Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Dąbrowie Górniczej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
566 159 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Dąbrowie Górniczej

Doskonałej Jakości Wyburzenia

19 opinii
Wyburzenia Dąbrowa Górnicza

Wciąż potrzebujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj doświadczeniu GW Wyburzenia. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zobacz!

Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo

18 opinii
Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo - Najlepsze Rozbiórki Dąbrowa Górnicza

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to eksperci z Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo są dla Ciebie idealni. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Kinga Kuc KING-REM

8 opinii
Kinga Kuc KING-REM - Świetne Wyburzenia, Rozbiórki Dąbrowa Górnicza

Nadal szukasz profesjonalistów od wyburzeń, rozbiórek? Skorzystaj z kwalifikacji Kinga Kuc KING-REM. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

11 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Porządne Wyburzenia Dąbrowa Górnicza

Jeżeli nadal potrzebujesz ekspertów od wyburzeń to wykorzystaj doświadczenie Dominik-KRAK-TRANS-BUD. Dąbrowa Górnicza i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Moto-Kuźnia Justyna Maślankiewicz

5 opinii
Moto-Kuźnia Justyna Maślankiewicz - Doskonałe Wyburzenia Dąbrowa Górnicza

Jesteś zdania, że doskonałe wyburzenia to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Profesjonalne Rozbiórki Dąbrowa Górnicza

4 opinie
Pracownia Projektowo-Budowlana - Profesjonalne Rozbiórki Dąbrowa Górnicza

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Pracownia Projektowo-Budowlana są dla Ciebie idealni. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Solidne Usuwanie Azbestu w Dąbrowie Górniczej

3 opinie
Janusz Koczar DIGGING - Solidne Usuwanie Azbestu w Dąbrowie Górniczej

Już od kilku lat pracownicy firmy Janusz Koczar DIGGING realizują usługi z zakresu usuwania azbestu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Najlepsze Wyburzanie Ścian Dąbrowa Górnicza

3 opinie
wykop dkj - Najlepsze Wyburzanie Ścian Dąbrowa Górnicza

Starasz się odnaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu najlepszego wyburzania ścian, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma wykop dkj jest do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

1 opinia
Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz - Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Dąbrowa Górnicza

Stworzona z zamiłowania do rozbiórki budynków firma oferuje perfekcyjne usuwanie azbestu na obszarze miejscowości Dąbrowa Górnicza, jak również pobliskich miast i powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Buumtrans Beton Towarowy Sp. z o.o.

1 opinia
Buumtrans Beton Towarowy Sp. z o.o. - Rewelacyjne Kucie Betonu Dąbrowa Górnicza

Szukasz ekspertów od rewelacyjnego kucia betonu w miejscowości Dąbrowa Górnicza lub w rejonie powiatu? Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Dąbrowie Górniczej (15)

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Dąbrowa Górnicza

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wyburzenie obiektu, 201-300m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 12m², Dąbrowa Górnicza

Rodzaj prac: Rozbiórka kiosku położonego na bloczkach fundamentowych Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 12m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Kiosk ma wymiary 3x...

2022-09-08 do 2022-09-16

 • Dąbrowa Górnicza

Dam zlecenie na rozbiórkę fundamentu, 101-200m², Dąbrowa Górnicza

Jako fachowiec i prawdziwy wyjadacz w branży rozbiórki budynków możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w okolicy Dąbrowy Górniczej, który napisał "Dam zlecenie na rozbiórkę fundamentu, 101-200m²". Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

2022-08-22 do 2022-08-30

 • Dąbrowa Górnicza

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Dąbrowa Górnicza

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia, rozbiórki to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2022-08-12 do 2022-08-20

 • Dąbrowa Górnicza

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 10m², Dąbrowa Górnicza

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-08-07 do 2022-08-15

 • Dąbrowa Górnicza

Potrzebna ekipa na kruszenie materiałów, 101-200m², Łazy

Skontaktuj się z Klientem jako wyjątkowa firma wyburzeniowa oferująca swoje doświadczenie w miejscowości Śląskie oraz w pobliskich miastach. Pokaż dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-12-31 do 2023-01-08

 • Łazy

Perfekcyjne Wyburzania Budynków Dąbrowa Górnicza

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 20m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wyburzań budynków daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Złóż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Łazy

Profesjonalne Wyburzania Budynków

Olśnij Klienta sprawnym działaniem na terenie Śląskiego. Jako znana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie "Zlecę rozbiórkę obiektu, 20m²" i udowodnij, że realizacja wyburzań budynków zostanie zakończona błyskawicznie. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Łazy

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 18m², Sosnowiec

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zapytanie o wyburzenie obiektu, 18m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wyburzeń wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedłóż ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Sosnowiec

Prace rozbiórkowe, 301-500m², Sosnowiec

Dla Klienta namierzenie perfekcyjnej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Sosnowca, którzy znają się na swojej robocie. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2022-10-03 do 2022-10-11

 • Sosnowiec

Wyburzenia, Rozbiórki

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2022-11-20 do 2022-11-28

 • Sosnowiec

Rozbiórka Budynków Dąbrowa Górnicza

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Sosnowiec

Porządne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: demontaż stalowej futryny ze ściany karton-gips, demontaż ścianki karton-gips Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 33m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: demonta...

2022-09-12 do 2022-09-20

 • Sosnowiec

Prace rozbiórkowe, 101-200m², Sosnowiec

Zlecenie o treści - Prace rozbiórkowe, 101-200m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Sosnowca oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2022-10-23 do 2022-10-31

 • Sosnowiec

Zapytanie o wyburzenie ścian, do 100m², Sosnowiec

Zapytanie o treści - Zapytanie o wyburzenie ścian, do 100m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Sosnowiec i okolic. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Sosnowiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty