Kategorie
Szukaj

Instalacje sanitarne w Makowie Mazowieckim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 908 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Instalacje sanitarne są podstawowym elementem każdego budynku. Ich plan powinien być uwzględniony już na etapie projektowania, a wykonanie musi przebiegać według określonych norm. Instalacje sanitarne opiewają w takie media jak: powietrze, gaz oraz woda znajdujące się wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Projektowanie instalacji sanitarnych warto powierzyć specjaliście. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszego z nich. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne projektowanie instalacji sanitarnych oraz kiedy powinno się skorzystać z takiej usługi. Jeśli poszukujesz zleceń jako firma zajmująca się tego typu usługami niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Projektując instalację wodno-kanalizacyjną należy wziąć pod uwagę wszystkie miejsca poboru wody i dostosować do nich przebieg rurociągów (w tym także budowę studni głębinowych). W projekcie należy uwzględnić takie elementy jak: doprowadzenie wody ciepłej użytkowej, doprowadzenie wody zimnej oraz kanalizację sanitarną. Planując instalację wodno-kanalizacyjną najlepiej wybrać rury PCV, ponieważ są jednym z najtrwalszych rozwiązań. Należy również pamiętać o odpowiednich spadach wszystkich rur kanalizacyjnych (od 3 do 15 centymetrów) oraz zadbaniu o przyłączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej, prywatnego szamba bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Zlecenia na usługi hydrauliczne warto powierzyć monterowi instalacji sanitarnych.

Instalacje gazowe należy rozpocząć od doprowadzenia przyłącza gazu do działki, z którego będzie on pobierany do użytku w domu. W zależności od umiejscowienia kotła gazowego – to właśnie do niego będzie poprowadzone przyłącze tworzące wewnętrzny obieg. Drogę gazu do budynku należy wykonać z rur PE 40×4 mm do ściany pomieszczenia, natomiast do samego kotła ze stalowych rur bez szwu 42,4×4 mm. Drogę przez ścianę budynku należy wykonać z tulei ochronnej, a przestrzeń pomiędzy ścianą a tuleją wypełnić niepalnym materiałem. Należy mieć na uwadze, że pomieszczenie, w którym będzie znajdował się kocioł musi mieć wysokość min. 220 centymetrów, drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz, ciąg wentylacyjny z kratką bez żaluzji oraz oprawione hermetycznie gniazdo podłączeniowe. Przed kotłem należy zamontować gazowy zawór kulowy przelotowy oraz filtr gazowy. Czasami kocioł gazowy umieszczany jest w łazience, jednak jest to rozwiązanie wykonywane w parze z remontem łazienki.

Kolejnym elementem instalacji sanitarnych jest centralne ogrzewanie budynku. W projekcie budynku musi znajdować się informacja o zapotrzebowaniu energetycznym oraz lokalnej strefie klimatycznej. W zależności od tych parametrów należy wybrać odpowiedni system ogrzewania. Podstawowe elementy instalacji centralnego ogrzewania to: kocioł odpowiedzialny za ogrzewanie wody, komin umożliwiający odprowadzanie spalin, pompa obiegowa, wentylacja kotłowni, przewody grzewcze oraz ich odpowiednia izolacja i elementy grzewcze, takie jak grzejniki, czy ogrzewanie podłogowe.

Istnieją powszechne zasady montażu instalacji sanitarnych, a po zakończeniu prac można przystąpić do kolejnych kroków. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, by wylać posadzki właściwe oraz zamontować drzwi do kotłowni.

W przypadku montażu instalacji sanitarnych, najlepiej jest to zlecić specjalistom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz rozległa wiedza pozwolą na zaprojektowanie strategicznego elementu twojego domu.

Gdzie najłatwiej znaleźć doświadczonych fachowców? Na naszej stronie! Zerknij na nasz ranking rajlepszych specjalistów i wybierz firmę, która spełni twoje oczekiwania.

Sprawdź najlepszych monterów instalacji sanitarnych w Makowie Mazowieckim

eKO-BIO Przydomowe Oczyszczalnie

71 opinii
Instalacje sanitarne Maków Mazowiecki

Wykonanie instalacji wod-kan będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. eKO-BIO Przydomowe Oczyszczalnie ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Instalacje Wodno-kanalizacyjne

34 opinie
Eko House Technologie Ekologiczne - Doskonałe Instalacje Wodno-kanalizacyjne Maków Mazowiecki

Firma Eko House Technologie Ekologiczne świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z rejonu Makowa Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

EKO-INSTAL Artur Smoliński

10 opinii
EKO-INSTAL Artur Smoliński - Perfekcyjna Instalacja Sanitarna Maków Mazowiecki

Perfekcyjna instalacja sanitarna to specjalność tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Już teraz zadzwoń do nich, aby otrzymać wycenę.

Santechnic Waldemar Skierkowski

10 opinii
Santechnic Waldemar Skierkowski - Doskonałej Jakości Instalacje Wodno-kanalizacyjne Maków Mazowiecki

Oferuje usługi z zakresu instalacji sanitarnej od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Maków Mazowiecki, ale także przyległych miast. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Wysokiej Klasy Monter Instalacji Sanitarnych Maków Mazowiecki

5 opinii
PEP-KOP Roboty Ziemne Usługi Koparko Ładowarką , Minikoparką Wykopy glebogryzarka separacyjna trawniki - Wysokiej Klasy Monter Instalacji Sanitarnych Maków Mazowiecki

PEP-KOP Roboty Ziemne Usługi Koparko Ładowarką Minikoparką Wykopy glebogryzarka separacyjna trawniki oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Makowa Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Rewelacyjne Przyłącza Wodociągowe Maków Mazowiecki

3 opinie
Usługi Minikoparką ROBITO - Rewelacyjne Przyłącza Wodociągowe Maków Mazowiecki

Firma Usługi Minikoparką ROBITO świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z rejonu Makowa Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Solidna Instalacja Sanitarna w Makowie Mazowieckim

4 opinie
uslugi hydraulliczne grzybowski slawomir - Solidna Instalacja Sanitarna w Makowie Mazowieckim

uslugi hydraulliczne grzybowski slawomir to prawdziwi wyjadacze w branży instalacji sanitarnej. Swoje usługi oferują Klientom w pobliżu Makowa Mazowieckiego. Zarezerwuj termin od razu!

Sikorski Solutions

3 opinie
Sikorski Solutions - Staranne Instalacje Wodno-kanalizacyjne Maków Mazowiecki

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Sikorski Solutions są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Przedsiębiorstwo Usługowe "PRO-TECH" Krystian Krupka

2 opinie
Przedsiębiorstwo Usługowe "PRO-TECH" Krystian Krupka - Wykwalifikowany Monter Instalacji Sanitarnych Maków Mazowiecki

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Przedsiębiorstwo Usługowe PRO-TECH Krystian Krupka są dla Ciebie idealni. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

HUB-BUD

HUB-BUD - Doskonała Instalacja Sanitarna Maków Mazowiecki

Instalacja sanitarna na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w gotowości do pracy. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na instlacje sanitarne w Makowie Mazowieckim (18)

Zlecę prace wod.-kan., Młynarze

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: Hydrofor Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: Dom letniskowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Projekt: Klient nie m...

2023-05-02 do 2023-05-10

 • Młynarze

Potrzebne wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, kanalizacja, Rzewnie

Ten Klient myśli, że solidna instalacja wodno-kanalizacyjna to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebne wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, kanalizacja". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako monter instalacji sanitarnych dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-04-30 do 2023-05-08

 • Rzewnie

Instalacje Wod-kan Maków Mazowiecki

Zrealizowanie instalacji wod-kan z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Ekipa do prac wod.-kan.. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się niezwłocznie.

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Napiórki butne

Ekipa do prac wod.-kan., Szczuki

To zapytanie o treści - Ekipa do prac wod.-kan. jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Mazowieckie oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę już teraz.

2023-03-25 do 2023-04-02

 • Szczuki

Doskonałej Jakości Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wykonanie szamba, •••••.••••••••••••@•••••••.••• wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 70m²), wykona...

2023-02-19 do 2023-02-27

 • Maków Mazowiecki

Instalacja Sanitarna Maków Mazowiecki

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Udrożnienie kanalizacji, wykonanie instalacji wewn. (obiekt o powierzchni 100m²) Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu:...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Maków Mazowiecki

Wykonanie prac wod.-kan., Leszno

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: podczyszczalnia ścieków Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym bu...

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Leszno

Doskonałej Jakości Instalacja Sanitarna

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Potrzebne wykonanie szamba, przyłącza o dł. 10mb, wod.-kan.", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Marianów

Pierwszorzędne Instalacje Wod-kan

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna i kanalizacyjna Zakres prac: wykonanie szamba Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: Domek letniskowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest...

2023-05-20 do 2023-05-28

 • Plewica

Świetne Instalacje Wod-kan

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Mazowieckiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Plewica

Solidna Instalacja Wodno-kanalizacyjna Maków Mazowiecki

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: wodna Zakres prac: wykonanie szamba, Krótkavonstakacja przyłączenia wody do studzienki na podwórku Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jedn...

2023-05-20 do 2023-05-28

 • Obryte

Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 10mb, woda, Gołymin-Ośrodek

To zapytanie o treści - Ekipa do wykonania przyłącza o dł. 10mb, woda jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Mazowieckie oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

2023-03-24 do 2023-04-01

 • Gołymin-Ośrodek

Zlecę wykonanie instalacji w bud. 1500m², przyłącza o dł. 185mb, wod.-kan., Pułtusk

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Pułtuska. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Pułtusk

Szukam firmy do prac wod.-kan., Pułtusk

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Wykonanie instalacji wody deszczowej Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy ...

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Pułtusk

Porządna Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: Wykonanie wentylacji szamba Zakres zlecenia: do uzgodnienia Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub s...

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Piskornia

Najlepsza Instalacja Sanitarna

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Potrzebne wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, kanalizacja", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Pokrzywnica

Instalacja Wodno-kanalizacyjna

Ten Klient uważa, że profesjonalna instalacja wodno-kanalizacyjna to nieproste zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zrobienie przyłącza o dł. 10mb, wod.-kan.". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Ostrołęka

Zlecę wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, kanalizacja, Opinogóra Górna

Rodzaj instalacji, której dotyczy usługa: kanalizacyjna Zakres prac: budowa przydomowej oczyszczalni ścieków Zakres zlecenia: kompleksowa usługa wraz z dostawą materiałów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyc...

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Opinogóra Górna
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych

Częste pytania o instalacjach sanitarnych

Ile kosztuje instalacja sanitarna?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy w dużej mierze od wielkości domu oraz lokalizacji naszej działki. W średniej wielkości domu jednorodzinnym, stosując wysokiej jakości materiały wraz z robocizną, ogólny koszt instalacji sanitarnej nie powinien przekroczyć 30 tysięcy złotych. Duże znaczenie ma możliwość przyłączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej. Jeśli takowej nie posiadamy, jesteśmy zmuszeni wybudować szambo, bądź przydomową oczyszczalnię ścieków co nieraz jest kosztem sięgającym od 7 do 9 tysięcy złotych.

Jak wygląda projektowanie instalacji sanitarnej?

Projekt instalacji sanitarnych musi być wykonany już na etapie projektowania budynku i powinien uwzględniać takie informacje jak: liczbę punktów poboru w danym domu, zapotrzebowanie energetyczne budynku oraz jego lokalizację. Projektowanie instalacji sanitarnej powinno uwzględniać następujące elementy:

 • projekt zewnętrznego doprowadzenia wody, gazu oraz powietrza do budynku,
 • wewnętrzna instalacja gazowa,
 • wewnętrzna instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • zewnętrzna kanalizacja,
 • projekt kotłowni i instalacji CO.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze montera?

Szukając specjalistów do wykonania instalacji sanitarnej, warto rozpocząć swoje poszukiwania od Internetu. Od jakości użytych materiałów oraz wykonania instalacji sanitarnej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo naszego domu. Media, takie jak gaz, są łatwopalne i niewielka nieszczelność może spowodować pożar całego budynku. Wybierając odpowiedniego fachowca, warto kierować się opiniami na jego temat oraz doświadczeniem, jakie posiada.

Jakie są zasady montażu instalacji sanitarnych?

Instalacje sanitarne muszą zostać zaplanowane już na etapie projektowanie budynku i zostać wykonane przed wylaniem posadzki i montażem drzwi. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, która działa na sile grawitacji ważne jest, aby rury zamontować pod odpowiednim kątem, tym samym umożliwiając ujście wody. Na podstawie projektu, należy wybrać odpowiedni piec CO oraz system ogrzewania wystarczający do indywidualnych potrzeb danego budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych złożą Ci bezpłatne oferty