Kategorie
Szukaj

Tynkowanie maszynowe

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Tynkowanie ścian zaprawą gipsową przy użyciu specjalistycznego sprzętu może skutecznie rozwiązać wiele problemów, które zwykle pojawiają się przy wykonywaniu podobnych prac ręcznie. Tynkowanie maszynowe ścian i elewacji to jeden z nowoczesnych obszarów budownictwa, zapewniający natychmiastowe efekty. Wynika to ze specyfiki technologii pracy z mieszankami budowlanymi, zapewniając gwarantowany, wysokiej jakości efekt. Aby zautomatyzować ten proces, konieczne jest zastosowanie specjalnych urządzeń zdolnych do przygotowania mieszanki o wymaganej konsystencji i nałożenia jej bezpośrednio na powierzchnię.

Specjalne pojemniki napełniane są suchą mieszanką tynkarską i wodą w proporcjach wcześniej ustalonych za pomocą specjalnego programu. Następnie składniki są ze sobą mieszane i tworzą jednorodną masę o wymaganej konsystencji. Dzięki temu kompleksowe wykonanie elewacji czy wnętrz budynków staje się o wiele szybsze, jednocześnie pozwalając na uzyskanie zadowalającego efektu.

Tynkowanie maszynowe elewacji odbywa się tylko w dodatnim reżimie temperaturowym. Niezbędne jest również zapewnienie warunków, w których tynkarze będą mogli komfortowo pracować.

Główną cechą prac elewacyjnych jest stosowanie kompozycji cementowych, które są mocniejsze mechanicznie, niestraszne im deszcze czy mrozy, a także poważne gradobicia. Ponadto do kompozycji elewacyjnych włączane są składniki o dużej frakcji, aby zabezpieczyć np. ocieplenie elewacji znajdującej się pod natryskiwanym mechanicznie tynkiem.

Podczas tynkowania maszynowego ścian stosuje się głównie kompozycje gipsowe lub wapienno-gipsowe. W pomieszczeniach o dużej wilgotności zdadzą się z kolei mieszanki cementowe. Praca z masą gipsową wymaga wysokiej wydajności pracy. Sprzęt jest myty natychmiast po nałożeniu na ścianę warstwy, gdyż zbytnie opóźnienie może spowodować zacementowanie elementów wrażliwych sprzętu.

Maszyny tynkarskie to inteligentne systemy, które zapewniają idealną aplikację, skracają czas tynkowania i oszczędzają na rozwiązaniu. W porównaniu z ręczną zmechanizowana metoda mieszania tynku jest znacznie wydajniejsza, ponieważ powstały roztwór zostaje wzbogacony o tlen. Specjalne dysze umożliwiają szybką obróbkę dużych powierzchni. Za pomocą szpachelki dokładnie wyrównuje się końcowo otrzymaną powierzchnię ścian, sufitów i elewacji budynków.

W przypadku tynkowania mechanicznego należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy związanych z wycenianiem usługi:

 • Wielkość obszaru do powlekania;
 • Rodzaj zastosowanego tynku;
 • Wymagana jakość wykonania;
 • Ile godzin potrzebnych jest na wykonanie tynkowania;
 • Dodatkowa praca tynkarza.

Każda firma kalkuluje nieco inaczej i często występują znaczne regionalne różnice cen. Jak zatem wygląda cena za metr tynkowania maszynowego? Zwykle można spodziewać się kosztów w przedziale 30-40 zł/m2. Należy liczyć się także z dodatkowymi kosztami związanymi z wykończeniem powierzchni w przedziale od 5 do 8 zł/m2.

Sprawdź najlepszych specjalistów od tynkowania maszynowego

Rewelacyjne Tynki Maszynowe

214 opinii
Tynki maszynowe

Wykonanie tynków maszynowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Green Tynk BeeSystem ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

"NOWAK" Dariusz Nowak

11 opinii
"NOWAK" Dariusz Nowak - Solidne Tynki Maszynowe Gipsowe

Nadal poszukujesz profesjonalistów od tynków maszynowych gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry NOWAK Dariusz Nowak. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Solidny Tynk Gipsowy

16 opinii
Usługi remontowo budowlane Adrian Worosz - Solidny Tynk Gipsowy

Jesteś zdania, że solidny tynk gipsowy to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Mróz

17 opinii
Mróz - Wyjątkowe Tynkowanie

Bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to główne cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest tynkowanie. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Profesjonalny Tynk Natryskowy

18 opinii
DOMPLUS Marcin Chorąży - Profesjonalny Tynk Natryskowy

Jeszcze poszukujesz specjalisty od tynku natryskowego? Wykorzystaj doświadczenie DOMPLUS Marcin Chorąży. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Najlepsze Tynkowanie Pistoletem

20 opinii
MP-BUD s.c. - Najlepsze Tynkowanie Pistoletem

Powierz prace dotyczące tynkowania pistoletem specjalistom z miejscowości Wodzisław Śląski. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy powiatu wodzisławskiego są w ścisłej czołówce. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Usługi Ogólno-Budowlane Zbigniew Potoplak

98 opinii
Usługi Ogólno-Budowlane Zbigniew Potoplak - Świetne Tynki Maszynowe Cementowo Wapienne

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę do realizacji swoich planów? Usługi Ogólno-Budowlane Zbigniew Potoplak jest na to skuteczną metodą. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

KROMBUD Jacek Karuś

26 opinii
KROMBUD Jacek Karuś - Perfekcyjne Tynkowanie Pistoletem

Po prostu zleć prace dotyczące tynkowania pistoletem specjalistom z miejscowości Kraków. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie powiatu Kraków nie mają sobie równych. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

GOLD-BUD

81 opinii
GOLD-BUD - Doskonałej Jakości Tynki Maszynowe Cementowo Wapienne

Według Ciebie doskonałej jakości tynki maszynowe cementowo wapienne to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

BEST-EW Emil Woźniak

10 opinii
BEST-EW Emil Woźniak - Perfekcyjne Tynki Maszynowe

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to profesjonaliści z BEST-EW Emil Woźniak są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na tynkowanie maszynowe (5 624)

Szukam firmy do tynkowania maszynowego, 101-300m², Radlin

Poszukujesz klienta jako specjalista od fantastycznego tynkowania w rejonie Śląskiego lub w pobliskim rejonie? Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 23:36

 • Radlin

Doskonałe Tynkowanie

Klient wprowadził zapytanie "Zlecenie na tynki maszynowe ścian, sufitu, 101-300m²". Wykonaj zadanie doskonałego tynkowania jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z okolic Pomorskiego i przyległych powiatów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 23:24

 • Pszczółki

Wysokiej Klasy Tynkowanie Maszynowe

Rodzaj tynku: tynki wewnętrzne Miejsce tynkowania: ściany Rodzaj tynkowanej powierzchni: Cementowo-wapienne Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: prace w budynku o pow. ok. 2000m² Typ tynku: tynki cementowo...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 20:21

 • Lipowa

Szukam wykonawcy tynków, do 100m², Białystok

Rodzaj tynku: tynki wewnętrzne Miejsce tynkowania: ściany, sufit Rodzaj tynkowanej powierzchni: gips Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Typ tynku: tynki cementowo-wapienne (tradycyjne) Termin rozpo...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 19:37

 • Białystok

Zlecę wykonanie tynków maszynowych ścian, sufitu, 501-700m², Osie

Poszukiwane są rewelacyjne usługi tynkarskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie tynków maszynowych ścian, sufitu, 501-700m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny tynkowania, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Skontaktuj się z nimi od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 19:09

 • Osie

Do wykonania tynki maszynowe, 701-1000m², Dywity

Przygotowanie tynków maszynowych dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Do wykonania tynki maszynowe, 701-1000m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zaproponuj termin już teraz!

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 18:46

 • Dywity
Tynki maszynowe - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 41 597 Tynkarzy Maszynowych najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zlecenie na tynki maszynowe ścian, 101-300m², Szczecin

Ten Klient jest zdania, że znakomity tynk natryskowy to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na tynki maszynowe ścian, 101-300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako tynkarz doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - warto.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 18:27

 • Szczecin

Znakomite Tynki Maszynowe

Ten Klient wciąż potrzebuje profesjonalistów od tynków maszynowych. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy do tynkowania maszynowego, 101-300m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 17:53

 • Warszawa

Szukam wykonawcy tynków, do 100m², Krzywe

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 16:48

 • Krzywe

Porządne Tynki Mechaniczne

Poszukiwane są najlepsze usługi tynkarskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Szukam firmy do tynkowania maszynowego, 600m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji wymagań Klienta z zakresu tynków mechanicznych, poznaj szczegóły zlecenia. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 16:27

 • Szczecinek

Szukam firmy do tynkowania maszynowego, 301-500m², Złotnik

To zlecenie o treści - Szukam firmy do tynkowania maszynowego, 301-500m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi oraz skupia się na Klientach z miejscowości Lubuskie i z sąsiednich miast. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 16:05

 • Złotnik

Pierwszorzędne Tynkowanie Pistoletem

Rodzaj tynku: tynki wewnętrzne Miejsce tynkowania: ściany Rodzaj tynkowanej powierzchni: suporex Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 110m² Typ tynku: tynki gipsowe Dodatkowe informacje: Do wyko...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 14:00

 • Krośnice

Profesjonalne Tynkowanie Maszynowe

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Tynkowanie maszynowe, 360m²". Przyjmij zadanie profesjonalnego tynkowania maszynowego jako ekspert w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia działalności z Wielkopolskiego i przyległych powiatów. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 13:02

 • Dachowa

Zlecę wykonanie tynków maszynowych ścian, sufitu, 101-300m², Puck

Rodzaj tynku: tynki wewnętrzne Miejsce tynkowania: ściany, sufit Rodzaj tynkowanej powierzchni: Pustak Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Typ tynku: tynki cementowo-wapienne (tradycyjne) Termin ro...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 12:57

 • Puck

Tynkowanie Maszynowe

Rodzaj tynku: tynki wewnętrzne Miejsce tynkowania: ściany, sufit Rodzaj tynkowanej powierzchni: pustak bloczki, beton Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 130m² Typ tynku: maszynowepiaskowe Termin rozpoczęcia...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 12:33

 • Kętrzyn

Najlepsze Tynki Maszynowe Gipsowe

Rodzaj tynku: tynki wewnętrzne Miejsce tynkowania: ściany Rodzaj tynkowanej powierzchni: beton Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-300m² Typ tynku: tynki cementowo-wapienne (tradycyjne) Dod...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 12:33

 • Budry

Staranne Usługi Tynkarskie

Rodzaj tynku: tynki wewnętrzne Miejsce tynkowania: ściany, sufit Rodzaj tynkowanej powierzchni: Beton komórkowy + porotherm + silikat Rodzaj budynku: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Typ tynku: tynk...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 12:31

 • Białystok

Tynkowanie maszynowe, 101-300m², Łyszkowice

Rodzaj tynku: tynki wewnętrzne Miejsce tynkowania: ściany, sufit Rodzaj tynkowanej powierzchni: Solbet Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Typ tynku: tynki gipsowe Dodatkowe informacje: Tynki daymo...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 12:03

 • Łyszkowice
Otrzymaj zlecenia dla Tynkarzy Maszynowych

Tynkowanie maszynowe w największych miastach

Częste pytania o tynkach maszynowych

Tynkowanie ścian - jakie pracę są przed Tobą?

W celu szybszego otynkowania dużych powierzchni ścian skorzystaj z tynkowania maszynowego, które wykonuje się agregatem tynkarskim.

Jak wygląda tynkowanie ścian agregatem tynkarskim:

 1. Należy zabezpieczyć i przygotować podłoże pod tynk (tynk cementowo-wapienny lub tynk gipsowy).
 2. Trzeba rozrobić tynk w agregacie tynkarskim, sprawdzić jego konsystencję i wtedy można zabrać się za prace tynkarskie.
 3. Powinno się ściągnąć tynk łatą typu "H", uzupełnić ubytki (jeśli wystąpiły) i wyrównać całą powierzchnię łatą trapezową.
 4. Trzeba wygładzić powierzchnię, zrosić tynk wodą i zatrzeć pacą styropianową. Gładką powierzchnię uzyskasz, obrabiając tynk pacą filcową.

Jaki jest koszt tynkowania maszynowego?

Ile kosztują tynki maszynowe? Cena w znacznej mierze zależy od rodzaju i składu tynku, producenta i wielkości opakowania.

Za tynki maszynowe cementowo-wapienne i wapienne zapłacisz średnio ok. 35-42 zł/m2 (usługa + materiał).

Natomiast za tynki maszynowe gipsowe ok. 32-45 zł/m2 (usługa + materiał).

Czyszczenie, przygotowanie i gruntowanie podłoża to dodatkowe koszty ok. 5-15 zł/m2.

Kiedy należy wykonać tynkowanie?

Za tynkowanie najlepiej się zabrać, gdy są zapewnione odpowiednie warunki na miejscu, tj.:

 • Podłoże o właściwej chłonności, równości, wilgotności, czystości i odkształcalności.
 • Wilgotność powietrza do 70%.
 • Temperatura 5-25°C (okres wiosenny lub jesienny).

Tynki maszynowe lub tynki ręczne ścian wewnętrznych budynku warto wykonać po ok. 3-4 miesiącach od postawienia murów obiektu (po instalacjach podtynkowych i po otynkowaniu sufitu).

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plTynkarze Maszynowi złożą Ci bezpłatne oferty