Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Krakowie

Rewelacyjne Usuwanie Azbestu Kraków

58 opinii
Wyburzenia Kraków

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy Firma Remontowo-Budowlana LIT-BUD, której specjalnością jest usuwanie azbestu. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Solidne Kucie Betonu Kraków

39 opinii
"MAAT" Tomasz Gondek - Solidne Kucie Betonu Kraków

Po prostu zleć prace dotyczące kucia betonu ekspertom firmy MAAT Tomasz Gondek z miejscowości Kraków. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Na terenie Krakowa są jednymi z najlepszych. Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Diamentowcy.pl

13 opinii
Diamentowcy.pl - Pierwszorzędne Rozbiórki Kraków

Jeżeli nadal poszukujesz dobrej firmy od rozbiórek to skorzystaj z doświadczenia Diamentowcy.pl. Kraków to teren, na którym koncentrują swoje działania. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

12 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Rewelacyjne Kucie Betonu Kraków

Szukasz ekspertów od rewelacyjnego kucia betonu w miejscowości Kraków lub w rejonie powiatu? Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Kinga Kuc KING-REM

8 opinii
Kinga Kuc KING-REM - Profesjonalne Wyburzenia, Rozbiórki Kraków

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek to wykorzystaj doświadczenie Kinga Kuc KING-REM. Kraków i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjne Rozbiórki w Krakowie

6 opinii
Tomasz Łada KEMO-BUD - Rewelacyjne Rozbiórki w Krakowie

Jeżeli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od rozbiórek to skorzystaj z doświadczenia Tomasz Łada KEMO-BUD. Kraków i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Doskonałej Jakości Wyburzenia

5 opinii
Leszek Wcisło J&R Roboty Ziemne - Doskonałej Jakości Wyburzenia Kraków

Planujesz wybrać sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Leszek Wcisło JR Roboty Ziemne z Krakowa jest na to skuteczną metodą. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Usługi remontowe

4 opinie
Usługi remontowe - Perfekcyjna Firma Wyburzeniowa Kraków

Perfekcyjna firma wyburzeniowa świadcząca swoje usługi na terenie Krakowa oraz w okolicznych miastach. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Solmar

2 opinie
Solmar - Najlepsze Wyburzanie Ścian Kraków

Przygotowanie wyburzeń będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Solmar ma doświadczenie w branży, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

F.H.T.U. Łukasz Pernal

1 opinia
F.H.T.U. Łukasz Pernal - Świetne Rozbiórki Kraków

Pochłonie Cię fachowe działanie F.H.T.U. Łukasz Pernal w rejonie Krakowa. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek zakończą dokładnie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Krakowie (50)

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m², Libertów

Ten Klient uważa, że profesjonalne wyburzenia, rozbiórki to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 5 dni temu

 • Libertów

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 35m², Kraków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 35m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wyburzenie stajni/budynku gospodarczego murowanego z płytą betonow...

2023-03-19 do 2023-03-20

 • Kraków

Solidne Wyburzenia Kraków

Ten Klient myśli, że solidne wyburzenia to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 25m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Kraków

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Kraków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Do wyburzenia stary dom wymiary 8m x 8m, 5m-wys plus budynek gospodarczy...

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Kraków

Świetne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie schodów betonowych w domu jednorodzinnym, usunięcie futryn drzwiowych metalowych Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe ...

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Kraków

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki Kraków

Jeżeli wciąż jako ekspert od wyburzeń, rozbiórek potrzebujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 301-500m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2023-03-03 do 2023-03-03

 • Kraków

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Kraków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Kraków

Zlecę wyburzenie obiektu, 201-300m², Kraków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Zlecę rozbiórkę budynku mieszkalnego wraz z utylizacją odpadów. Budynek ...

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Kraków

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Kraków

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Kraków, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-02-19 do 2023-02-27

 • Kraków

Najlepsza Firma Wyburzeniowa Kraków

Odpowiedz na zlecenie jako najlepsza firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi na terenie Krakowa oraz w przyległych powiatach. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-02-18 do 2023-02-26

 • Kraków

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 180m², Kraków

Rodzaj prac: 15 cm wylewki bez zbrojenia Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 180m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Beton wylewka 10-15 cm Termin rozpoczęcia prac: w c...

2023-02-15 do 2023-02-23

 • Kraków

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 50m², Kraków

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 50m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2023-02-15 do 2023-02-23

 • Kraków

Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 101-200m², Kraków

Składający zapytanie napisał "Zapotrzebowanie na wyburzenie ścian, 101-200m²". Jako solidna firma wyburzeniowa, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie wykonaniem zlecenia, a Zleceniodawcy przekonają się o doskonałej obsłudze. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Kraków

Perfekcyjne Wyburzania Budynków Kraków

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 101-200m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wyburzań budynków daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-02-01 do 2023-02-02

 • Kraków

Zlecę prace rozbiórkowe, 40m², Kraków

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zlecę prace rozbiórkowe, 40m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-01-21 do 2023-01-29

 • Kraków

Zlecę prace rozbiórkowe, 201-300m², Kraków

Rodzaj prac: rozbiórka drewnianych domków Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: kilkanaście ogródków działkowych z ogrodzeniem Ter...

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Kraków

Znakomita Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: drewniane domki działkowe z ogrodzeniem drzwami owocowymi i k...

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Kraków

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m², Kraków

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wyburzeń wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedłóż ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-01-15 do 2023-01-23

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty