Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Miechowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 294 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Miechowie

Perfekcyjne Wyburzenia, Rozbiórki Miechów

17 opinii
Wyburzenia Miechów

Firma Dominik-KRAK-TRANS-BUD oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z rejonu Miechowa i okolic. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Doskonała Rozbiórka Budynków

4 opinie
Usługi remontowe - Doskonała Rozbiórka Budynków Miechów

Planujesz wybrać wartego uwagi partnera do realizacji swoich planów? Usługi remontowe będzie najszybszą drogą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan

3 opinie
KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Niezawodna Firma Wyburzeniowa Miechów

Namierzenie niezawodnej firmy wyburzeniowej nie jest proste, dlatego polecamy Ci KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii rozbiórki budynków działający na terenie Miechowa, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Mają ofertę dla każdego.

Rewelacyjne Usuwanie Azbestu

2 opinie
Polbrukjedynak - Rewelacyjne Usuwanie Azbestu Miechów

Kusząca cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy Polbrukjedynak, której specjalnością jest usuwanie azbestu. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

SOLSCAN Artur Kopeć

10 opinii
SOLSCAN Artur Kopeć - Pierwszorzędne Rozbiórki Miechów

Firma SOLSCAN Artur Kopeć oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Miechowa i okolic. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Znakomite Wyburzenia w Miechowie

2 opinie
Usługi budowlane Damian Łyś - Znakomite Wyburzenia w Miechowie

Chcesz znaleźć wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi budowlane Damian Łyś jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Fantastyczne Kucie Betonu Miechów

1 opinia
Firma Remontowo-Budowlana BUD-ZAP - Fantastyczne Kucie Betonu Miechów

Po prostu zleć usługę kucia betonu fachowcom firmy Firma Remontowo-Budowlana BUD-ZAP z miejscowości Miechów. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Miechowa są w ścisłej czołówce. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

MAX-TYNK

1 opinia
MAX-TYNK - Świetne Wyburzenia, Rozbiórki Miechów

Jeszcze szukasz dobrej firmy od wyburzeń, rozbiórek? Wykorzystaj doświadczenie MAX-TYNK. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

FHU "u Godzica"

FHU "u Godzica" - Znakomite Wyburzenia, Rozbiórki Miechów

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z FHU u Godzica są dla Ciebie stworzeni. Zarezerwuj termin!

Firma handlowo usługowa Dominik Wilk

Firma handlowo usługowa Dominik Wilk - Doskonałej Jakości Wyburzenia Miechów

Podekscytuje Cię fachowe działanie Firma handlowo usługowa Dominik Wilk w miejscowości Miechów. Ta firma wyburzeniowa ma sprawnych pracowników, dlatego też możesz być pewny, że realizację wyburzeń wykonają szybko. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Miechowie (17)

Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m², Miechów

Olśnij tego Zleceniodawcę sprawnym działaniem w rejonie Miechowa. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Zlecę wyburzenie obiektu, 101-200m²" i zapewnij, że realizacja wyburzań budynków zostanie zakończona błyskawicznie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Miechów

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 101-200m², Miechów

Olśnij tego Zleceniodawcę fachowym działaniem w miejscowości Miechów. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa podejmij się zlecenia o treści "Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 101-200m²" i pokaż, że realizacja wyburzeń zostanie wykonana szybko. Żeby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Miechów

Perfekcyjne Rozbiórki Miechów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: trzon radaru Powierzchnia obiektu: 30m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Brzuchania

Zlecę rozbiórkę obiektu, 60m², Słomniki

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 60m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Dodatkowe informacje: Skucie wylewki o grubości 7cm Termin rozpoczęcia prac: najbliższy ...

2023-07-13 do 2023-07-23

 • Słomniki

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, 301-500m², Słomniki

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Słomniki

Najlepsze Wyburzenia Miechów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-03 do 2023-06-11

 • Niedźwiedź

Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Ludwinów

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wyburzenia to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na rozbiórkę obiektu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin od razu!

2023-08-13 do 2023-08-21

 • Ludwinów

Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 15m², Przybysławice

To zlecenie o treści - Zapytanie o rozbiórkę obiektu, 15m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Małopolskie oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Przybysławice

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, do 100m², Skała

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od rozbiórek. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Skała

Pierwszorzędne Wyburzenia

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Cegła, papa Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-03 do 2023-11-03

 • Michałowice

Solidne Rozbiórki

Rodzaj prac: rozbiórka stropodachu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 10m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Proszowice

Zlecę wyburzenie ścian, 301-500m², Sułoszowa

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: obiekt handlowy lub usługowy Powierzchnia obiektu: 301-500m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Witam mam do wyburzeniaxkilka?scian z bloczka oraz Pogłębianie p...

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Sułoszowa

Najlepsze Wyburzenia

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 201-300m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie wyburzeń wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-06-27 do 2023-07-05

 • Michałów

Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m², Kłokoczyn

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne wyburzania budynków to trudny temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na wyburzenie obiektu, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Kłokoczyn

Profesjonalna Rozbiórka Budynków Miechów

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Śląskie, ale także przyległych miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Pilica

Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m², Kazimierza Wielka

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Kazimierza Wielka

Najlepsze Wyburzenia, Rozbiórki Miechów

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 3 outbuildings. A barn, a pigsty (crumbling) and small house. ...

2023-09-05 do 2023-09-05

 • Zysławice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty