Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Bartoszycach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 942 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Bartoszycach

Tomasz Sadowski

20 opinii
Wyburzenia Bartoszyce

Zaufaj ekspertom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij Tomasz Sadowski. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

PHU Krzysztof Kordek

4 opinie
PHU Krzysztof Kordek - Rewelacyjne Wyburzenia Bartoszyce

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń? Skorzystaj z doświadczenia PHU Krzysztof Kordek. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Materiały Budowlane Hurt - Detal Arkadiusz Gołombiewski

24 opinie
Materiały Budowlane Hurt - Detal Arkadiusz Gołombiewski - Perfekcyjne Wyburzenia Bartoszyce

Wciąż szukasz dobrej firmy od wyburzeń? Trafiłeś w dobre miejsce - Materiały Budowlane Hurt - Detal Arkadiusz Gołombiewski jest do Twoich usług. Jeśli chcesz uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Krzysztof Kowalewski Usługi Brukarskie i Budowlane

4 opinie
Krzysztof Kowalewski Usługi Brukarskie i Budowlane - Doskonałe Kucie Betonu Bartoszyce

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kucie betonu. Żeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Roman Olszewski

Roman Olszewski - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Bartoszyce

Znalezienie fenomenalnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego polecamy Ci Roman Olszewski - to prawdziwi fachowcy działający w rejonie Bartoszyc, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

Solidne Kruszenie Betonu Bartoszyce

Transport - Solidne Kruszenie Betonu Bartoszyce

Wciąż szukasz dobrej firmy od wyburzeń? Trafiłeś w dobre miejsce - Transport jest do Twoich usług. Jeśli chcesz uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - warto.

Doskonałej Jakości Wyburzanie Budynków Bartoszyce

Ryszard olszewski - Doskonałej Jakości Wyburzanie Budynków Bartoszyce

Zrealizowanie wyburzania budynków będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Ryszard olszewski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zobacz!

Najlepsze Kruszenie Betonu w Bartoszycach

Usługi Budowlane - Najlepsze Kruszenie Betonu w Bartoszycach

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace specjalistom od kruszenia betonu z miejscowości Bartoszyce. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Najlepsza Firma Wyburzeniowa

Jarosław Miniszewski - Najlepsza Firma Wyburzeniowa Bartoszyce

Wyszukanie najlepszej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci Jarosław Miniszewski - to prawdziwi specjaliści działający w rejonie Bartoszyc, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Monika Szymikowska

Monika Szymikowska - Solidne Wyburzanie Ścian Bartoszyce

Powierz usługę wyburzania ścian ekspertom firmy Monika Szymikowska z miejscowości Bartoszyce. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Bartoszyc są w ścisłej czołówce. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Bartoszycach (14)

Rewelacyjne Wyburzenia, Rozbiórki Bartoszyce

Rodzaj prac: Rozbiórka komina Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: ROZBIÓRKA KOMINA WENYLACYJNEGO..OKOLO 2 METRY. DO POZIOMU KALENICY. PLUS Z...

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Bartoszyce

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Bartoszyce

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wyburzenia to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin od razu!

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Bartoszyce

Doskonałe Wyburzenia Bartoszyce

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: winda Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wykucie ...

2022-11-22 do 2022-11-30

 • Lidzbark Warmiński

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Rudziska

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-09-25 do 2022-10-03

 • Rudziska

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Bartoszyce

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od lat, szczególnie na obszarze Warmińsko-mazurskiego, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Sorkwity

Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Parter , cegła Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Barczewo

Zapotrzebowanie na kruszenie materiałów, 2000m², Mrągowo

Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zlecenia, które brzmi "Zapotrzebowanie na kruszenie materiałów, 2000m²". Zachęcamy do kontaktu.

2022-10-26 do 2022-11-03

 • Mrągowo

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków Bartoszyce

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-08-09 do 2022-08-17

 • Orneta

Profesjonalna Rozbiórka Budynków

Rozbiórka budynków nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania o treści "Zlecę rozbiórkę obiektu, 101-200m²". Zaprezentuj dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej.

2022-10-18 do 2022-10-26

 • Węgorzewo

Rozbiórka Budynków

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 700m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Olsztyna oraz przyległych powiatów. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

2022-08-18 do 2022-08-26

 • Olsztyn

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Olsztyn

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-10-18 do 2022-10-26

 • Olsztyn

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Olsztyn

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano 14 godzin temu

 • Olsztyn

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w temacie rozbiórki budynków możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w pobliżu Olsztyna, który napisał "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m²". Przedstaw propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie.

2022-09-15 do 2022-09-23

 • Olsztyn

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 50m², Olsztyn

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 50m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2022-09-01 do 2022-09-09

 • Olsztyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty