Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Łodzi

Wyjątkowe Wyburzanie Ścian w Łodzi

126 opinii
Wyburzenia Łódź

Zleć prace dotyczące wyburzania ścian ekspertom z miejscowości Łódź. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Łodzi są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Profesjonalne Wyburzanie Budynków

28 opinii
EFEKT Iwona Kamińska - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Łódź

Zaufaj specjalistom w dziedzinie wyburzania budynków i zatrudnij EFEKT Iwona Kamińska. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Dobra Firma Wyburzeniowa

14 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Dobra Firma Wyburzeniowa Łódź

Chcesz powierzyć kucie betonu, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? Dominik-KRAK-TRANS-BUD to świetny wybór. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Doskonałej Jakości Wyburzenia

12 opinii
BUD-RAF RAFAŁ GÓRA - Doskonałej Jakości Wyburzenia Łódź

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? BUD-RAF RAFAŁ GÓRA będzie najszybszą drogą. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Signato

9 opinii
Signato - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Łódź

Zawodowcy z Signato to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Rewelacyjne Rozbiórki Łódź

3 opinie
STD JAROSŁAW DĄBROWSKI - Rewelacyjne Rozbiórki Łódź

Oszołomi Cię sprawne działanie STD JAROSŁAW DĄBROWSKI na terenie Łodzi. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają szybko i z dokładnością. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

RK Instalacje

3 opinie
RK Instalacje - Najwyższej Klasy Firma Wyburzeniowa Łódź

Masz zamiar powierzyć prace, a jeszcze nie wybrałeś firmy wyburzeniowej? RK Instalacje to dobry wybór. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Brukarstwo-Brukar Układanie Kostki Brukowej Sieradz

3 opinie
Brukarstwo-Brukar Układanie Kostki Brukowej Sieradz - Solidne Wyburzenia Łódź

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Brukarstwo-Brukar Układanie Kostki Brukowej Sieradz będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Firma Handlowa Marciniak

2 opinie
Firma Handlowa Marciniak - Doskonałe Wyburzenia Łódź

Uważasz, że doskonałe wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Firma Handlowa Marciniak posłużą radą i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Perfekcyjne Usuwanie Azbestu Łódź

6 opinii
REWBUD - Perfekcyjne Usuwanie Azbestu Łódź

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii usuwania azbestu z Łodzi. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Łodzi (52)

Staranne Wyburzenia Łódź

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-06-08 do 2023-06-16
dodano wczoraj o 13:23

 • Łódź

Znakomite Wyburzania Budynków Łódź

To zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 25m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Łodzi oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Łódź

Świetne Wyburzenia

Rodzaj prac: Zabranie 7 płyt azbestowych zeskladowanych na ziemi Rodzaj obiektu: Płyty eternit Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-05-21 do 2023-05-29

 • Łódź

Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m², Łódź

Ten Klient jest zdania, że doskonałej jakości wyburzenia to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecę wyburzenie obiektu, do 100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Łódź

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, 900m², Łódź

Wyślij ofertę Klientowi jako firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Łódź oraz na obszarze Łodzi. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Łódź

Zlecę wyburzenie obiektu, 2600m², Łódź

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 2600m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Łódź

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 3500m², Łódź

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 3500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Łódź

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 3600m², Łódź

Olśnij Klienta sprawnym działaniem w okolicach Łodzi. Jako znana firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 3600m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie wykonana z należytą uwagą. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Łódź

Zlecę wyburzenie ścian, 40m², Łódź

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Przyczyń się do realizacji jego celów. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-05-15 do 2023-05-23

 • Łódź

Solidne Wyburzenia, Rozbiórki Łódź

Nadal możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wyburzeń, rozbiórek. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

2023-05-12 do 2023-05-20

 • Łódź

Perfekcyjne Rozbiórki Łódź

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 800m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-12 do 2023-05-20

 • Łódź

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 2352m², Łódź

Zleceniodawca szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 2352m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się z nimi już teraz.

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Łódź

Wyburzenia, Rozbiórki

Zachwyć Zlecającego fachowym działaniem na terenie Łodzi. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Zlecę wyburzenie obiektu, 301-500m²" i dowiedź, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie wykonana z należytą uwagą. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-05-10 do 2023-05-18

 • Łódź

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Łódź

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-05 do 2023-05-06

 • Łódź

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 18m², Łódź

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 18m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 3x 6m h=3,5m. Materiał cegła, strop beton. Do zburzenia część budy...

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Łódź

Wyjątkowa Firma Wyburzeniowa Łódź

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-29 do 2023-05-07

 • Łódź

Solidna Rozbiórka Budynków

Dla Klienta namierzenie solidnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego warto zainteresować się i zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Łodzi, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Łódź

Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 6000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: usunięcie ścian działowych murowanych - ok. 485 m3 usunięcie fragmentów strop...

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty