Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Gdańsku

Stol-Bud Usługi Stolarsko-Budowlane

17 opinii
Wyburzenia Gdańsk

Dobra firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Gdańsk oraz w przyległych miastach. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Janusz Baranowski USŁUGI TRANSPORTOWO-BUDOWLANE

16 opinii
Janusz Baranowski USŁUGI TRANSPORTOWO-BUDOWLANE - Profesjonalne Kruszenie Betonu Gdańsk

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Janusz Baranowski USŁUGI TRANSPORTOWO-BUDOWLANE perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin!

Profesjonalne Wyburzanie Budynków Gdańsk

8 opinii
Michał Ziemer-Prace ziemne - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Gdańsk

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od wyburzania budynków? Skorzystaj z doświadczenia Michał Ziemer-Prace ziemne. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Fantastyczne Kucie Betonu Gdańsk

5 opinii
Falmar Tomasz Fularczyk - Fantastyczne Kucie Betonu Gdańsk

Chesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu fantastycznego kucia betonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Falmar Tomasz Fularczyk jest gotowa Ci pomóc. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki

5 opinii
P.P.H.U DIAMENT s.c. - Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki Gdańsk

Poszukujesz specjalisty od wyburzania budynków? Skorzystaj z kwalifikacji P.P.H.U DIAMENT s.c.. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Najwyższej Klasy Kucie Betonu

8 opinii
Krzych-Bud - Najwyższej Klasy Kucie Betonu Gdańsk

Chesz znaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu najwyższej klasy kucia betonu z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Krzych-Bud jest Twoim rozwiązaniem. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Zwar-Bud Sp. z o.o.

4 opinie
Zwar-Bud Sp. z o.o. - Doskonałe Wyburzenia Gdańsk

Zwar-Bud Sp. z o.o. oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Gdańska i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

RearrangeTK

3 opinie
RearrangeTK - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Gdańsk

RearrangeTK oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Gdańska i z sąsiednich miast. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

HONEST Karol Kleniewski

3 opinie
HONEST Karol Kleniewski - Świetne Rozbiórki Gdańsk

Nadal szukasz specjalisty od rozbiórek? Powierz tę kwestię specjalistom z HONEST Karol Kleniewski. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Najlepsze Wyburzenia w Gdańsku

2 opinie
PHU GRONEK - Najlepsze Wyburzenia w Gdańsku

Uważasz, że najlepsze wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Gdańsku (45)

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 1500m², Gdańsk

Zrealizowanie wyburzeń z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 1500m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-09-15 do 2023-09-23
dodano 6 dni temu

 • Gdańsk

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m², Gdańsk

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Wyburzenie ścianek z płyty g/k. Płyta podwójnie kręcona, wełna skalna w śro...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 1000m², Gdańsk

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: Obiekt użyteczności publicznej Powierzchnia obiektu: 1000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Prowadzimy remont obiektu użyteczności publicznej poszukujemy lud...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Gdańsk

Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki Gdańsk

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-08-25 do 2023-08-28

 • Gdańsk

Zlecę wyburzenie ścian, 45m², Gdańsk

W dalszym ciągu masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wyburzeń, rozbiórek. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Gdańsk

Znakomite Wyburzania Budynków Gdańsk

To zlecenie o treści - Zlecę wyburzenie ścian, 101-200m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Gdańska oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m², Otomin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-01 do 2023-08-09

 • Otomin

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 25m², Gdańsk

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia, rozbiórki to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 25m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Gdańsk

Rewelacyjne Wyburzenia Gdańsk

Jeżeli jeszcze jako profesjonalista od wyburzeń szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Gdańska bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeszcze dziś zadzwoń do niego.

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Gdańsk

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 1000m², Gdańsk

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 1000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Gdańsk

Dam zlecenie na rozbiórkę fundamentu, 301-500m², Gdańsk

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Fundament szklarni 50x11 plus rozbiórka budynku gospodarcze...

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 50m², Otomin

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 5x5, pustak, parter i piętro Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmo...

2023-07-22 do 2023-07-30

 • Otomin

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 50m², Gdańsk

Klient napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 50m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wyburzeń wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Gdańsk

Prace rozbiórkowe, 100m², Gdańsk

Rodzaj prac: wycięcie otworu w ścianie - 2 ściany - jedna z gk, montaż drzwi wejściowych + montaż furtki. Rodzaj obiektu: jednorodzinny dom Powierzchnia obiektu: 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe info...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Gdańsk

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m², Gdańsk

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-20 do 2023-07-20

 • Gdańsk

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 100m², Borkowo

Rodzaj prac: Wyburzenia schodów betonowych Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Borkowo

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 101-200m², Gdańsk

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 101-200m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Gdańsk

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 246m², Gdańsk

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 246m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie wyburzeń daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-07-11 do 2023-07-11

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty