Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Kościanie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Kościanie

Najlepsze Usuwanie Azbestu Kościan

3 opinie
Wyburzenia Kościan

Rozbiórka budynków nie ma dla PHU A-Z KRZYSZTOF DOBICKI żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi w zakresie usuwania azbestu. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

ADAMAS ŁUKASZ ŻACZYK

4 opinie
ADAMAS ŁUKASZ ŻACZYK - Solidne Wyburzenia Kościan

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? ADAMAS ŁUKASZ ŻACZYK jest na to skuteczną metodą. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Usługi Sprzedaż

1 opinia
Usługi Sprzedaż - Pierwszorzędne Kucie Betonu Kościan

Powierz usługę pierwszorzędnego kucia betonu profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Kościana i pobliskich powiatów. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Najlepsze Wyburzanie Ścian Kościan

26 opinii
Firma Ogólnobudowlana Apolinarski Szymon - Najlepsze Wyburzanie Ścian Kościan

Starasz się odnaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu najlepszego wyburzania ścian, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Firma Ogólnobudowlana Apolinarski Szymon jest do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

KAMILUJD Kamil Wieczorek

1 opinia
KAMILUJD Kamil Wieczorek - Doskonałej Jakości Wyburzenia Kościan

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od wyburzeń? Skorzystaj z kwalifikacji KAMILUJD Kamil Wieczorek. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Rewelacyjne Kucie Betonu

3 opinie
ELBUD M. Dworzyński, nr tel. - Rewelacyjne Kucie Betonu Kościan

Po prostu zleć usługę kucia betonu ekspertom z miejscowości Kościan. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Kościana są jednymi z najlepszych. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Fenomenalna Firma Wyburzeniowa

1 opinia
Esko Adam Majewski - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Kościan

Oszołomi Cię sprawne działanie Esko Adam Majewski w miejscowości Kościan. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń, rozbiórek wykonają błyskawicznie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Wyjątkowe Wyburzanie Ścian

1 opinia
Kostekuslugibudowlane - Wyjątkowe Wyburzanie Ścian Kościan

Zleć prace dotyczące wyburzania ścian ekspertom z miejscowości Kościan. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Kościana są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Najlepsze Wyburzenia w Kościanie

6 opinii
Firma Budowlana "Foltyn" - Najlepsze Wyburzenia w Kościanie

Planujesz wybrać rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Firma Budowlana Foltyn jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Doskonałej Jakości Wyburzanie Budynków

1 opinia
Eljon Karol Ludwiczak - Doskonałej Jakości Wyburzanie Budynków Kościan

Nadal szukasz profesjonalistów od wyburzania budynków? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Eljon Karol Ludwiczak. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Kościanie (18)

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Kościan

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dom około 120m z cegły Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 dni temu

 • Kościan

Wyburzenia Kościan

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 80m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-14 do 2023-09-14

 • Kościan

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Kościan

Wpraw w zachwyt tego Zleceniodawcę sprawnym działaniem w okolicach Kościana. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 201-300m²" i dowiedź, że realizacja wyburzeń zostanie zakończona błyskawicznie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Kościan

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Kościan

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Kościan

Firma Wyburzeniowa Kościan

To zapytanie o treści - Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, do 100m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Wielkopolskie oraz przyległych powiatów. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Klienta.

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Czempiń

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, do 100m², Kościan

Dla Klienta wybranie fenomenalnej firmy wyburzeniowej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, z własnej inicjatywy jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Kościana, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-05-21 do 2023-05-29

 • Kościan

Rozbiórka Budynków Kościan

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: Domek letniskowy na ogródku działkowym Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Kościan

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 55m², Kościan

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 55m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-19 do 2023-03-26

 • Kościan

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 25m², Puszczykowo

Zleceniodawca poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 25m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Puszczykowo

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 15m², Puszczykowo

Zrealizowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 15m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Puszczykowo

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Śrem

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Śrem

Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Kościan

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Załatwienie formalności związanych z pozwoleniem na rozbiórkę ...

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Śrem

Najwyższej Klasy Firma Wyburzeniowa

Dla Klienta wyszukanie najwyższej klasy firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, z własnej inicjatywy jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Wielkopolskiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Plewiska

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Mosina

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Do wyburzenia budynek mieszkalny ok. 140m2 oraz budynek magazynowy ok. 40...

2023-05-31 do 2023-06-08

 • Mosina

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 10m², Leszno

Próbujesz znaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Leszna. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaproponuj termin od razu!

2023-05-27 do 2023-06-04

 • Leszno

Prace rozbiórkowe, 101-200m², Leszno

Rodzaj prac: Pocięcie lub tylko wyniesienie kotła CO z kotłowni Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Witam, zdemontowałem piec węglowy - ok. ...

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Leszno

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Leszno

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 201-300m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Pokaż ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej.

2023-03-24 do 2023-04-01

 • Leszno

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-27 do 2023-04-04

 • Leszno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty