Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Łodzi

Wyjątkowe Wyburzanie Ścian w Łodzi

126 opinii
Wyburzenia Łódź

Zleć prace dotyczące wyburzania ścian ekspertom z miejscowości Łódź. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Łodzi są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Profesjonalne Wyburzanie Budynków

38 opinii
EFEKT Iwona Kamińska - Profesjonalne Wyburzanie Budynków Łódź

Zaufaj specjalistom w dziedzinie wyburzania budynków i zatrudnij EFEKT Iwona Kamińska. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Dobra Firma Wyburzeniowa

17 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Dobra Firma Wyburzeniowa Łódź

Chcesz powierzyć kucie betonu, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? Dominik-KRAK-TRANS-BUD to świetny wybór. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Doskonałej Jakości Wyburzenia

18 opinii
Signato - Doskonałej Jakości Wyburzenia Łódź

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Signato będzie najszybszą drogą. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

BUD-RAF RAFAŁ GÓRA

12 opinii
BUD-RAF RAFAŁ GÓRA - Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków Łódź

Zawodowcy z BUD-RAF RAFAŁ GÓRA to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej rozbiórki budynków. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Rewelacyjne Rozbiórki Łódź

4 opinie
STD JAROSŁAW DĄBROWSKI - Rewelacyjne Rozbiórki Łódź

Oszołomi Cię sprawne działanie STD JAROSŁAW DĄBROWSKI na terenie Łodzi. Ta firma wyburzeniowa ma wykwalifikowanych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację rozbiórek wykonają szybko i z dokładnością. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

RK Instalacje

3 opinie
RK Instalacje - Najwyższej Klasy Firma Wyburzeniowa Łódź

Masz zamiar powierzyć prace, a jeszcze nie wybrałeś firmy wyburzeniowej? RK Instalacje to dobry wybór. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Brukarstwo-Brukar Układanie Kostki Brukowej Sieradz

3 opinie
Brukarstwo-Brukar Układanie Kostki Brukowej Sieradz - Solidne Wyburzenia Łódź

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Brukarstwo-Brukar Układanie Kostki Brukowej Sieradz będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Firma Handlowa Marciniak

2 opinie
Firma Handlowa Marciniak - Doskonałe Wyburzenia Łódź

Uważasz, że doskonałe wyburzenia to niełatwe zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Firma Handlowa Marciniak posłużą radą i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Perfekcyjne Usuwanie Azbestu Łódź

6 opinii
REWBUD - Perfekcyjne Usuwanie Azbestu Łódź

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii usuwania azbestu z Łodzi. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Łodzi (58)

Doskonałe Wyburzenia, Rozbiórki Łódź

Przygotowanie wyburzeń, rozbiórek dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wyburzenie ścian, 10m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-12-05 do 2023-12-13
dodano wczoraj o 21:45

 • Łódź

Profesjonalne Wyburzenia Łódź

Zlecający poszukuje dobrej współpracy i pisze - Zapytanie o wyburzenie ścian, 240m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin!

2023-12-05 do 2023-12-13
dodano wczoraj o 16:12

 • Łódź

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 50m², Łódź

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 50m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: budynek szkieletowy drewniany Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmo...

2023-11-27 do 2023-12-05

 • Łódź

Zapotrzebowanie na wykucie otworu w ścianie, do 100m², Łódź

Próbujesz znaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Łodzi. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-11-27 do 2023-12-05

 • Łódź

Rozbiórki Łódź

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-26 do 2023-12-04

 • Łódź

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 101-200m², Łódź

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-23 do 2023-12-01

 • Łódź

Szukam ekipy do prac rozbiórkowych, 35m², Łódź

Dla Klienta wyszukanie najwyższej klasy firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, z własnej inicjatywy jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Łodzi, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Łódź

Świetne Wyburzenia

Na wypadek jeśli jeszcze jako ekspert od wyburzeń potrzebujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę wyburzenie ścian, 60m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Łodzi bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zaproponuj termin od razu!

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Łódź

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², Łódź

Ten Klient nadal poszukuje specjalisty od wyburzeń, rozbiórek. Napisał zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², chcąc doświadczonych specjalistów. Zaprezentuj wyjątkową propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Łódź

Porządne Wyburzania Budynków Łódź

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Potrzeba rozbiórki stropów budynków oraz częściowo murów. Możliwe rozpoczę...

2023-11-07 do 2023-11-15

 • Łódź

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 140m², Łódź

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 140m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek wykonany z cegły. Dom parterowy z podpiwniczeniem i garażem. Można o...

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Łódź

Rozbiórka Budynków Łódź

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: Domek letniskowy Powierzchnia obiektu: 25m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 4#5 Płyty pilśniowe i bale Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Łódź

Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Łódź

Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Łódź

Rewelacyjne Rozbiórki

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie rozbiórek daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Łódź

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 301-500m², Łódź

Rodzaj prac: prace porządkowe Rodzaj obiektu: prace na zewnątrz Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-20...

2023-10-12 do 2023-10-20

 • Łódź

Pierwszorzędne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Mam do poszerzenia o około 4 centymetry 11 otworów okiennych w budy...

2023-10-11 do 2023-10-11

 • Łódź

Znakomita Firma Wyburzeniowa

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 40m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: w kamienicy potrzebuje wyburzyć kawałek ściany na drzwi do salonu. Jest...

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty