ciebie doskonałej jakości tynki maszynowe cementowo wapienne to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

DAV-TYNK

22 opinie
DAV-TYNK - Perfekcyjne Tynki Maszynowe

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to profesjonaliści z DAV-TYNK są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na tynkowanie maszynowe (7 641)

Zlecę tynkowanie maszynowe domu, 201-300m², Swarzędz

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: 201-300m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-28 do 2023-10-06
dodano 1 godzinę temu

 • Swarzędz

Zlecę tynkowanie maszynowe domu, 501-600m², Ostrołęka

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Ostrołęki. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 22:36

 • Ostrołęka

Zapytanie o tynkowanie maszynowe domu, 101-200m², Będkowice

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany, sufity Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 21:01

 • Będkowice

Wysokiej Klasy Tynkowanie Pistoletem

Klient napisał "Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu, do 100m²". Przyjmij usługę wysokiej klasy tynkowania pistoletem jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania działalności z Świętokrzyskiego i sąsiednich powiatów. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 19:52

 • Kozia wieś

Tynki Maszynowe

Poszukiwane są pierwszorzędne usługi tynkarskie w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Tynkowanie maszynowe domu, 301-400m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do realizacji zleceń z zakresu tynków maszynowych, poznaj szczegóły zlecenia. Przedłóż dopasowaną propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 19:50

 • Kocudza trzecia

Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu, 501-600m², Gliwice

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu, 501-600m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie tynków maszynowych gipsowych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 19:23

 • Gliwice
Tynki maszynowe - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 41 441 Tynkarzy Maszynowych najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu, 101-200m², Bogucin Duży

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu, 101-200m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 18:21

 • Bogucin duży

Znakomite Tynki Maszynowe Gipsowe

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 16:58

 • Świerklaniec

Tynkowanie maszynowe domu typu bliźniak, 201-300m², Szczęsne

Na wypadek jeśli jako dobra firma od tynków maszynowych potrzebujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Tynkowanie maszynowe domu typu bliźniak, 201-300m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z Warmińsko-mazurskiego bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 16:45

 • Szczęsne

Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu, 101-200m², Bobrowniki

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany, sufity Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 16:29

 • Bobrowniki

Szukam firmy do tynkowania maszynowego, 101-200m², Wrocław

Rodzaj budynku: Mieszkanie Zakres prac: ściany Stan budynku: budynek był użytkowany, bez tynków Powierzchnia prac: 101-200m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 16:25

 • Wrocław

Tynki wewn., 150m2, Wrocław

Zakres zlecenia: tynki wewn. Powierzchnia: 150m2 Termin skorzystania z oferty: za 1-1,5 miesiąca Typ obiektu: lokal usługowy...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 15:47

 • Wrocław

Tynkowanie

Zakres zlecenia: tynk gipsowy wewn. Powierzchnia: 3300m2 Dostawca materiałów: z materiałem Termin skorzystania z oferty: od 10.10.2023r. Typ obiektu: pomieszczenia biurowe Informacje dodatkowe: do wys. 3,1m ...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 15:31

 • Łódź

Do wykonania tynki gipsowe, 8000-10000m2, Łódź

Zakres zlecenia: wykonanie tynków Rodzaj tynków: tynki gipsowe Powierzchnia: 8000-10000m2 Lokalizacja: Łódź Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 15:07

 • Łódź

Najlepsze Tynki Maszynowe Gipsowe

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na tynkowanie maszynowe domu typu bliźniak, 401-500m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 14:37

 • Kielce

Perfekcyjne Tynkowanie Maszynowe

Klient szuka świetnej współpracy, pisząc - Tynkowanie maszynowe bud. usługowego, 4400m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Żeby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 14:31

 • Radom

Wyjątkowi Tynkarze

Rodzaj budynku: wielorodzinny Zakres prac: ściany, sufity, elewacja Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: do 100m² Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 14:15

 • Wałbrzych

Zlecę tynkowanie maszynowe domu, 201-300m², Gryfice

Jeżeli wykonujesz zlecenia na solidne tynkowanie pistoletem w rejonie Gryfic i świadczysz usługi z najwyższej półki to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecę tynkowanie maszynowe domu, 201-300m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano wczoraj o 14:12

 • Gryfice
Otrzymaj zlecenia dla Tynkarzy Maszynowych

Tynkowanie maszynowe w największych miastach

Częste pytania o tynkach maszynowych

Tynkowanie ścian - jakie pracę są przed Tobą?

W celu szybszego otynkowania dużych powierzchni ścian skorzystaj z tynkowania maszynowego, które wykonuje się agregatem tynkarskim.

Jak wygląda tynkowanie ścian agregatem tynkarskim:

 1. Należy zabezpieczyć i przygotować podłoże pod tynk (tynk cementowo-wapienny lub tynk gipsowy).
 2. Trzeba rozrobić tynk w agregacie tynkarskim, sprawdzić jego konsystencję i wtedy można zabrać się za prace tynkarskie.
 3. Powinno się ściągnąć tynk łatą typu "H", uzupełnić ubytki (jeśli wystąpiły) i wyrównać całą powierzchnię łatą trapezową.
 4. Trzeba wygładzić powierzchnię, zrosić tynk wodą i zatrzeć pacą styropianową. Gładką powierzchnię uzyskasz, obrabiając tynk pacą filcową.

Jaki jest koszt tynkowania maszynowego?

Ile kosztują tynki maszynowe? Cena w znacznej mierze zależy od rodzaju i składu tynku, producenta i wielkości opakowania.

Za tynki maszynowe cementowo-wapienne i wapienne zapłacisz średnio ok. 35-42 zł/m2 (usługa + materiał).

Natomiast za tynki maszynowe gipsowe ok. 32-45 zł/m2 (usługa + materiał).

Czyszczenie, przygotowanie i gruntowanie podłoża to dodatkowe koszty ok. 5-15 zł/m2.

Kiedy należy wykonać tynkowanie?

Za tynkowanie najlepiej się zabrać, gdy są zapewnione odpowiednie warunki na miejscu, tj.:

 • Podłoże o właściwej chłonności, równości, wilgotności, czystości i odkształcalności.
 • Wilgotność powietrza do 70%.
 • Temperatura 5-25°C (okres wiosenny lub jesienny).

Tynki maszynowe lub tynki ręczne ścian wewnętrznych budynku warto wykonać po ok. 3-4 miesiącach od postawienia murów obiektu (po instalacjach podtynkowych i po otynkowaniu sufitu).

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plTynkarze Maszynowi złożą Ci bezpłatne oferty