Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 830 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Gliwicach

Najlepsze Wyburzenia Gliwice

23 opinie
Wyburzenia Gliwice

Zrealizowanie wyburzeń będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. PRZE-TRANSPORT ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu

19 opinii
GW Wyburzenia - Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu Gliwice

Od wielu lat pracownicy firmy GW Wyburzenia realizują usługi z zakresu usuwania azbestu, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo

18 opinii
Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo - Najlepsze Usuwanie Azbestu w Gliwicach

Rozbiórka budynków nie ma dla Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi w zakresie usuwania azbestu. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Rewelacyjne Kucie Betonu

13 opinii
Diamentowcy.pl - Rewelacyjne Kucie Betonu Gliwice

Wybierz tych specjalistów jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do rewelacyjnego kucia betonu na terenie Gliwic lub okolicy. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Solidne Kucie Betonu

6 opinii
Cel Plus Maciej Mosiek - Solidne Kucie Betonu Gliwice

Zleć usługę kucia betonu profesjonalistom z miejscowości Gliwice. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Gliwic nie mają sobie równych. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Znakomite Wyburzenia

4 opinie
Pracownia Projektowo-Budowlana - Znakomite Wyburzenia Gliwice

Gdy szukasz świetnej współpracy to eksperci z Pracownia Projektowo-Budowlana są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Gliwice

3 opinie
Janusz Koczar DIGGING - Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Gliwice

Firma Janusz Koczar DIGGING oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Gliwic i okolic. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

wykop dkj

3 opinie
wykop dkj - Rewelacyjne Wyburzanie Ścian Gliwice

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć prace specjalistom od wyburzania ścian z Gliwic. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Doskonałej Jakości Wyburzenia

1 opinia
Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz - Doskonałej Jakości Wyburzenia Gliwice

Planujesz wybrać sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Przedsiębiorstwo Budowlane BUDNAR Janusz Narusz z Gliwic jest na to skuteczną metodą. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

BOGMAR

1 opinia
BOGMAR - Doskonałej Jakości Wyburzanie Budynków Gliwice

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od wyburzania budynków? Zaufaj doświadczeniu BOGMAR. Jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Gliwicach (18)

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², Gliwice

To zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz skupia się na Klientach z Gliwic oraz przyległych powiatów. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-03-17 do 2023-03-25

 • Gliwice

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 32m², Gliwice

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wyburzenia to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 32m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin od razu!

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Gliwice

Potrzebna ekipa na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m², Gliwice

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na rozbiórkę stropodachu, 301-500m², Rzeczyce

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Papa + drewno Termin rozpoczęcia prac: do uzgo...

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Rzeczyce

Rewelacyjne Wyburzania Budynków Gliwice

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Gliwice

Profesjonalne Rozbiórki Gliwice

Wpraw w zachwyt Zlecającego sprawnym działaniem w rejonie Gliwic. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 1200m²" i pokaż, że realizacja rozbiórek zostanie zakończona dokładnie. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Gliwice

Staranne Rozbiórki

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje specjalisty od rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 40m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Złóż bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

2022-10-31 do 2022-11-08

 • Gliwice

Dobra Firma Wyburzeniowa Gliwice

Dla Klienta wybranie dobrej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Gliwic, którzy znają się na swojej pracy. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2022-10-25 do 2022-11-02

 • Gliwice

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Gliwice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Do wyburzenie jest dom wolnostojący, murowana stodoła oraz pomieszczenia ...

2022-10-10 do 2022-10-18

 • Gliwice

Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki Gliwice

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-08 do 2023-02-09

 • Świętoszowice

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Zabrze

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-11 do 2022-11-14

 • Zabrze

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Gliwice

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-09-22 do 2022-09-30

 • Zabrze

Dam zlecenie na rozbiórkę fundamentu, do 100m², Zabrze

Zlecający napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę fundamentu, do 100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie wyburzań budynków daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Zabrze

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Zabrze

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-30 do 2023-04-07
dodano 1 godzinę temu

 • Zabrze

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 301-500m², Zabrze

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-09-22 do 2022-09-23

 • Zabrze

Zlecę wyburzenie obiektu, 24m², Zabrze

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 24m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dzień dobry, Chciałbym wyburzyć garaż o powierzchni 24 m2. Garaż j...

2022-10-21 do 2022-10-29

 • Zabrze

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Zabrze

Zleceniodawca poszukuje świetnej współpracy, pisząc - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Zabrze

Zlecę rozbiórkę obiektu, 101-200m², Knurów

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-05-15...

2022-12-26 do 2023-01-03

 • Knurów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty