Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Malborku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Malborku

F.H.U Pawel Krupiński

1 opinia
Wyburzenia Malbork

Chesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu fantastycznego kruszenia betonu z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma F.H.U Pawel Krupiński jest do Twojej dyspozycji. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

P.H.U. Cezar Cezary Gajcy

2 opinie
P.H.U. Cezar Cezary Gajcy - Doskonałej Jakości Wyburzenia Malbork

Podekscytuje Cię fachowe działanie P.H.U. Cezar Cezary Gajcy w miejscowości Malbork. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają szybko. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Solidne Wyburzanie Ścian

1 opinia
Firma Handlowo Usługowa Paweł Krupiński - Solidne Wyburzanie Ścian Malbork

Wyburzanie ścian to specjalność ekipy z firmy Firma Handlowo Usługowa Paweł Krupiński - nie mają sobie równych w branży. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

BUD-WOL

12 opinii
BUD-WOL - Perfekcyjne Wyburzenia Malbork

Poszukujesz dobrej firmy od wyburzeń? Wykorzystaj doświadczenie BUD-WOL. Zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki w Malborku

5 opinii
ENTORR - Staranne Wyburzenia, Rozbiórki w Malborku

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od wyburzeń, rozbiórek? Skorzystaj z kwalifikacji ENTORR. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

PROSIMO Szymon Walczak

2 opinie
PROSIMO Szymon Walczak - Doskonałe Wyburzanie Ścian Malbork

Chesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu doskonałego wyburzania ścian z Malborka, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma PROSIMO Szymon Walczak jest gotowa Ci pomóc. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Solidna Rozbiórka Budynków Malbork

2 opinie
HOMAR-BUD ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY - Solidna Rozbiórka Budynków Malbork

Znalezienie solidnej firmy wyburzeniowej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci HOMAR-BUD ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY - to prawdziwi fachowcy w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Malborka, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Solidne Kruszenie Betonu Malbork

1 opinia
Budowlana Nowy Staw - Solidne Kruszenie Betonu Malbork

Wybierz specjalistów z Budowlana Nowy Staw jeśli poszukujesz kompetentnych ludzi do solidnego kruszenia betonu na terenie Malborka. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Mbh system

Mbh system - Rewelacyjne Kruszenie Betonu Malbork

Zleć usługę kruszenia betonu fachowcom z miejscowości Malbork. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Malborka nie mają sobie równych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

F.H.U. TOMMIX TOMASZ RYKAŁA

F.H.U. TOMMIX TOMASZ RYKAŁA - Doskonałe Wyburzenia Malbork

Wykonanie wyburzeń będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. F.H.U. TOMMIX TOMASZ RYKAŁA ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Malborku (15)

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m², Malbork

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

2023-02-02 do 2023-02-10

 • Malbork

Zapytanie o wyburzenie obiektu, 201-300m², Malbork

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek cegła 4 kondygnacje 363 odzysk materiału wycena buzenie koszt wy...

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Malbork

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, do 100m², Malbork

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy lub magazynowy Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Malbork

Dam zlecenie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 101-200m², Malbork

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-10-28 do 2022-11-05

 • Malbork

Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Malbork

Rodzaj prac: wykucie otworu w ścianie np. na okn Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 37m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informa...

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Tczew

Zapotrzebowanie na kruszenie materiałów, 560m², Tczew

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na kruszenie materiałów, 560m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Tczew oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Tczew

Zapytanie o rozbiórkę fundamentu, do 100m², Tczew

Oczaruj Zleceniodawcę sprawnym działaniem w miejscowości Tczew. Jako uznana firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Zapytanie o rozbiórkę fundamentu, do 100m²" i zapewnij, że realizacja wyburzeń, rozbiórek zostanie wykonana z należytą uwagą. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-03-22 do 2023-03-23

 • Tczew

Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 32m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Pierwsze piętro w bloku. Usunięcie małego fragmentu ściany+frg.ścian...

2022-09-22 do 2022-09-30

 • Sztum

Dobra Firma Wyburzeniowa Malbork

Rodzaj prac: rozbiórka fundamentu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Sztum

Solidna Rozbiórka Budynków Malbork

Rodzaj prac: Rozbiórka muru Rodzaj obiektu: Murek Powierzchnia obiektu: 46m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Do rozebrania mur na szerokość jednej cegły. Długość 46m. Wysokość muru ok 2m. Mur sam się prz...

2022-11-07 do 2022-11-15

 • Sztum

Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 101-200m², Sztum

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 101-200m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: budynek obora pustak drewno papa Termin rozpoczęcia prac: w ...

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Sztum

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Nowy Dwór Gdański

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Budynek drewniany Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-09-23 do 2022-10-01

 • Nowy Dwór Gdański

Zapotrzebowanie na usunięcie eternitu lub azbestu z dachu, 201-300m², Dzierzgoń

Rodzaj prac: usunięcie eternitu lub azbestu z dachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 201-300m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: 2023-05-03...

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Dzierzgoń

Staranne Wyburzenia, Rozbiórki

Jeżeli wciąż jako ekspert od wyburzeń, rozbiórek potrzebujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Prace rozbiórkowe, 10m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2022-12-31 do 2023-01-08

 • Bystra k. Gdańska

Potrzebna ekipa na wyburzenie ścian, do 100m², Elbląg

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-10-09 do 2022-10-17

 • Elbląg
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty