Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Bieruniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 639 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Bieruniu

Wysokiej Klasy Kruszenie Betonu

660 opinii
Wyburzenia Bieruń

Po prostu zleć prace dotyczące kruszenia betonu fachowcom z miejscowości Bieruń. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Bierunia są w ścisłej czołówce. Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki w Bieruniu

17 opinii
Asinox Michał Kaliński - Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki w Bieruniu

Szukasz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Asinox Michał Kaliński. Umów się na konkretny termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

MWTech usługi techniczne

15 opinii
MWTech usługi techniczne - Solidne Usuwanie Azbestu Bieruń

Osiągnij założone cele dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi usuwania azbestu na najwyższym poziomie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

17 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Staranne Wyburzenia Bieruń

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu solidnego usuwania azbestu z Bierunia, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Dominik-KRAK-TRANS-BUD jest gotowa Ci pomóc. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

MK Michalczuk Katarzyna

13 opinii
MK Michalczuk Katarzyna - Pierwszorzędne Rozbiórki Bieruń

Jeżeli nadal poszukujesz dobrej firmy od rozbiórek to skorzystaj z doświadczenia MK Michalczuk Katarzyna. Bieruń to teren, na którym koncentrują swoje działania. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Rewelacyjne Rozbiórki Bieruń

8 opinii
Aronbud - Rewelacyjne Rozbiórki Bieruń

Wykonanie rozbiórek będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Aronbud ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan

4 opinie
Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan - Solidne Wyburzanie Ścian Bieruń

Powierz usługę wyburzania ścian ekspertom firmy Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan z miejscowości Bieruń. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Bierunia są w ścisłej czołówce. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan

3 opinie
KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Doskonałe Kucie Betonu Bieruń

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kucie betonu. Żeby poznać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Doskonałe Wyburzenia Bieruń

2 opinie
FUH MARIO-BUD - Doskonałe Wyburzenia Bieruń

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? FUH MARIO-BUD z Bierunia jest na to skuteczną metodą. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski

1 opinia
P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski - Dobra Firma Wyburzeniowa Bieruń

Firma P. U. H. BL Service Piotr Wasilewski świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Bieruń i okolic. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Bieruniu (18)

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki Bieruń

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Międzyrzecze

Wyburzenia Bieruń

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-12 do 2023-09-12

 • Chełm Śląski

Znakomite Rozbiórki Bieruń

Zachwyć tego Klienta sprawnym działaniem w rejonie Śląskiego. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m²" i udowodnij, że realizacja rozbiórek zostanie zakończona błyskawicznie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Bojszowy

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Chełm Śląski

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Chełm Śląski

Profesjonalne Wyburzania Budynków Bieruń

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Dom 75m2 pow.uzytkowej. Termin rozpoczęci...

2023-11-18 do 2023-11-26

 • Mętków

Staranne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 25m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: garaż przybudowany do stodoły, do wyburzenia 2 ściany b...

2023-11-20 do 2023-11-21

 • Gorzów

Firma Wyburzeniowa Bieruń

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-06 do 2023-06-14

 • Oświęcim

Staranne Wyburzania Budynków

Ten Zlecający nadal szuka profesjonalistów od wyburzań budynków. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², chcąc trafić w dobre miejsce. Umów się na konkretny termin od razu!

2023-06-24 do 2023-07-02

 • Oświęcim

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Oświęcim

Jako znakomici eksperci jesteście w stanie spełnić wymagania odnośnie rozbiórki budynków. Zapytanie ma treść "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m²". Ustal pasujący termin!

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Oświęcim

Świetne Wyburzenia

Rodzaj prac: skucie betonowych schodów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: schody wewnętrzne w domu jednorodzinnym ok 5,5m2 Termin rozpoczęcia p...

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Oświęcim

Zapytanie o wyburzenie ścian, 101-200m², Oświęcim

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-28 do 2023-07-28

 • Oświęcim

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 30m², Oświęcim

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 30m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-26 do 2023-10-04

 • Oświęcim

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 50m², Oświęcim

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Oświęcim, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-06-10 do 2023-06-18

 • Oświęcim

Rewelacyjne Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: Strop tarasu Powierzchnia obiektu: 28m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Oświęcim

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², Poręba Wielka

Ten Klient uważa, że porządne wyburzania budynków to niełatwe zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Poręba wielka

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m², Tychy

Rodzaj prac: Zwalenie stropu z żelbetu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę zwalenie stropu żelbetowego (świeżo lany, około 2...

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Tychy

Solidna Rozbiórka Budynków

Dla Klienta namierzenie solidnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Tychów, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2023-09-21 do 2023-09-21

 • Tychy

Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Witam, Do rozbiórki łazienka. Ściany, sufit zbrojone o grubości około 6cm. Wym...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Tychy
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty