Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Ciechanowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 766 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Ciechanowie

Konkret

126 opinii
Wyburzenia Ciechanów

Zleć zadanie wyburzania ścian ekspertom z miejscowości Ciechanów. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Ciechanowa nie mają sobie równych. Mają propozycję dla każdego.

Świetne Wyburzenia w Ciechanowie

4 opinie
Przemyk - Świetne Wyburzenia w Ciechanowie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wyburzeń i zatrudnij Przemyk. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Stalzłom Sp z o.o.

1 opinia
Stalzłom Sp z o.o. - Solidne Wyburzanie Ścian Ciechanów

Powierz usługę wyburzania ścian ekspertom firmy Stalzłom Sp z o.o. z miejscowości Ciechanów. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Ciechanowa są w ścisłej czołówce. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

AP-Trans Adam Przedpełski

1 opinia
AP-Trans Adam Przedpełski - Pierwszorzędne Kucie Betonu Ciechanów

Powierz usługę pierwszorzędnego kucia betonu profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Ciechanowa i pobliskich powiatów. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

FHU Instal-Goł Andrzej Gołębiowski

3 opinie
FHU Instal-Goł Andrzej Gołębiowski - Porządne Wyburzenia Ciechanów

Pochłonie Cię sprawne działanie FHU Instal-Goł Andrzej Gołębiowski w okolicach Ciechanowa. Ta firma wyburzeniowa posiada doświadczonych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą błyskawicznie. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wyjątkowe Kucie Betonu

2 opinie
Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Szczepański - Wyjątkowe Kucie Betonu Ciechanów

Sprawdź specjalistów z Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Szczepański jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do wyjątkowego kucia betonu w miejscowości Ciechanów lub sąsiednim mieście. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

F.H.U Hydrol

2 opinie
F.H.U Hydrol - Rewelacyjne Kucie Betonu Ciechanów

Zleć zadanie rewelacyjnego kucia betonu specjalistom z firmy F.H.U Hydrol. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Ciechanów i przyległych powiatów. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Konwestur II Jarosław Koniecek

36 opinii
Konwestur II Jarosław Koniecek - Solidna Rozbiórka Budynków Ciechanów

Osoby z Konwestur II Jarosław Koniecek to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od rozbiórki budynków. Już nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Doskonałe Wyburzenia Ciechanów

2 opinie
TOMIZ - Doskonałe Wyburzenia Ciechanów

Poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom TOMIZ. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Ciechanów

1 opinia
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Ciechanów

Znalezienie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC - to prawdziwi fachowcy w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Ciechanowa, którzy znają się na swojej pracy. Ustal pasujący termin już teraz!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Ciechanowie (18)

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 301-500m², Sońsk

Jeśli rozbiórka budynków to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 301-500m²". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Sońsk

Wyburzania Budynków Ciechanów

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-17...

2023-04-29 do 2023-05-07

 • Ciechanów

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Ciechanów

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia, rozbiórki to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-04-22 do 2023-04-30

 • Ciechanów

Porządne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-04 do 2023-04-12

 • Sarnowa góra

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Ciechanów

Klient napisał zlecenie brzmiące "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie wyburzeń daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-03-21 do 2023-03-29

 • Ciechanów

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 1000m², Ciechanów

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Ciechanów

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 301-500m², Załuże-Imbrzyki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-12 do 2023-02-13

 • Załuże-Imbrzyki

Rozbiórka Budynków Ciechanów

Jako fachowiec i prawdziwy profesjonalista w dziedzinie rozbiórki budynków możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w okolicy miejscowości Mazowieckie, który pisze "Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m²". Umów się na rozmowę jeszcze dziś i prześlij ofertę.

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Sońsk

Solidne Wyburzenia Ciechanów

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: Szkola Powierzchnia obiektu: 1000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Ciechanów

Wyburzenia, Rozbiórki Ciechanów

Ten Zleceniodawca jeszcze poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wyburzenie obiektu, do 100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2023-01-11 do 2023-01-19

 • LIPINY GM.GLINOJECK

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 55m², Ciechanów

Rodzaj prac: Skucie balkonu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 55m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Odcięcie balkonu o długości 36m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-03 do 2023-01-03

 • Ciechanów

Najlepsze Wyburzenia

Olśnij tego Zlecającego profesjonalnym działaniem na terenie Ciechanowa. Jako znana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Zapytanie o wyburzenie ścian, 2500m²" i zapewnij, że realizacja wyburzeń zostanie wykonana szybko i z dokładnością. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2022-12-21 do 2022-12-29

 • Ciechanów

Rewelacyjne Wyburzenia

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Płońsk

Doskonała Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: Rozbiórka i porządki w zabudowie gospodarczej Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Praca zawiera pomoc przy rozbiórce...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Winnica

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 35m², Mława

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 35m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Mława

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Mława

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2022-12-18 do 2022-12-26

 • Mława

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m², Baboszewo

Jeśli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek potrzebujesz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 201-300m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Mazowieckie bez wątpienia pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Baboszewo

Rozbiórki Ciechanów

Rodzaj prac: Utylizacja azbestu Rodzaj obiektu: Działka budowlana Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Pułtusk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty