Kategorie
Szukaj

Tynkowanie maszynowe

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 650 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Tynkowanie ścian zaprawą gipsową przy użyciu specjalistycznego sprzętu może skutecznie rozwiązać wiele problemów, które zwykle pojawiają się przy wykonywaniu podobnych prac ręcznie. Tynkowanie maszynowe ścian i elewacji to jeden z nowoczesnych obszarów budownictwa, zapewniający natychmiastowe efekty. Wynika to ze specyfiki technologii pracy z mieszankami budowlanymi, zapewniając gwarantowany, wysokiej jakości efekt. Aby zautomatyzować ten proces, konieczne jest zastosowanie specjalnych urządzeń zdolnych do przygotowania mieszanki o wymaganej konsystencji i nałożenia jej bezpośrednio na powierzchnię.

Specjalne pojemniki napełniane są suchą mieszanką tynkarską i wodą w proporcjach wcześniej ustalonych za pomocą specjalnego programu. Następnie składniki są ze sobą mieszane i tworzą jednorodną masę o wymaganej konsystencji. Dzięki temu kompleksowe wykonanie elewacji czy wnętrz budynków staje się o wiele szybsze, jednocześnie pozwalając na uzyskanie zadowalającego efektu.

Tynkowanie maszynowe elewacji odbywa się tylko w dodatnim reżimie temperaturowym. Niezbędne jest również zapewnienie warunków, w których tynkarze będą mogli komfortowo pracować.

Główną cechą prac elewacyjnych jest stosowanie kompozycji cementowych, które są mocniejsze mechanicznie, niestraszne im deszcze czy mrozy, a także poważne gradobicia. Ponadto do kompozycji elewacyjnych włączane są składniki o dużej frakcji, aby zabezpieczyć np. ocieplenie elewacji znajdującej się pod natryskiwanym mechanicznie tynkiem.

Podczas tynkowania maszynowego ścian stosuje się głównie kompozycje gipsowe lub wapienno-gipsowe. W pomieszczeniach o dużej wilgotności zdadzą się z kolei mieszanki cementowe. Praca z masą gipsową wymaga wysokiej wydajności pracy. Sprzęt jest myty natychmiast po nałożeniu na ścianę warstwy, gdyż zbytnie opóźnienie może spowodować zacementowanie elementów wrażliwych sprzętu.

Maszyny tynkarskie to inteligentne systemy, które zapewniają idealną aplikację, skracają czas tynkowania i oszczędzają na rozwiązaniu. W porównaniu z ręczną zmechanizowana metoda mieszania tynku jest znacznie wydajniejsza, ponieważ powstały roztwór zostaje wzbogacony o tlen. Specjalne dysze umożliwiają szybką obróbkę dużych powierzchni. Za pomocą szpachelki dokładnie wyrównuje się końcowo otrzymaną powierzchnię ścian, sufitów i elewacji budynków.

W przypadku tynkowania mechanicznego należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy związanych z wycenianiem usługi:

 • Wielkość obszaru do powlekania;
 • Rodzaj zastosowanego tynku;
 • Wymagana jakość wykonania;
 • Ile godzin potrzebnych jest na wykonanie tynkowania;
 • Dodatkowa praca tynkarza.

Każda firma kalkuluje nieco inaczej i często występują znaczne regionalne różnice cen. Jak zatem wygląda cena za metr tynkowania maszynowego? Zwykle można spodziewać się kosztów w przedziale 30-40 zł/m2. Należy liczyć się także z dodatkowymi kosztami związanymi z wykończeniem powierzchni w przedziale od 5 do 8 zł/m2.

Sprawdź najlepszych specjalistów od tynkowania maszynowego

Rewelacyjne Tynki Maszynowe

225 opinii
Tynki maszynowe

Wykonanie tynków maszynowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Green Tynk BeeSystem ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Mróz

36 opinii
Mróz - Solidne Tynki Maszynowe Gipsowe

Nadal poszukujesz profesjonalistów od tynków maszynowych gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Mróz. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Solidny Tynk Gipsowy

85 opinii
"GOLD-BUD" Grzegorz Gwiaździński - Solidny Tynk Gipsowy

Jesteś zdania, że solidny tynk gipsowy to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Mix Bum

9 opinii
Mix Bum - Wyjątkowe Tynkowanie

Bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to główne cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest tynkowanie. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Profesjonalny Tynk Natryskowy

20 opinii
DOMPLUS Marcin Chorąży - Profesjonalny Tynk Natryskowy

Jeszcze poszukujesz specjalisty od tynku natryskowego? Wykorzystaj doświadczenie DOMPLUS Marcin Chorąży. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Żeby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Najlepsze Tynkowanie Pistoletem

14 opinii
Piotr Bucior Perfecto Tynk - Najlepsze Tynkowanie Pistoletem

Powierz prace dotyczące tynkowania pistoletem specjalistom z miejscowości Pruszków. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy powiatu pruszkowskiego są w ścisłej czołówce. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

JAR-BON Jarosław Bonisławski

9 opinii
JAR-BON Jarosław Bonisławski - Świetne Tynki Maszynowe Cementowo Wapienne

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę do realizacji swoich planów? JAR-BON Jarosław Bonisławski jest na to skuteczną metodą. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

Usługi tynkarskie Adrian Worosz

32 opinie
Usługi tynkarskie Adrian Worosz - Perfekcyjne Tynkowanie Pistoletem

Po prostu zleć prace dotyczące tynkowania pistoletem specjalistom z miejscowości powiat rzeszowski. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie powiatu rzeszowskiego nie mają sobie równych. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

TD TYNKI MASZYNOWE

20 opinii
TD TYNKI MASZYNOWE - Doskonałej Jakości Tynki Maszynowe Cementowo Wapienne

Według Ciebie doskonałej jakości tynki maszynowe cementowo wapienne to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Maksteam Sp. z o.o.

7 opinii
Maksteam Sp. z o.o. - Perfekcyjne Tynki Maszynowe

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to profesjonaliści z Maksteam Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, aby otrzymać ofertę.

Aktualne zlecenia na tynkowanie maszynowe (5 435)

Zlecę tynkowanie maszynowe domu, do 100m², Olkusz

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany Stan budynku: budynek był użytkowany, z tynkami Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaj tynku: gipsowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 1 godzinę temu

 • Olkusz

Rewelacyjne Tynkowanie

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na rewelacyjne tynkowanie w rejonie Świecia i oczekujesz rzetelnego klienta to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu, 301-400m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 1 godzinę temu

 • Świecie

Doskonałej Jakości Tynki Maszynowe Gipsowe

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zapotrzebowanie na tynkowanie maszynowe domu, 301-400m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie tynków maszynowych gipsowych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 2 godziny temu

 • Złotów

Tynki Maszynowe Gipsowe

Poszukiwane są świetne usługi tynkarskie w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapotrzebowanie na tynkowanie maszynowe domu, do 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca najlepszych specjalistów do realizacji wymagań Klienta z zakresu tynków maszynowych gipsowych, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 2 godziny temu

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na tynkowanie maszynowe domu, 201-300m², Mosty Kolo Jablunkowa

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj tynku: silikonowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 3 godziny temu

 • Mosty KOLO Jablunkowa

Pierwszorzędne Tynkowanie Pistoletem

Zrealizuj zadanie pierwszorzędnego tynkowania pistoletem o treści "Zapytanie o tynkowanie maszynowe bud. gospodarczego, 501-600m²", jako ekspert z miejscowości Zachodniopomorskie. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Zachodniopomorskiego jesteś jednym z najlepszych. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 3 godziny temu

 • Mieszkowice
Tynki maszynowe - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 41 715 Tynkarzy Maszynowych najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zlecę tynkowanie maszynowe domu, 501-600m², Czeladź

To zlecenie o treści - Zlecę tynkowanie maszynowe domu, 501-600m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Śląskie i okolic. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 4 godziny temu

 • Czeladź

Dobrzy Tynkarze

Nawiąż współpracę jako tynkarz z wyjątkowym doświadczeniem z zakresu dobrych usług tynkarskich. Dla Twojej firmy dbanie o zadowolenie swoich Klientów to rzecz powszednia. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 4 godziny temu

 • Sorkwity

Profesjonalne Tynki Maszynowe Gipsowe

Na wypadek jeśli jako ekspert od tynków maszynowych gipsowych poszukujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę tynkowanie maszynowe bud. wielorodzinnego, 16000m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Warszawy bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 5 godzin temu

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na tynkowanie maszynowe bud. wielorodzinnego, 2000m², Sochaczew

Ten Klient jest zdania, że solidny tynk natryskowy to skomplikowany temat. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na tynkowanie maszynowe bud. wielorodzinnego, 2000m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 5 godzin temu

 • Sochaczew

Doskonałe Tynki Mechaniczne

Wciąż masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od tynków mechanicznych. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 5 godzin temu

 • Góra Kalwaria

Solidne Tynkowanie Maszynowe

Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Zakres prac: ściany Stan budynku: budynek był użytkowany, bez tynków Powierzchnia prac: 200m² Rodzaj tynku: Renowacyjny Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 6 godzin temu

 • Szczecinek

Solidne Tynkowanie

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: 201-300m² Rodzaj tynku: cementowo-wapienny Informacje dodatkowe: Witam serdecznie, Zlecę wykonanie tynków cementowo-w...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 6 godzin temu

 • Mochle

Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu, 780m², Brzeg

Klient wprowadził zapytanie "Potrzebna firma do tynkowania maszynowego domu, 780m²". Przyjmij zadanie pierwszorzędnego tynkowania jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z okolic Brzegu i sąsiednich powiatów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 6 godzin temu

 • Brzeg

Pierwszorzędne Tynkowanie Maszynowe

Tynkowanie maszynowe to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w fachu tynkarza. Umów odpowiedni dla Ciebie termin bez zbędnej zwłoki!

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 6 godzin temu

 • Piotrkowo

Wysokiej Klasy Tynkowanie Maszynowe

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany, sufity Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: 401-500m² Rodzaj tynku: cementowo-wapienny Informacje dodatkowe: Może być również tynk wapienny, cześć ścian ...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 6 godzin temu

 • Bydgoszcz

Doskonałej Jakości Tynk Natryskowy

Rodzaj budynku: jednorodzinny Zakres prac: ściany, sufity Stan budynku: nowy budynek, bez tynków Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaj tynku: cementowo-wapienny Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 7 godzin temu

 • Kłomnice

Doskonałej Jakości Tynki Mechaniczne

Rodzaj budynku: Mieszkanie Zakres prac: ściany Stan budynku: budynek był użytkowany, bez tynków Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaj tynku: cementowo-wapienny Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-17 do 2024-04-25
dodano 7 godzin temu

 • Wisznia Mała
Otrzymaj zlecenia dla Tynkarzy Maszynowych

Tynkowanie maszynowe w największych miastach

Częste pytania o tynkach maszynowych

Tynkowanie ścian - jakie pracę są przed Tobą?

W celu szybszego otynkowania dużych powierzchni ścian skorzystaj z tynkowania maszynowego, które wykonuje się agregatem tynkarskim.

Jak wygląda tynkowanie ścian agregatem tynkarskim:

 1. Należy zabezpieczyć i przygotować podłoże pod tynk (tynk cementowo-wapienny lub tynk gipsowy).
 2. Trzeba rozrobić tynk w agregacie tynkarskim, sprawdzić jego konsystencję i wtedy można zabrać się za prace tynkarskie.
 3. Powinno się ściągnąć tynk łatą typu "H", uzupełnić ubytki (jeśli wystąpiły) i wyrównać całą powierzchnię łatą trapezową.
 4. Trzeba wygładzić powierzchnię, zrosić tynk wodą i zatrzeć pacą styropianową. Gładką powierzchnię uzyskasz, obrabiając tynk pacą filcową.

Jaki jest koszt tynkowania maszynowego?

Ile kosztują tynki maszynowe? Cena w znacznej mierze zależy od rodzaju i składu tynku, producenta i wielkości opakowania.

Za tynki maszynowe cementowo-wapienne i wapienne zapłacisz średnio ok. 35-42 zł/m2 (usługa + materiał).

Natomiast za tynki maszynowe gipsowe ok. 32-45 zł/m2 (usługa + materiał).

Czyszczenie, przygotowanie i gruntowanie podłoża to dodatkowe koszty ok. 5-15 zł/m2.

Kiedy należy wykonać tynkowanie?

Za tynkowanie najlepiej się zabrać, gdy są zapewnione odpowiednie warunki na miejscu, tj.:

 • Podłoże o właściwej chłonności, równości, wilgotności, czystości i odkształcalności.
 • Wilgotność powietrza do 70%.
 • Temperatura 5-25°C (okres wiosenny lub jesienny).

Tynki maszynowe lub tynki ręczne ścian wewnętrznych budynku warto wykonać po ok. 3-4 miesiącach od postawienia murów obiektu (po instalacjach podtynkowych i po otynkowaniu sufitu).

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plTynkarze Maszynowi złożą Ci bezpłatne oferty