Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Częstochowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 646 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Częstochowie

Doskonałe Kruszenie Betonu

651 opinii
Wyburzenia Częstochowa

Chcesz zlecić kruszenie betonu, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? Broda Trans Bartłomiej Broda to doskonały wybór. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Diamentowcy.pl

14 opinii
Diamentowcy.pl - Doskonałej Jakości Wyburzanie Budynków Częstochowa

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od wyburzania budynków? Zaufaj doświadczeniu Diamentowcy.pl. Jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Fantastyczne Kucie Betonu Częstochowa

11 opinii
DACHtherm Daniel Matyl - Fantastyczne Kucie Betonu Częstochowa

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kucie betonu. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA

8 opinii
KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA - Solidne Wyburzanie Ścian Częstochowa

Po prostu zleć prace dotyczące wyburzania ścian fachowcom z miejscowości Częstochowa. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Częstochowy są w ścisłej czołówce. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Firma Handlowo-Usługowa Błażej Burzyk

6 opinii
Firma Handlowo-Usługowa Błażej Burzyk - Doskonałej Jakości Wyburzenia Częstochowa

Firma Handlowo-Usługowa Błażej Burzyk świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Częstochowy i okolic. Jeśli chcesz poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Moto-Kuźnia Justyna Maślankiewicz

5 opinii
Moto-Kuźnia Justyna Maślankiewicz - Perfekcyjne Wyburzenia Częstochowa

Pochłonie Cię sprawne działanie Moto-Kuźnia Justyna Maślankiewicz w okolicach Częstochowy. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację wyburzeń zakończą szybko i z dokładnością. Zapraszamy do zadawania pytań.

Najlepsze Wyburzenia

1 opinia
SŁAWPOL • Złom • Gruz • Odpady - Najlepsze Wyburzenia Częstochowa

Po prostu zleć zadanie wyburzania ścian profesjonalistom z miejscowości Częstochowa. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Częstochowy są w ścisłej czołówce. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Fantastyczne Kruszenie Betonu Częstochowa

1 opinia
AMB Mateusz Bogacz - Fantastyczne Kruszenie Betonu Częstochowa

Chcesz znaleźć solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? AMB Mateusz Bogacz jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Pierwszorzędne Wyburzenia w Częstochowie

1 opinia
Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz - Pierwszorzędne Wyburzenia w Częstochowie

Jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od wyburzeń to skorzystaj z kwalifikacji Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz. Częstochowa i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zobacz!

P.H.U Kamil Ślęzok

1 opinia
P.H.U Kamil Ślęzok - Najlepsze Wyburzanie Ścian Częstochowa

Przygotowanie wyburzeń będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. P.H.U Kamil Ślęzok ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Częstochowie (20)

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 20m², Częstochowa

Zrealizowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 20m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-05-27 do 2023-06-04
dodano wczoraj o 09:21

 • Częstochowa

Firma Wyburzeniowa Częstochowa

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Rozbiórka domu szkieletowego - pokazowego . Dom na tą chwilę w...

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Częstochowa

Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m², Częstochowa

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Rozbiórka i przewiezienie domu szkieletowego. Konstrukcja metal...

2023-04-27 do 2023-04-27

 • Częstochowa

Wyburzania Budynków Częstochowa

Rodzaj prac: Wyburzenie altanki ogrodowej oraz wyrwanie korzenia Rodzaj obiektu: Stary domek letniskowy Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Witam serdecznie Chciałbym zlecić usługę...

2023-04-22 do 2023-04-30

 • Częstochowa

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 18m², Częstochowa

Jako fachowiec działający na terenie powiatu i świadczący liczne usługi z zakresu solidnej rozbiórki budynków poznaj potrzeby zleceniodawcy, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 18m²". Zaprezentuj dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Częstochowa

Doskonałej Jakości Rozbiórki Częstochowa

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 121m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe inform...

2023-03-25 do 2023-04-02

 • Częstochowa

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 38m², Częstochowa

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 38m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: 38m2 ,płyta betonowa, parter Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowi...

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Częstochowa

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Częstochowa

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Częstochowa, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-02-16 do 2023-02-24

 • Częstochowa

Świetne Wyburzenia, Rozbiórki Częstochowa

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: domek na ogródkach działkowych Powierzchnia obiektu: 13m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Jest to domek ok. 13 m 2 , parterowy , znajdujący się n...

2023-02-15 do 2023-02-23

 • Częstochowa

Pierwszorzędna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Wzmocnienie sufitu Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Częstochowa

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Częstochowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wyburzenie 3 budynków o łącznej powierzchni 225,8 m2. Zakres zadania: - ...

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Częstochowa

Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki

Ten Zlecający wciąż poszukuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 10m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Częstochowa

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Budynek oficyny i ruiny budynku. Budynek parterowy z dachem je...

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Częstochowa

Zlecę wyburzenie ścian, 10m², Częstochowa

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Częstochowa

Rozbiórki

Zachwyć Klienta fachowym działaniem w miejscowości Częstochowa. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Zapotrzebowanie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m²" i dowiedź, że realizacja rozbiórek zostanie wykonana z należytą uwagą. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Częstochowa

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 330m², Częstochowa

Jeśli wciąż jako dobra firma od wyburzeń, rozbiórek poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wyburzenie obiektu, 330m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z pewnością uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2022-12-30 do 2023-01-07

 • Częstochowa

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 3330m², Częstochowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 3330m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-12-30 do 2022-12-30

 • Częstochowa

Solidna Firma Wyburzeniowa

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

2022-12-21 do 2022-12-29

 • Częstochowa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty