Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Gdańsku

Stol-Bud Usługi Stolarsko-Budowlane

17 opinii
Wyburzenia Gdańsk

Dobra firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Gdańsk oraz w przyległych miastach. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Janusz Baranowski USŁUGI TRANSPORTOWO-BUDOWLANE

14 opinii
Janusz Baranowski USŁUGI TRANSPORTOWO-BUDOWLANE - Profesjonalne Kruszenie Betonu Gdańsk

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Janusz Baranowski USŁUGI TRANSPORTOWO-BUDOWLANE perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin!

Profesjonalne Wyburzanie Budynków Gdańsk

10 opinii
FACH-MAJSTER Professional - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Gdańsk

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od wyburzania budynków? Skorzystaj z doświadczenia FACH-MAJSTER Professional. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Fantastyczne Kucie Betonu Gdańsk

6 opinii
Michał Ziemer-Prace ziemne - Fantastyczne Kucie Betonu Gdańsk

Chesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu fantastycznego kucia betonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Michał Ziemer-Prace ziemne jest gotowa Ci pomóc. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki

5 opinii
Falmar Tomasz Fularczyk - Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki Gdańsk

Poszukujesz specjalisty od wyburzania budynków? Skorzystaj z kwalifikacji Falmar Tomasz Fularczyk. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Najwyższej Klasy Kucie Betonu

4 opinie
DAN-REX - Najwyższej Klasy Kucie Betonu Gdańsk

Chesz znaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu najwyższej klasy kucia betonu z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma DAN-REX jest Twoim rozwiązaniem. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Krzych-Bud

8 opinii
Krzych-Bud - Doskonałe Wyburzenia Gdańsk

Krzych-Bud oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Gdańska i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Dominik Gański usługi brukarskie i wykonczeniowe

4 opinie
Dominik Gański usługi brukarskie i wykonczeniowe - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Gdańsk

Dominik Gański usługi brukarskie i wykonczeniowe oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Gdańska i z sąsiednich miast. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

KZ Zdanpol Sp. z o.o.

3 opinie
KZ Zdanpol Sp. z o.o. - Świetne Rozbiórki Gdańsk

Nadal szukasz specjalisty od rozbiórek? Powierz tę kwestię specjalistom z KZ Zdanpol Sp. z o.o.. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Najlepsze Wyburzenia w Gdańsku

1 opinia
Pagan Łukasz Fularczyk - Najlepsze Wyburzenia w Gdańsku

Uważasz, że najlepsze wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Gdańsku (44)

Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m², Gdańsk

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-03-18 do 2023-03-26

 • Gdańsk

Wyjątkowa Firma Wyburzeniowa Gdańsk

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Gdańsk

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Gdańsk

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Pomorskie, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-03-04 do 2023-03-12

 • Kowale

Porządne Wyburzenia Gdańsk

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-04 do 2023-03-12

 • Gdańsk

Rewelacyjna Firma Wyburzeniowa

Olśnij Zlecającego profesjonalnym działaniem w okolicach Gdańska. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Zlecę prace rozbiórkowe, 13m²" i udowodnij, że jego realizacja zostanie wykonana dokładnie. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Gdańsk

Szukamy wykonawców i dostawców, Gdańsk

Zakres zlecenia: wycinanie metalowych ościeżnic, przygotowanie otworu pod drzwi Termin skorzystania z oferty: termin do uzgodnienia...

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Gdańsk

Najlepsze Wyburzenia

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Do rozbiórki dom jednorodzinny "klocek" + budynek gospodarczy. Zadanie ob...

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Gdańsk

Profesjonalne Wyburzenia

Ten Zlecający nadal potrzebuje specjalisty od wyburzeń. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 301-500m², chcąc doświadczonych specjalistów. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-02-23 do 2023-03-03

 • Gdańsk

Prace rozbiórkowe, 301-500m², Gdańsk

Rodzaj prac: Remont hali Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-23 do 2023-02-23

 • Gdańsk

Zapytanie o wyburzenie ścian, 301-500m², Gdańsk

Poszukiwana jest wiarygodna firma wyburzeniowa obsługująca Twój rejon. Zapoznaj się zgłoszenia o treści - Zapytanie o wyburzenie ścian, 301-500m². Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Gdańsk

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 105m², Gdańsk

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 105m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: wyburzenie domu jednorodzinnego parterowego z garażem w przyziemiu ("ala" ko...

2023-02-14 do 2023-02-22

 • Gdańsk

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 301-500m², Gdańsk

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Do wyburzenia 5 obiektów magazynowo/handlowych w Gdańsku,...

2023-02-09 do 2023-02-17

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 71m², Gdańsk

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wyburzenia, rozbiórki to nieprosty temat. Napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 71m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Gdańsk

Znakomite Wyburzania Budynków Gdańsk

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na kruszenie materiałów, 301-500m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wyburzań budynków daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Gdańsk

Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki Gdańsk

Ten Klient uważa, że profesjonalne wyburzenia, rozbiórki to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 201-300m², Gdańsk

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Gruz betonowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 12m², Gdańsk

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od wyburzeń potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 12m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Gdańsk na pewno dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 10m², Gdańsk

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Jes to to ruchomość, kiosk, drewniany z przeszkleniami. Termin roz...

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty