Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Lidzbarku Warmińskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 915 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Lidzbarku Warmińskim

URBAN

5 opinii
Wyburzenia Lidzbark Warmiński

Zachwyci Cię sprawne działanie URBAN w rejonie Lidzbarku Warmińskiego. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają dokładnie. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Zdzisław Dziuba

15 opinii
Zdzisław Dziuba - Solidne Wyburzanie Ścian Lidzbark Warmiński

Powierz usługę wyburzania ścian ekspertom firmy Zdzisław Dziuba z miejscowości Lidzbark Warmiński. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Lidzbarku Warmińskiego są w ścisłej czołówce. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Fenomenalna Firma Wyburzeniowa

2 opinie
USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE ZBIGNIEW LIPIAK - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Lidzbark Warmiński

Chcesz powierzyć usuwanie azbestu, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE ZBIGNIEW LIPIAK to świetny wybór. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidne Kucie Betonu

1 opinia
Usługi elektryczne - Solidne Kucie Betonu Lidzbark Warmiński

Jeśli interesuje Cię solidne kucie betonu i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Usługi elektryczne. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Doskonałe Wyburzenia Lidzbark Warmiński

2 opinie
Zakład Usług Budowlano Wykończeniowych - Doskonałe Wyburzenia Lidzbark Warmiński

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Zakład Usług Budowlano Wykończeniowych. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Najlepsze Wyburzenia Lidzbark Warmiński

GreenBud-Ziółkowski - Najlepsze Wyburzenia Lidzbark Warmiński

Potrzebujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj doświadczeniu GreenBud-Ziółkowski. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Usługi Wielobranżowe

Usługi Wielobranżowe - Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Lidzbark Warmiński

Bez oporów zleć usługę pierwszorzędnego usuwania azbestu profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Lidzbarku Warmińskiego i pobliskich miast. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Usługi budowlane

Usługi budowlane - Doskonałej Jakości Wyburzenia Lidzbark Warmiński

Podekscytuje Cię fachowe działanie Usługi budowlane w miejscowości Lidzbark Warmiński. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają szybko. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Vision Luks

Vision Luks - Znakomite Wyburzanie Budynków Lidzbark Warmiński

Jeśli szukasz dobrej współpracy to profesjonaliści z Vision Luks są dla Ciebie stworzeni. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Rewelacyjne Kucie Betonu w Lidzbarku Warmińskim

Emeliwo - Rewelacyjne Kucie Betonu w Lidzbarku Warmińskim

Powierz zadanie rewelacyjnego kucia betonu ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Lidzbarku Warmińskiego i sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Lidzbarku Warmińskim (15)

Znakomite Wyburzenia Lidzbark Warmiński

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: winda Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Wykucie ...

2022-11-22 do 2022-11-30

 • Lidzbark Warmiński

Wyburzania Budynków Lidzbark Warmiński

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 54m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Umów odpowiedni dla Ciebie termin bez zbędnej zwłoki!

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Jeziorany

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Dywity

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-17 do 2023-03-17

 • Dywity

Firma Wyburzeniowa Lidzbark Warmiński

Rodzaj prac: Rozbiórka komina Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: ROZBIÓRKA KOMINA WENYLACYJNEGO..OKOLO 2 METRY. DO POZIOMU KALENICY. PLUS Z...

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Bartoszyce

Staranne Wyburzenia

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od wyburzeń. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedstaw wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie.

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Bartoszyce

Prace rozbiórkowe, 20m², Łęgajny

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Prace rozbiórkowe, 20m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2023-03-28 do 2023-04-05

 • Łęgajny

Perfekcyjne Rozbiórki Lidzbark Warmiński

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Parter , cegła Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Barczewo

Prace rozbiórkowe, 10m², Morąg

Rodzaj prac: Rozbiórka pieca kaflowego Rodzaj obiektu: Piec kaflowy Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Piec kaflowy 1p bez windy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-26 do 2023-04-03

 • Morąg

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 16m², Morąg

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek bez dachu Powierzchnia obiektu: 16m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: budynek na działce w Morągu ul.••••••••••••. 114/13. Budynek o pow. 16 m2 bez ...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Morąg

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Olsztyn

Wpraw w zachwyt Zleceniodawcę sprawnym działaniem w miejscowości Olsztyn. Jako uznana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia "Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m²" i dowiedź, że jego realizacja zostanie zakończona szybko. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Olsztyn

Zlecę wyburzenie ścian, 10m², Olsztyn

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: parter, blok Olsztyn, jest pełna dokumentacja na wyburzenie fragment...

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Olsztyn

Profesjonalne Wyburzenia

Ten Zlecający nadal potrzebuje specjalisty od wyburzeń. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m², chcąc doświadczonych specjalistów. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Olsztyn

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, do 100m², Olsztyn

Dla Klienta wyszukanie dobrej firmy wyburzeniowej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Olsztyna, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-03-25 do 2023-04-02

 • Olsztyn

Doskonałej Jakości Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2024-07-01...

2023-04-15 do 2023-04-23

 • Olsztyn

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-200m², Olsztyn

Zachwyć tego Klienta profesjonalnym działaniem w rejonie Olsztyna. Jako znana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 101-200m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń zostanie zakończona dokładnie. Przedstaw wyjątkową ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Olsztyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty