Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Lidzbarku Warmińskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 614 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Lidzbarku Warmińskim

URBAN

5 opinii
Wyburzenia Lidzbark Warmiński

Zachwyci Cię sprawne działanie URBAN w rejonie Lidzbarku Warmińskiego. Ta firma wyburzeniowa posiada wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają dokładnie. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Zdzisław Dziuba

15 opinii
Zdzisław Dziuba - Solidne Wyburzanie Ścian Lidzbark Warmiński

Powierz usługę wyburzania ścian ekspertom firmy Zdzisław Dziuba z miejscowości Lidzbark Warmiński. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Lidzbarku Warmińskiego są w ścisłej czołówce. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Fenomenalna Firma Wyburzeniowa

2 opinie
USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE ZBIGNIEW LIPIAK - Fenomenalna Firma Wyburzeniowa Lidzbark Warmiński

Chcesz powierzyć usuwanie azbestu, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE ZBIGNIEW LIPIAK to świetny wybór. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Solidne Kucie Betonu

1 opinia
Usługi elektryczne - Solidne Kucie Betonu Lidzbark Warmiński

Jeśli interesuje Cię solidne kucie betonu i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Usługi elektryczne. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Doskonałe Wyburzenia Lidzbark Warmiński

2 opinie
Zakład Usług Budowlano Wykończeniowych - Doskonałe Wyburzenia Lidzbark Warmiński

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Zakład Usług Budowlano Wykończeniowych. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Najlepsze Wyburzenia Lidzbark Warmiński

GreenBud-Ziółkowski - Najlepsze Wyburzenia Lidzbark Warmiński

Potrzebujesz specjalisty od wyburzeń? Zaufaj doświadczeniu GreenBud-Ziółkowski. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zobacz!

usługi ogrodnicze Przemysław Waszczyszyn

usługi ogrodnicze Przemysław Waszczyszyn - Pierwszorzędne Usuwanie Azbestu Lidzbark Warmiński

Bez oporów zleć usługę pierwszorzędnego usuwania azbestu profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Lidzbarku Warmińskiego i pobliskich miast. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Usługi Wielobranżowe

Usługi Wielobranżowe - Doskonałej Jakości Wyburzenia Lidzbark Warmiński

Podekscytuje Cię fachowe działanie Usługi Wielobranżowe w miejscowości Lidzbark Warmiński. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają szybko. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Robert Laskowski

Robert Laskowski - Znakomite Wyburzanie Budynków Lidzbark Warmiński

Jeśli szukasz dobrej współpracy to profesjonaliści z Robert Laskowski są dla Ciebie stworzeni. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Rewelacyjne Kucie Betonu w Lidzbarku Warmińskim

Usługi budowlane - Rewelacyjne Kucie Betonu w Lidzbarku Warmińskim

Powierz zadanie rewelacyjnego kucia betonu ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Lidzbarku Warmińskiego i sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Lidzbarku Warmińskim (17)

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Lidzbark Warmiński

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Kaszuny

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m², Stoczek

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Stoczek

Świetne Wyburzenia Lidzbark Warmiński

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 60m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: eternit z dachu budynku gospodarczego jest uło...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Wyszkowo

Firma Wyburzeniowa Lidzbark Warmiński

Skontaktuj się z Klientem jako perfekcyjna firma wyburzeniowa świadcząca swoje doświadczenie na terenie Warmińsko-mazurskiego oraz w rejonie Warmińsko-mazurskiego. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

2023-10-01 do 2023-10-09

 • Lutkowo

Rozbiórki Lidzbark Warmiński

Przygotowanie rozbiórek dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zlecę rozbiórkę obiektu, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Bartoszyce

Zlecę wyburzenie obiektu, 201-300m², Godkowo

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Zlecę wyburzenie obiektu, 201-300m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Godkowo

Zlecę prace rozbiórkowe, do 100m², Płoskinia

Ten Klient jest zdania, że świetne wyburzania budynków to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecę prace rozbiórkowe, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2023-10-02 do 2023-10-10

 • Płoskinia

Znakomite Wyburzania Budynków Lidzbark Warmiński

Rodzaj prac: schody 2 stopnie i podest Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 2515m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: schody wejściowe zewnętrzne, bez okładziny, na gruncie wylewane w la...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Kaplityny

Profesjonalne Rozbiórki

Ten Klient uważa, że profesjonalne rozbiórki to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

2023-06-21 do 2023-06-29

 • Olsztyn

Doskonałe Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 35m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: 4,2 x 8,5, płyta, drewno, parter Termin rozpoczęcia pra...

2023-06-22 do 2023-06-30

 • Olsztyn

Świetne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 12m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Do zyburzenia 12m2 sciany dzialowej z silikat, 2pietro . Termin roz...

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 2 godziny temu

 • Olsztyn

Porządne Wyburzania Budynków

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Olsztyna. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-09-13 do 2023-09-14

 • Olsztyn

Zapytanie o wyburzenie ścian, 10m², Olsztyn

Wyślij ofertę Klientowi jako firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Olsztyn oraz na obszarze Olsztyna. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

2023-08-16 do 2023-08-16

 • Olsztyn

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Obiekt wolno stojący, Blacha ocynkowana , płyty wiórowej , kont...

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Olsztyn

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Olsztyn

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Obiekt ma sciany odlewane z betonu. Postawiony w 1978 roku da...

2023-08-09 do 2023-08-09

 • Olsztyn

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 16m², Olsztyn

Jako fachowiec działający na terenie powiatu i świadczący liczne usługi z zakresu solidnej rozbiórki budynków poznaj potrzeby zleceniodawcy, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 16m²". Zaprezentuj dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Olsztyn

Dobra Firma Wyburzeniowa

Zlecenie o treści - Zapytanie o rozbiórkę fundamentu, 10m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Olsztyna oraz przyległych powiatów. Zaproponuj termin już teraz!

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Olsztyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty