Kategorie
Szukaj

Wyburzenia w Mrągowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 935 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Wyburzenia budynków lub ich rozbiórki to zadania, które powinny być przeprowadzane przez profesjonalną ekipę rozbiórkową. Sprawdź, jak wybrać i gdzie znaleźć najlepszych fachowców oraz jak przygotować się do prac związanych z wyburzaniem budowli lub ścian. Które budynki wymagają specjalnych zezwoleń przed przystąpieniem do rozbiórki? Do czego można ponownie wykorzystać pozyskany z wyburzonych obiektów materiał budowlany? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wyburzeń budynków. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Wyburzenie budynku lub budowli bez specjalnego pozwolenia (trzeba jedynie zgłosić chęć ich rozbiórki do starosty) jest zgodne z prawem, jeżeli:

 • nie są one wpisane do rejestrów zabytków lub nie podlegają ochronie konserwatorskiej,
 • nie są wyższe niż 8 metrów,
 • ich odległość od granicy działki musi być przynajmniej taka, jak połowa budynku, który chcemy rozebrać,
 • są to obiekty gospodarcze związane z budową zagrodową i produkcją rolną, nie większe niż 25 metrów kwadratowych, do których postawienie nie były wymagane pozwolenia na budowę.

Jeżeli budynki nie spełniają powyższych kryteriów lub planujemy wyburzenie ściany nośnej – powinniśmy się postarać o specjalne zezwolenia. Należy złożyć wniosek do administracji architektoniczno-budowlanej lub jej gminnego odpowiednika. Trzeba także pamiętać, że prace rozbiórkowe powinny być nadzorowane przez kierownika budowy, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Podczas rozbiórki budynku można pozyskać materiały dzięki rozbiórce selektywnej. Umożliwia ona recykling materiałów budowlanych. Cegła lub płyty chodnikowe z rozbiórki budynku to tanie, ekologiczne i ciekawe materiały, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrza, elewacji budynku, dróg dojazdowych oraz ogrodu. Jeżeli udało nam się zgromadzić sporą ilość materiałów budowlanych po rozbiórce budynku, to warto porozmawiać z architektem krajobrazu, który pomoże nam go najlepiej wykorzystać. Innym zastosowaniem materiałów z rozbiórki, między innymi płyty chodnikowej, jest zbudowanie z niej drogi dojazdowej do posesji. Dzięki wykorzystaniu surowca z recyklingu, można znacznie obniżyć koszt wykonania danej usługi przez specjalistę.

Dobór sprawdzonych, doświadczonych ekspertów budowlanych jest jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujemy wyburzenie budynku. Wybierając ekipę budowlaną, warto sprawdzić, czy wykonuje zlecenia fachowa i terminowo. W tym celu można poszukać wiarygodnych informacji na temat specjalistów w Internecie – pomocny z pewnością okaże się ranking firm budowlanych oraz lista aktualnych lub ostatnio wykonywanych przez ekipę budowlaną zleceń.

Sprawdź najlepszych specjalistów od wyburzeń i rozbiórek w Mrągowie

Akwedukt Inżynieria Wodna i Lądowa Adrian Sadowski

21 opinii
Wyburzenia Mrągowo

Chcesz znaleźć solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Akwedukt Inżynieria Wodna i Lądowa Adrian Sadowski jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu

6 opinii
Koniecko Development - Najwyższej Klasy Usuwanie Azbestu Mrągowo

Chesz znaleźć wartego uwagi specjalistę z zakresu najwyższej klasy usuwania azbestu z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Koniecko Development jest do Twojej dyspozycji. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Fantastyczne Kucie Betonu Mrągowo

1 opinia
ETAL SP. Z O.O - Fantastyczne Kucie Betonu Mrągowo

Chesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu fantastycznego kucia betonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma ETAL SP. Z O.O jest gotowa Ci pomóc. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Fantastyczne Kruszenie Betonu

1 opinia
Usługi pilarskie i ogrodnicze Mirosław Brzostek - Fantastyczne Kruszenie Betonu Mrągowo

Powierz zadanie kruszenia betonu profesjonalistom firmy Usługi pilarskie i ogrodnicze Mirosław Brzostek z miejscowości Mrągowo. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Mrągowa są jednymi z najlepszych. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Uslugi ogólnobudowlane

2 opinie
Uslugi ogólnobudowlane - Pierwszorzędne Wyburzanie Ścian Mrągowo

Pragniesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu pierwszorzędnego wyburzania ścian z Mrągowa, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Uslugi ogólnobudowlane jest do Twojej dyspozycji. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Solidne Kucie Betonu w Mrągowie

1 opinia
Presbud - Solidne Kucie Betonu w Mrągowie

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Presbud będzie najszybszą drogą. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - zobacz!

Rewelacyjne Kruszenie Betonu Mrągowo

1 opinia
JAR-BUD - Rewelacyjne Kruszenie Betonu Mrągowo

Od lat pracownicy JAR-BUD oferują usługi z zakresu rewelacyjnego kruszenia betonu, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

Usługi Remontowo-Budowlane Tomasz Jasinowicz

2 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Tomasz Jasinowicz - Doskonałe Rozbiórki Mrągowo

Usługi Remontowo-Budowlane Tomasz Jasinowicz świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Mrągowa i z sąsiednich miast. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Hirsz-Bud Sp. z o.o.

Hirsz-Bud Sp. z o.o. - Rewelacyjne Wyburzenia Mrągowo

Chesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu fantastycznego kruszenia betonu z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Hirsz-Bud Sp. z o.o. jest do Twojej dyspozycji. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

AZB Roboty Ziemne Bartłomiej Sadowski

AZB Roboty Ziemne Bartłomiej Sadowski - Solidne Wyburzenia Mrągowo

Poszukujesz profesjonalistów od wyburzeń? Skorzystaj z doświadczenia AZB Roboty Ziemne Bartłomiej Sadowski. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Aktualne zlecenia na wyburzenia w Mrągowie (14)

Godna Zaufania Firma Wyburzeniowa Mrągowo

Rodzaj prac: Rozbiórka domku letniskowego Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: 40m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: Domek drewniany same drewno ,2 okna 1 drzwi Termin rozp...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Sorkwity

Porządne Wyburzania Budynków Mrągowo

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek gospodarczy lub garaż Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-10-26 do 2022-11-03

 • Woźnice

Zapotrzebowanie na kruszenie materiałów, 2000m², Mrągowo

Rodzaj prac: kruszenie gruzu, betonu lub in. materiałów Rodzaj obiektu: Składowany gruz Powierzchnia obiektu: 2000m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: nie Dodatkowe informacje: Jestem zainteresowany kruszeniem gruzu przez kruszark...

2022-10-26 do 2022-11-03

 • Mrągowo

Perfekcyjna Rozbiórka Budynków Mrągowo

Oferując usługi z zakresu rozbiórki budynków od kilku lat, przede wszystkim na obszarze Warmińsko-mazurskiego, ale także pobliskich powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Przedstaw wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

2022-07-27 do 2022-08-04

 • Mikołajki

Wyburzania Budynków

Zachwyć Zleceniodawcę fachowym działaniem w okolicach Warmińsko-mazurskiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma wyburzeniowa wykonaj zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na rozbiórkę obiektu, 25m²" i zapewnij, że realizacja wyburzań budynków zostanie zakończona szybko. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2022-09-11 do 2022-09-19

 • Ruciane-Nida

Rozbiórki Mrągowo

Jeżeli wciąż jako ekspert od rozbiórek szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Potrzebna ekipa na wyburzenie obiektu, do 100m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2022-09-25 do 2022-10-03

 • Rudziska

Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m², Lipowiec Warmińsko-Mazurskie

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wyburzenie obiektu, 101-200m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Warmińsko-mazurskiego oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2022-11-30 do 2022-12-08

 • Lipowiec Warmińsko-Mazurskie

Perfekcyjne Wyburzania Budynków

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2022-10-30 do 2022-11-07

 • Szczytno

Zapytanie o wyburzenie ścian, 14m², Szczytno

Rodzaj prac: wyburzenie ścian Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: 14m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: 4 pietro winda scianka dzialowa ok 10 cm grubosci 5m dl, 2,60 wysokosci osiedle...

2022-10-29 do 2022-11-06

 • Szczytno

Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 15m², Szczytno

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Dam zlecenie na wyburzenie ścian, 15m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2022-11-11 do 2022-11-19

 • Szczytno

Rewelacyjne Wyburzenia, Rozbiórki Mrągowo

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na kruszenie materiałów, 201-300m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wyburzeń, rozbiórek daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2022-11-29 do 2022-12-07

 • Szczytno

Doskonałe Wyburzania Budynków

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2022-08-18 do 2022-08-26

 • Giżycko

Zapotrzebowanie na rozbiórkę obiektu, do 100m², Giżycko

Rodzaj prac: rozbiórka obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-11-07 do 2022-11-15

 • Giżycko

Porządne Wyburzania Budynków

Rodzaj prac: wyburzenie obiektu Rodzaj obiektu: budynek mieszkalny Powierzchnia obiektu: do 100m² Usługa obejmuje wywóz gruzu: tak Dodatkowe informacje: wywóz i utylizacja pogorzeliska, dom spłonął Termin rozpoczęcia prac: do...

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Pasym
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wyburzeń i Rozbiórek

Częste pytania o wyburzeniach i rozbiórkach

Czy wolno wyburzać ścianę nośną?

Wyburzenie ściany nośnej jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej opinii architekta lub konstruktora. Jeżeli uzyskamy ich zgodę, to kolejnym krokiem jest przygotowanie tzw. projektu przebudowy. Architekt musi zastąpić ścianę nośną specjalnym typem konstrukcji (podciągiem), dzięki któremu konstrukcja budynku nadal będzie bezpieczna i stabilna. Oprócz projektu przebudowy, konieczne jest także pozwolenie od urzędników oraz zgoda właściciela lub administratora budynku.

Co należy zrobić, aby wyburzenie budynku było bezpieczne?

Eksperci przy wyburzaniu budynku odłączają wszelkie instalacje (m.in. elektryczne, gazowe, hydrauliczne, kanalizacyjne) przed rozpoczęciem prac, a także wyznaczają obszar, którego nie powinny przekraczać osoby nieupoważnione do pracy na budowie. Wybiorą także najlepszą metodę rozbiórki dla danego budynku. Należy też pamiętać o wszelkich koniecznych zezwoleniach, ponieważ niedopełnienie obowiązków prawnych skutkuje poważnymi karami finansowymi.

Co można zrobić z materiałem z rozebranego budynku?

Cegła z rozbiórki może być wykorzystana do aranżacji wnętrz – jest to bardzo popularny materiał, po który sięgają architekci wnętrz tworząc pomieszczenia w stylu industrialnym (loftowym). Rozbiórkową cegłę klinkierową można wykorzystać jako element dekoracyjny na elewację budynku lub jako materiał podłogowy. Cegła z rozbiórki nadaje się także do urozmaicenia ogrodu – można z niej zbudować np. efektowny murek. Z kolei płyty chodnikowe nadają się do ułożenia wygodnych ścieżek w ogrodzie. Ich nieregularne kształty i faktury, powstałe z biegiem czasu, pomogą stworzyć nowoczesne, minimalistyczne aranżacje, które nadadzą ciekawego charakteru całej przestrzeni zielonej. Można je także wykorzystać do budowy drogi na terenie posesji, np. podjazdu.

Ile kosztuje usługa wyburzenia budynku?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Cena takiej usługi jest zależna przede wszystkim od wielkości budynku – firmy rozbiórkowe obliczają, ile metrów sześciennych kubatury ma dana budowla. Należy przyjąć, że budżet, jaki chcemy poświęcić na tę usługę przekroczy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na cenę składa się: maszyny użyte do rozbiórki budynku, materiał, z jakiego jest on zbudowany, jego recykling, a także wywóz gruzu.

Demontaż budynków z kamienia, drewna, lub cegły jest zdecydowanie najtańszy – koszt takiej usługi waha się między 20 a 40 złotych za m³k. Cenę można zmniejszyć dzięki przekazaniu materiału z rozbiórki dla podwykonawcy. Przy demontażu konstrukcji metalowych można przekazać surowiec w ramach barteru. Cena, która waha się między 70 a 90 m³k, wówczas się zmniejsza. Należy pamiętać, że czas rozbiórki się wówczas wydłuża ze względu na staranny odzysk materiału. Z kolei rozbiórki konstrukcji żelbetonowych to kosztowna inwestycja, ponieważ wymaga ona użycia specjalistycznych maszyn wyburzeniowych oraz dużego nakładu pracy ludzi. Koszt takiej usługi bywa czterokrotnie większy niż w przypadku wyburzania nieruchomości zbudowanej z drewna.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Wyburzeń i Rozbiórek złożą Ci bezpłatne oferty