Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Krakowie

Rewelacyjne Usuwanie Azbestu Kraków

61 opinii
Wyburzenia Kraków

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy Firma Remontowo-Budowlana LIT-BUD, której specjalnością jest usuwanie azbestu. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Solidne Kucie Betonu Kraków

41 opinii
"MAAT" Tomasz Gondek - Solidne Kucie Betonu Kraków

Po prostu zleć prace dotyczące kucia betonu ekspertom firmy MAAT Tomasz Gondek z miejscowości Kraków. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Krakowa są jednymi z najlepszych. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

DIGGER-TRANS

22 opinie
DIGGER-TRANS - Pierwszorzędne Rozbiórki Kraków

Jeżeli nadal poszukujesz dobrej firmy od rozbiórek to skorzystaj z doświadczenia DIGGER-TRANS. Kraków to teren, na którym koncentrują swoje działania. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

16 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Rewelacyjne Kucie Betonu Kraków

Szukasz ekspertów od rewelacyjnego kucia betonu w miejscowości Kraków lub w rejonie powiatu? Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

USŁUGI BUDOWLANE PAWEŁ GORYL

10 opinii
USŁUGI BUDOWLANE PAWEŁ GORYL - Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki Kraków

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek to wykorzystaj doświadczenie USŁUGI BUDOWLANE PAWEŁ GORYL. Kraków i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjne Rozbiórki w Krakowie

8 opinii
Gruzostal Rozbiórki Wyburzenia - Rewelacyjne Rozbiórki w Krakowie

Jeżeli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od rozbiórek to skorzystaj z doświadczenia Gruzostal Rozbiórki Wyburzenia. Kraków i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Doskonałej Jakości Wyburzenia

5 opinii
FHU "Az-best" - Doskonałej Jakości Wyburzenia Kraków

Planujesz wybrać sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? FHU Az-best z Krakowa jest na to skuteczną metodą. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Usługi remontowe

4 opinie
Usługi remontowe - Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa Kraków

Perfekcyjna firma wyburzeniowa świadcząca swoje usługi na terenie Krakowa oraz w okolicznych miastach. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Ergal-S. Dekarstwo, dachy, remonty, wyburzenia, roboty ziemne

1 opinia
Ergal-S. Dekarstwo, dachy, remonty, wyburzenia, roboty ziemne - Najlepsze Wyburzanie Ścian Kraków

Przygotowanie wyburzeń będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Ergal-S. Dekarstwo dachy remonty wyburzenia roboty ziemne ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

F.H.T.U. Łukasz Pernal

1 opinia
F.H.T.U. Łukasz Pernal - Świetne Rozbiórki Kraków

Pochłonie Cię fachowe działanie F.H.T.U. Łukasz Pernal w rejonie Krakowa. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek zakończą dokładnie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Krakowie (73)

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 301-500m², Kraków

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 60m², Kraków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 60m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Kraków

Perfekcyjne Wyburzenia Kraków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: nieduża ścianka, parter, wywóz gruzu do ustalenia, trzeba wykońc...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, do 100m², Kraków

Poszukiwana jest wiarygodna firma wyburzeniowa obsługująca Twój rejon. Zapoznaj się zgłoszenia o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, do 100m². Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Kraków

Firma Wyburzeniowa Kraków

Jako dobra firma wyburzeniowa z Krakowa oraz prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Przedstaw dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, do 100m², Kraków

Na wypadek jeśli nadal jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek szukasz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, do 100m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Krakowa bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Kraków

Wyburzenia

Zleceniodawca poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapytanie o wyburzenie ścian, 20m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Kraków

Zapytanie o rozbiórkę fundamentu, 10m², Kraków

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Do skucia stopień przed wejściem do domu. Termin rozpoczęcia pr...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Kraków

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, 301-500m², Kraków

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 20m², Kraków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Kraków

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków Kraków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Kraków

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: wyburzenie oficyny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Kraków

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 18m², Kraków

Wyślij ofertę Klientowi jako firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Kraków oraz na obszarze Krakowa. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Kraków

Zlecę kruszenie materiałów, 101-200m², Kraków

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Kraków

Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki Kraków

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 101-200m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Kraków

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 10m², Kraków

Jako fachowiec działający na obszarze miejscowości Kraków i świadczący różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej rozbiórki budynków zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 10m²". Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-15 do 2023-08-23

 • Kraków

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 10m², Kraków

Rodzaj prac: Usunięcie żelbetowego daszka nad wejściem Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Dzień dobry. Poszukuję firmy do wycięcia daszka żelbet...

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Kraków

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Kraków

Na wypadek jeśli jeszcze jako ekspert od rozbiórek potrzebujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Krakowa z pewnością udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty