Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Lublińcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Lublińcu

Firma Handlowo-Usługowa Błażej Burzyk

5 opinii
Wyburzenia Lubliniec

Wciąż poszukujesz specjalisty od wyburzeń? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Firma Handlowo-Usługowa Błażej Burzyk. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

MAREK BROL

1 opinia
MAREK BROL - Doskonałe Wyburzanie Ścian Lubliniec

Sprawdź specjalistów z MAREK BROL jeśli szukasz kompetentnych ludzi do doskonałego wyburzania ścian w miejscowości Lubliniec lub okolicy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

MADABUD

8 opinii
MADABUD - Dobra Firma Wyburzeniowa Lubliniec

Dobra firma wyburzeniowa oferująca swoje usługi w miejscowości Lubliniec oraz w przyległych miastach. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Solidne Kruszenie Betonu

1 opinia
RadlakBAU - Solidne Kruszenie Betonu Lubliniec

Masz zamiar zlecić kruszenie betonu, a jeszcze nie wybrałeś firmy wyburzeniowej? RadlakBAU to doskonały wybór. Już nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Pierwszorzędne Kruszenie Betonu Lubliniec

1 opinia
PUHP Dexbud Andrzej Kaniut - Pierwszorzędne Kruszenie Betonu Lubliniec

W przypadku, gdy potrzebujesz pierwszorzędnego kruszenia betonu i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to powierz tę kwestię specjalistom. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Doskonałe Kruszenie Betonu Lubliniec

2 opinie
Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Gmyrek - Doskonałe Kruszenie Betonu Lubliniec

Chcesz zlecić kruszenie betonu, a jeszcze nie masz firmy wyburzeniowej? Firma Handlowo-Usługowa Łukasz Gmyrek to doskonały wybór. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

6 opinii
"BRUK-BUD" Łukasz Pietruszka - Staranne Wyburzenia, Rozbiórki Lubliniec

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od wyburzeń, rozbiórek? Skorzystaj z kwalifikacji BRUK-BUD Łukasz Pietruszka. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian

11 opinii
DACHtherm Daniel Matyl - Wysokiej Klasy Wyburzanie Ścian Lubliniec

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest wyburzanie ścian. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Świetne Wyburzanie Budynków w Lublińcu

1 opinia
A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo - Świetne Wyburzanie Budynków w Lublińcu

Zaufaj specjalistom w dziedzinie wyburzania budynków i zatrudnij A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Rewelacyjne Kruszenie Betonu

3 opinie
WITO HOME A. M.Sowa s.c. - Rewelacyjne Kruszenie Betonu Lubliniec

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest kruszenie betonu. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Lublińcu (16)

Pierwszorzędne Wyburzenia, Rozbiórki Lubliniec

Ten Zlecający wciąż poszukuje dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 60m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-02-26 do 2023-03-06

 • Woźniki

Solidna Rozbiórka Budynków Lubliniec

Jeśli rozbiórka budynków w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Klient napisał "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, 20m²". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Ciasna

Pierwszorzędna Rozbiórka Budynków

Rodzaj prac: Wyburzenie ścian wewnętrznych, sufitu i posadzek Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Wynajmę firmę ro...

2022-12-29 do 2023-01-04

 • Herby

Wyburzenia Lubliniec

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-25 do 2023-01-02

 • Lubliniec

Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 301-500m², Herby

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na prace rozbiórkowe, 301-500m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Śląskiego oraz przyległych powiatów. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Herby

Profesjonalna Firma Wyburzeniowa Lubliniec

Rodzaj prac: wyburzenie ścian, sufitów, posadzki Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Wynajmę firmę rozbiórkową (śc...

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Herby

Doskonałej Jakości Rozbiórki Lubliniec

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Potrzebuje firmy do wstawienia nadproży oraz do wyburzenia sciany no...

2023-02-25 do 2023-02-25

 • Psary

Najwyższej Klasy Firma Wyburzeniowa

Dla Klienta wyszukanie najwyższej klasy firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, z własnej inicjatywy jako prawdziwy profesjonalista w kwestii rozbiórki budynków działający w rejonie Śląskiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2022-10-20 do 2022-10-28

 • Szarlejka

Zapytanie o kruszenie materiałów, 20m², Miasteczko Śląskie

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: usunięcie podciągów Powierzchnia obiektu: 20m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Odcięcie 2 podciągów zbrojonych. Podciąg...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano 7 dni temu

 • Miasteczko Śląskie

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, do 100m², Miasteczko Śląskie

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Miasteczko Śląskie

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 201-300m², Kłobuck

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Rodzaj materiału -pustak, wysokość 5m Termin rozpoczęcia pra...

2022-11-13 do 2022-11-21

 • Kłobuck

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, 101-200m², Częstochowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Pustak max Beton Wymiary ok 7x8x7 Ok 8x3x8 Stal Brojeniowa do odzysku ...

2022-09-22 do 2022-09-30

 • Częstochowa

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa

Jako godna zaufania firma wyburzeniowa i prawdziwi specjaliści, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają niezbędne doświadczenie, jesteś świetnym wyborem dla tego Klienta. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Częstochowa

Zlecę wyburzenie ścian, 10m², Częstochowa

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zlecę wyburzenie ścian, 10m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-01-13 do 2023-01-21

 • Częstochowa

Firma Wyburzeniowa

Dla Klienta wybranie rzetelnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, niezależnie jako prawdziwy fachowiec działający na terenie Częstochowy, którzy znają się na swojej pracy. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów.

2023-03-25 do 2023-04-02
dodano 4 dni temu

 • Częstochowa

Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m², Częstochowa

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 1 piętro ,cegła, beton, Wymiary ok 7x8x6 i 7x3x7 Zbrojenie do odzysku ...

2022-09-22 do 2022-09-30

 • Częstochowa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty